בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בשבי שומרון חגגו את יום ההצלה של רב הישוב

הרב יוסף ביקר אמש בישוב 'שבי שומרון' לרגל יום הצלה של רב הישוב

  • כלב אליהו
  • י"ד כסלו תשע"ז - 17:05 14/12/2016
גודל: א א א

אמש (ג') נערך ביישוב 'שבי שומרון' מעמד חיזוק לרגל יום ההצלה של רב היישוב וראש ישיבת שבי-שומרון, הרב יהושע שמידט. יום ההצלה המדובר, מציין את נס ההצלה של הרב שמידט. לפני 16 שנה, ביום זה, ניצל הרב שמידט מהתנקשות מחבלים.

הרב שמידט נוהג להוציא ספר מידי שנה, בסדרת הספרים שהוא חיבר העוסקת בשיטות וסימנים לזכירת סוגיות הגמרא. לרגל המאורע, התקיים אתמול המעמד שבו השתתפו מאות מתושבי היישוב שבי שומרון ומיישובים נוספים.

במאורע השתתפו גם רבנים רבים בראשות הרב דוב ליאור רבה של קריית ארבע, הרב יצחק יוסף הראשל"צ והרב הראשי לישראל, הרב שניאור קץ ראש מוסדות נחלת ישראל ורבנים נוספים. בנאומו סיפר הרב יוסף על פגישות שונות שהוא מקיים עם ראש הממשלה ושרים שונים בביתו. בבואם לפגישה הם עומדים ומתפעלים מספרייתו שיש בה אלפי ספרי קודש. הרב יוסף אמר שצריך להסביר להם על תורתנו הקדושה שידעו את ערכה.

בהתייחס לתושבי השומרון אמר הרב יוסף, "אשריכם ואשרי חלקכם שלא רק שאתם זוכים במצוות ישוב ארץ ישראל אלא גם במצווה שעוסקים ויושבים בתורה. הזכות שלכם היא גדולה מאוד. אתם מגנים על עם ישראל. ואשרי חלקכם".

הרב ליאור שנאם אף הוא במעמד אמר כי הוא היה מוזמן כבר לכינוס עבור תושבי עמונה אך כבודה של התורה קודמת ולכן הוא ביטל את השתתפותו בכנס וביכר לבוא למעמד לכבודה של תורה ביישוב שבי שומרון. בסוגיית עמונה אמר הרב ליאור, כי לתקנות וחוקי הטורקים אין כל משמעות, ולפי דיני התורה שטחים אלו שייכים לנו ומותר לנו להתיישב בהם.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד