בע"ה י"א סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"טיפת דבש לחיסון חיי המשפחה בישראל"

מיזם חדש לצמצום תופעת הגירושין

  • כ"א אייר תשע"ז - 18:46 17/05/2017
גודל: א א א
בימים אלו משיק ארגון 'חותם' מיזם חדש שמטרתו צמצום הגירושין בישראל, חיזוק המשפחה והקשר הזוגי, במסגרת תכנית ממוקדת להכשרת זוגות ורווקים לאתגר חיי הנישואים ולהעצמת הקשר הזוגי מתוך נקודת פתיחה חיובית ולא מתוך משבר. 
התכנית מכשירה זוגות ורווקים המחפשים זוגיות, לחיי הנישואין תוך הקניית כלים, ופיתוח תודעה זוגית משותפת המתמקדת ב"אנחנו" במקום ב"אני".התכנית אינה דורשת התחייבות לזמן ארוך, כרוכה בעלות כלכלית נמוכה ובעלת תפוקה גבוהה. 
תכנית 'טיפת דבש' מבוססת על גישה פורצת דרך, שעיקרה ביסוס תודעה זוגית משותפת – ברית של אהבה, ונתינת ארגז כלים לבניית זוגיות יציבה, לחידוש האהבה הזוגית ולפתרון משברים.  התכנית מבוססת על מחקרים חדשניים וניסיון מקצועי מצטבר של אנשי מקצוע מובילים המתמחים בהעצמה זוגית ושואבת את מקורותיה מגישת היהדות לקשר המיוחד בין איש לאישה.  
בראש מיזם 'טיפת דבש',עומדים הרב עזריאל אריאל רב הישוב עטרת, מטפל זוגי וראש מחלקת חברה ורווחה בארגון חותם, יחד עם רעייתו, עו"ס חדווה אריאל המתמחה עשרות שנים בטיפול וייעוץ זוגי. התכנית מיועדת הן לקהל דתי והן לקהל כללי, הן לרווקים והן לזוגות, ועברה פיילוט ראשוני, וכעת מוצעת לציבור הרחב.
"המטרה היא להעביר את המסר של ציפיות אחרות ממערכת הנישואין" – מתארת אריאל. "הציפייה הרומנטית היא גם נושא שגורם לאכזבה במערכת הנישואין – אנחנו רוצים לעזור לאנשים לבנות מחדש את הציפיות הללו בצורה נכונה. לראות את המערכת כישות בפני עצמה. לתת לאנשים את החוויה שהרומנטיקה תתקבל כתוצאה מהשקעה בתודעת 'אנחנו'. אנשים ייגשו למערכת הזוגית כישות בפני עצמה ולא כחוזה בין שני אנשים וממילא התוצאה תהיה חוויה רומנטית".
המיזם מיועד לרווקים לקראת חתונה וכניסתם לברית הנישואין – כדי שיוכלו להגיע עם ציפיות מתאימות וכן לזוגות נשואים – באמצעות מפגשים חוויתים. "עד עכשיו גורמים שונים עזרו לזוגות לפתור מריבות נקודתיות, 'אתם לא מסתדרים, אז בואו נלמד אתכם איך לפתור את הקונפליקטים, להקשיב ולהבין אחד את השני ולהסתדר' וזה לא סיפק את האנשים" – היא מוסיפה. "אנחנו רוצים לבנות מראש את הזוגית ואהבה ברמה אחרת, ליצור שינוי תודעה מ'התאהבות רומנטית' לקשר של ברית, במרכזה עומדת התודעה של 'אנחנו' בפני עצמה".
התכנית צפויה להיות מונגשת לציבור הרחב במרכזים קהילתיים ברחבי הארץ במחיר שווה לכל נפש. 
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד