בע"ה ט' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אצל הרב גינזבורג לומדים חסידות אחרת"

באירוע חנוכת בית המדרש השתתפו שלשום (ג') עשרות. "אווירה חזקה של ופרצת בשמחה", אומר הרב אופן, מרבני ישיבת 'תום ודעת' בירושלים

  • ט"ז אלול תשע"ד - 22:02 11/09/2014
גודל: א א א
לימוד בישיבת תום ודעת
לימוד בישיבת תום ודעת

"הישיבה פתחה השנה את שנתה השלישית והיא מתנהלת בסגנון חב"די ברוחו של הרב יצחק גינזבורג", מספר בשיחה עםהקול היהודיהרב שילה אופן, מרבני ישיבת 'תום ודעת' בירושלים שרק שלשום (שלישי) חגגה חנוכת בית במבנה בית המדרש החדש.

את ההתוועדות באירוע אמש, בו השתתפו עשרות בני אדם מלבד צוות הישיבה ותלמידיה, פתח הרב גינזבורג, נשיא הישיבה, בגימטרייה המכוונת על הישיבה, בה לומדים השנה 23 בחורים. "טוב מעט ביראת הוי'ה" שווה במספרה לשנה החדשה תשע"ה. "כי אתם המעט מכל העמים", הוסיף הרב גינזבורג. "התלמידים, ברובם בנים של תלמידי הרב, מגיעים מכל רחבי הארץ", ממשיך הרב אופן ומונה את רחובות, גוש עציון, ירושלים, צפת ואפילו דרמאסלה שבהודו, שם נמצאת משפחתו של אחד התלמידים, המנהלת בית חב"ד במקום.

תלמידי ישיבת תום ודעת בלימוד עם הרב גינזבורג

"האווירה בישיבה מאוד נעימה, אווירה חזקה של "ופרצת" בשמחה. כיף להיות כאן". הישיבה מחולקת לשלושה שיעורים, א' ב' ו-ג' ויש גם מספר תלמידים בקבוצה בוגרת, שעל פי התכנון יפתחו בשנה הבאה גם ישיבה גדולה.

אירוע חנוכת המבנה החדש נחגג ביום בו ייסד הרבי הרש"ב מליובאוויטש את רשת ישיבות חב"ד 'תומכי תמימים'. "הישיבה מתנהל על פי עקרונות שהנחיל הרבי הרש"ב שייסד את ישיבת תומכי תמימים ועל פי סדרי הלימוד ומטרות הלימוד שהנחיל הרבי הריי"צ", אומר הרב אופן ומסביר. "הלימוד מתחלק לשני שליש ושליש. במשך השבוע התלמידים לומדים שני שליש נגלה ושליש חסידות ובשבת זה מתהפך, שליש נגלה ושני שליש חסידות".

"בשבת התלמידים מתוועדים באריכות ולאחר מכן הולכים לגנים באזור ומפעילים את הילדים באמירת 12 הפסוקים, סיפור חסידי וממתקים. ביום שישי לפני שבת הבחורים יוצאים ל'מבצועים' ומחלקים ברחוב חומרי הסברה בענייני חסידות מהרב גינזבורג".

לגבי הייחודיות של הישיבה אומר הרב אופן, כי "כל תלמידי הרב גינזבורג לומדים מאמרי חסידות בצורה אחרת, הרבה יותר עמוקה. בגישה של הרב". יחד עם זאת מציין אופן, כי הישיבה עוסקת גם בענייני השעה ומלכות ישראל על פי תורתו של הרב גינזבורג, והולכים בגישתו בנושא 'חולין על טהרת הקודש' באיחוד התורה והמדע.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד