בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ספר ילדים חדש בעקבות רחל אימנו

'בדרך בית לחם' - מסע בעקבות דמותה של רחל אימנו וקבר רחל

  • כ"ד ניסן תשע"ז - 15:52 20/04/2017
גודל: א א א

לאחר ההצלחה של ספרה הראשון – 'עלילה במכפלה', הוציאה סופרת הילדים חסיה בן זכאי, ספר ילדים נוסף, והפעם בעקבות רחל אימנו. הספר "בדרך בית לחם" מיועד לילדים בגיל בית הספר היסודי, ובן זכאי משלבת בו סיפורי עבר והווה על רחל אימנו וקברה בדרך בית לחם.

בספר, אותו כתבה בן זכאי ואיירה רונית גלבך, יוצאים רפאל, רות, מרים, דוד אהרון ואשתו למסע מרתק לעבר הרחוק בעקבות קבר רחל, כשמכונת הזמן הפלאית שהמציא דוד אהרון מעבירה אותם לתקופות שונות בעברם של העיר בית לחם וקבר רחל.

"החלטתי להקדיש את המסע הזה לביתי שהשנה יש לה בת מצווה", מספרת בן זכאי לקול היהודי. "עשינו יחד מסע בת מצווה מהעבר להווה, לקחנו את הדמות של רחל כדמות נשית קלאסית ולמדנו את הפסוקים בתורה ובמדרשים ואחר כך חפשנו יחד דמויות מההיסטוריה שהיו קשורות לקבר רחל ולדמותה.

זה היה מסע מרתק ופגשנו אנשים מדהימים שקשורים לציון קבר רחל ועוסקים בשימור המורשת שלה, ואפילו כאלה שגרים ממש קרוב. גיליתי ששכן שלנו הוא מצאצאי השמשים של קבר רחל שבידיהם המפתח המקורי שקיבל השמש הראשון ממונטיפיורי בעצמו, ומשפחתם עסקה בשימור זיכרון הקבר גם בעת שלא יכלו לעלות למקום.

התברר לי שיהודי מישוב סמוך הוא חלק מההנהלה של הישיבה הראשונה שהוקמה בקבר רחל, וגיליתי שלנשות קרית ארבע-חברון יש פרק מיוחד בספר בתקופת המאבק על השארת קבר רחל בידים יהודיות, בתקופה של הסכמי אוסלו עד לפתיחת הקבר למבקרים בכל שעות היום כפי שאנו מכירים היום".

הספר יוצא בשנת היובל לשחרור קבר רחל והמקומות הקדושים בירושלים ויהודה ושומרון, ולבן זכאי חשוב להדגיש את חידוש היצירה היהודית בתקופה הנוכחית וחשיבותה.

"אני מאמינה שיש לנו תפקיד ושליחות ליצור את המרחב התודעתי של ילדנו ושל העולם בכלל, ע"י יצירה יהודית אוטנטית שמשתמשת בכל האמצעים והטכנולוגיות. אנו יוצרים עולמות. עלינו לדאוג למלא את מדף הספרים עם ספרים בעלי תוכן חיובי ומעניין, עם ציורים ברמה איכותית, ליצור סרטים מרתקים בעל תוכן ואיכות, להעלות הצגות וכך על זה הדרך. להרחיב את אפיקי התודעה של ילדינו להתבונן בדמויות הוד לבקר במקומות בעלי ערך ותוכן".

בן זכאי מספרת כי כבר החלה בעבודת מחקר לקראת כתיבת ספר ילדים חדש בנושא המקדש, ובמקביל כותבת שני ספרים לנשים בנושאי לידה.

"אני ממליצה ומעודדת את כל מי שיש לו את היכולת לכתוב, לשבת ולשתף אחרים במתנה הזו כי עם ישראל זקוק למושכים בעט, ולאנשים שיתרגמו את הרעיונות הגדולים למילים שיחברו ויסבירו".

להזמנת הספר במשלוח דואר ניתן לפנות לפלאפון 0526866704, או למייל hasyabz@gmail.com, וכן בבית משפחת בן זכאי - רמת ממרא רחוב יוני נתניהו 1019/1

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד