בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"הנוער מבולבל בגלל ההכרה בבעיה כמולדת"

שיחה עם ישראל ארלנגר שמטפל במקרים של נטיות הפוכות. "הנוער המתמודד בבעיה זו מחויב ליישר קו ולאט לאט משתכנע שזה מולד"

  • כ"ח אב תשע"ו - 21:34 01/09/2016
גודל: א א א
הנוער אבוד. אילוסטרציה (דובר צהל)
הנוער אבוד. אילוסטרציה (דובר צהל)
לאחרונה חשפנובקול היהודיאת התנהלותו של משרד החינוך בסוגיית הנטיות ההפוכות והטיפול בהן. האם אכן ישנה דרך לטפל בבעלי הטיות ההפוכות, או שמדובר בבעיה סתומה?

שוחחנו עם ישראל ארלנגר, תושב בית שמש שעוסק בנושא. ארלנגר מטפל בתחום ועוסק בטיפול דרף קליניקת 'ממעמקים' בירושלים. "הנוער המתמודד בבעיה זו נמצא במצוקה גדולה" פותח ארלנגר ישירות. "מצד אחד הוא רוצה לטפל בזה ומצד שני בגלל העסק התקשורתי סביב זה והדעות לפיהן צריך להכיר בקהילה הגאה הוא לא יודע אם בכלל אפשר לטפל בזה" שוטח ארלנגר את מהות הבעיה.

"אני משער שהפועל יוצא מזה הוא שהנוער המתמודד בבעיה זו מחויב ליישר קו, ולאט לאט משתכנע שהבעיה מולדת ומוכרח להכיר בשוני של עצמו.הנוער המתמודד עם הבעיה הזו מאבד זהות. הוא לא יודע מהו - אם גבר או בריה חדשה. כל יום והמחקר שלו, ולפי זה הוא מגדיר את עצמו".

>לחץ כאן ותישאר מעודכן בכל הכותרות החשובות!<

ארלנגר מתייחס גם כן לבעיות העולות בציבורים השונים. לגבי הציבור הדתי לאומי שלדבריו "מבולבל בנושא מה קודם למה, התורה או המחקר", הוא מסביר "שבמקום לומר אם לפי התורה יוצא שאין כזה מושג נישואין שכאלו, אז ודאי שזה לא מולד רק שהבעיה אצלו ויש בו קלקול ועיוות בנפש הגורם לו להגיב להפך מהטבע האנושי, ועל כן מוטל עליו לשנות את העיוות שנוצר בנפש כדי לגלות איך שהטבע הטבעי זורם כמו התורה. הוא נכנע ללחצי הקולות התקשורתיים ומיישר קו איתם וטופס את המחקר שכאן זה לומר שזה מולד כקודם לקביעת התורה".

בציבור החרדי ששם את התורה מעל הכול, אומר ארלנגר כי ישנה בעיה אחרת בשל ההפרדה בין התורה לתורת הנפש שלה. "בנוער החרדי הנושא לא נמצא בשיח כלל ומי שמתמודד עם בעיה זו מסתיר אותה עד שאי אפשר להסתיר כגון אחרי החתונה, ואז הולך לפסיכולוג שקיבל מהפסיכולוגיה המערבית ומתקבע אצלו שזה בעיה מולדת. לעומת זאת בציבור הדתי לאומי כבר מגיל צעיר זה יכול להיות נושא מדובר וממילא אפשר לפתור את זה קודם נישואין".

ארלנגר מביא לנו דוגמאות ואומר: "טיפלתי בשני בחורים המתמודדים בנושא זה, אחד מהציבור החרדי ואחד מהציבור הדתי לאומי. הבחור הדתי היה יותר זורם בהבנת הנפש מאשר החרדי לגביו היינו צריכים קודם לחדד את חוש הנפש הקשור לנישואין".

"בכלל אומר שבציבור החרדי הנושא לא מדובר. מצד שני הציבור החרדי רץ אחרי חכמי הגויים עד שיש רבנים ה"פורצים דרך" ו"מעיזים" לומר שזה מולד וא"א לטפל בזה. איני דן אותם, הם מעולם לא נחשפו לתכנים טיפוליים מועילים שמתוך התורה והחסידות".

ארלנגר מתמודד לבחירות בתנועת דרך חיים. בהקשר הזה הוא אומר כי "אם אבחר בתנועה זה הנושא שאני רוצה לקדם. שיהיה מודעות לבריאות הנפש ע"פ התורה וכמו הכלל "הסתכל בתורה וברא העולם" כך שלא יתכן מציאות ששונה ממה שכתוב בתורה".
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד