בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ילדים זו ברכה

עשרות נשים התכנסו בירושלים לערב רווי תוכן בנושאי משפחה, הריון ולידה

  • מדור נשים
  • כ"ג חשון תשע"ז - 09:17 24/11/2016
גודל: א א א
jcomp / Freepik
jcomp / Freepik

עשרות נשים התכנסו בתחילת השבוע בשכונת רוממה בירושלים לערב התחזקות בנושא 'הרחבת המשפחה, הריון ולידה', תחת הכותרת 'ילדים זו ברכה'.

הנשים עסקו בתחילה בדברי הרבי מלובביץ' והרב יצחק גינזבורג והתפללו על הרווקות והעקרות. עוד הוסיפו הנשים ודיברו על תהליך המכונה' הכנעה, הבדלה, המתקה' בהריון.

"האשה נקראת 'אם כל חי' השם שלנו מורה על המהות. להיות אם זה חלק מרכזי במימוש הנשיות שלנו", אמרה אחת מיוזמות האירוע. "איפה אנחנו בתוך זה, איך אנחנו עוברות את התהליך ומכינות את עצמינו להיות כלי לשפע החדש".

לפניכם, מקצת מהדברים שהובאו בפנאל עם אימהות למשפחות ברוכות:

ראשונה פתחה – "כשילדתי את הילד הראשון שלי אמרתי לבעלי שנסגר המוזיאון. צריך לעשות סדרי עדיפויות, להוריד מעצמנו מה שאפשר, אני מכינה אוכל פשוט וניקיון זו לא נקודה מרכזית. העיקר אצלי זה הזמינות לילד. היום מדברים הרבה על זמן איכות. אני רוצה להעז להביע התנגדות למושג הזה, מה זה זמן איכות? להקדיש זמן מיוחד ולהתפנות להיות עם הילד. כמו שיש לאמא זמן לכביסות, לעבודה, לעצמה ככה יש לה זמן לכל ילד. מה שאני מציעה זה זמינות, זה דבר אחר לגמרי, שילד יודע שיש לו אמא והיא שלו בשבילו, שילד יודע שאם הוא זקוק למשהו מאמא שלו היא תהיה שם בשבילו. אני עובדת אבל חוץ מזה לא יוצאת הרבה מהבית ואפילו לא לשיעורים. משתדלת להיות שם איתם, להשכיב אותם לישון. לשמוע אותם, גם אם זה באמצע סעודת שבת לצאת איתו לשמוע מה הוא צריך ובינתיים אבא ימשיך לנהל את שולחן השבת..".

משתתפת אחרת הדגישה נקודה הפוכה- "אני זוכרת את הלידה הראשונה שלי כאירוע מכונן הייתי בהריון והגעתי לביקור ביד ושם, זה היה ביקור מאד מטלטל ועוצמתי ושם בעצם קבלתי על עצמי קבלה, שהתשובה למוות ולחידלון זה להביא חיים. מאז עברו 25-30 שנה, שבהם נולדו הילדים, אני לא זוכרת הרבה מהשנים האלה. נשאבתי למלאכה הזו כל כולי, הייתי עסוקה ילדתי גידלתי וגם אחרי לידת הנכדים עוד ילדתי. צריך לדעת להירגע, לא מספיקים את הכל וזה בסדר. הכל בסדר, צריך לדעת לשחרר. קחו נשימה עמוקה, אוויר נקי חדש, שישטוף מעליכם את רגשי האשמה, את הביקורת הפנימית, את הקולות של אנשים אחרים שעושים את זה טוב יותר ותשחררו!!להבין שאנחנו קטנים, לא יכולים הכל ולא עשינו הכל בסדר. אבל, תמיד אפשר לתקן!! להתחיל מעכשיו. כן, גם אחרי שהם גדלו, הבת שלי הגדולה, אמרה לי: "אמא את לא דברת אתנו מספיק.." אמרתי לה "טוב, אז נדבר עכשיו..." מתקנים גם הרבה עם הנכדים".

משתתפת נוספת סיכמה 'זו ילדותי השנייה'- "שוב, כמו שאמרו פה, לדעת שאנחנו לא יכולות הכל ולעזור לעצמנו, להיעזר באחרים ולשלם על עזרה! לא נורא אם לא הכנתי ארוחת צהרים, הילדים יאכלו מזון תעשייתי, יאכלו קורנפלקס. הנקודה שלי היא לדעת להנות! שימו לב שאתם נהנות עם הילדים!! כשהילד שלי מבקש ממני לשחק אתו לא לפלוט אנחה אל מול ערימות הכביסה ( או כל משימה אחרת..)שיש לי לעשות. להיפך- יש! איזה כיף! עכשיו יש לי סיבה טובה לעזוב את מטלות הבית ולעשות משהו חשוב באמת וגם כייפי לשחק שוב משחק זיכרון או בכדור. לעבור עם הילדים, ביחד, ילדות שניה יש לי הזדמנות להיות שוב בת שנתיים עם הבת הקטנה להיות שוב בת שש עולה לכיתה אלף ולומדת קריאה להנות מזה להתגלגל על השטיח, לצחוק מכל הלב. לדבר על החברות על החברים שלהם, כל מיני דברים בכיתה מלכת כיתה וכו'

דבר נוסף מגע- תגעו בילדים, בילדים הגדולים יותר אני מתכוונת. תכרבלו אותם תלטפו, תחבקו. הם זקוקים לזה, כך הם יוצאים לעולם עם הרבה כוח, בטחון ושמחה. ועוד נקודה חשובה לאהוב את הבעל את איש הנעורים שאתו הספקתי להביא משפחה ברוכה, את האיש שאתו גדלתי ומגדלת.. ".

משתתפת אחרונה נגעה בנקודה של פנים וחוץ – "הרבי אמר שצריך לצאת ולהשפיע 'אתה יודע אלף תלמד אלף אתה יודע בית תלמד את מה שאתה יודע, לא להשאיר את האוצרות שקבלנו אצלנו, להפיץ ולתת לעולם'. חיפשתי את השליחות שלי, והגעתי לנושא החינוך, ניהול חינוכי זה לא קל השילוב.. כן, זה לא יוצא מושלם, יש ויתורים כשאמא יוצאת מהבית, יש לי עוזרת ואני משלמת לה על זה, גם הילדים עוזרים כי הם שותפים מלאים לשליחות. הנתינה בחוץ משפיעה על הבית לטובה. אנחנו מדברים איתם על זה והם נותנים יד אחרת, הם שותפים במשימה".

"יש גם קושי בהריון אבל רואים נסים רואים איך ד' נמצא קרוב. אני מתמלאת מלימוד. לפתוח ספרים בנושא, ללמוד לקבל השראה. לימוד בכל נושא ובמיוחד לימוד של טהרת המשפחה, שידוע שכשלומדים טהרת המשפחה בחבורה רואים הרבה ניסים בנושא הריון ולידה נשים נפקדות".

לכבוד האירוע יצאה חוברת- 'סוד הבניין הנשי'- איסוף ועיבוד של קטעים מתורת הרב יצחק גינזבורג והרבי מלויבביץ', בנושא הריון ולידה.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד