בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אחיה כהן מגיש: אבשלום ושלמה כ"ץ שרים הרב גינזבורג - מעין עולם הבא

'מעין עולם הבא' – אבשלום ושלמה כ"ץ יחד עם חיליק פרנק, משחררים ניגון חדש בניחוח עתיק בלחנו של הרב יצחק גינזבורג. על העיבוד וההפקה המוסיקלית: אחיה כהן אשר אלורו.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' ניסן תשפ"ד - 12:59 11/04/2024
גודל: א א א


'מעין עולם הבא' – אבשלום ושלמה כ"ץ יחד עם חיליק פרנק, משחררים ניגון חדש בניחוח עתיק בלחנו של הרב יצחק גינזבורג. על העיבוד וההפקה המוסיקלית: אחיה כהן אשר אלורו.

את הניגון 'מעין עולם הבא', הלחין הרב יצחק גינזבורג, הבולט ביותר מבין מורי הקבלה והחסידות בדורנו, ומלחין חסידי פורה, לפני כשבע שנים. כדי שתלמידיו יוכלו ללמוד ולהכיר אותו, ביקש הרב גינזבורג להקליט אותו.

את הכפפה הרים הזמר והיוצר שלמה כ"ץ, שהקליט את הניגון באולפן הביתי שלו וכך הוא הופץ לתלמידים באופן פנימי. לקראת התוועדות י"ט כסלו באותה שנה, השמיע הרב גינזבורג למוסיקאים המקורבים אליו את הניגון, בין השאר לאמן הקלרינט חיליק פרנק שהשתתף באותה התוועדות.

כמנהג חסידי ברסלב, יצא פרנק להתבודד מידי יום כעצת רבי נחמן. במשך תקופה ארוכה היה הניגון הזה מלווה אותו במהלך ההתבודדות. בהתחלה היה הניגון ללא מילים. במשך הזמן, הלביש הרב גינזבורג על ניגון את מילות הפיוט 'מה ידידות', מתוך זמירות השבת, וכך הושר בקרב תלמידים רבים סביב שולחן השבת והתחיל לתפוס תאוצה. כדי כדי כך שחלק מהשומעים היו בטוחים שמדובר בניגון עתיק מהדורות הקודמים. התגובות החמות שקיבל ניגון 'מעין עולם הבא', החזירו את שלמה כ"ץ אל אולפן ההקלטות כדי להקליט את השיר בצורה מסודרת, רשמית ומקצועית.

לביצוע, הוא מארח את אביו, אבשלום כ"ץ. על ההפקה המוסיקלית מנצח המוסיקאי אחיה כהן אשר אלורו, שגייס למלאכה את טובי הנגנים; נאור כרמי, חיליק פרנק, דורון טויסטר ונחמן הלביץ. רובם מקורבים אישית לרב גינזבורג. התוצאה מחממת את הלב ואת שולחן השבת.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד