בע"ה כ"ג אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האזינו: הוידוי של שמואל נעמן

את השיר 'וידוי' הלחין שמואל נעמן בן ה-17 לפני מספר שנים במהלך תפילת נעילה ביום הכיפורים, כעת לאחר שהוסיף בית עם נופך אישי, הוא מגיש אותו: האזינו.

  • יח"צ
  • ד' תשרי תש"פ - 22:32 03/10/2019
גודל: א א א

שמואל נעמן בן ה-17 ממשיך לבסס את מעמדו כצעיר המרענן של המוסיקה היהודית. שלושת הסינגלים 'יש בי כח', 'לב טהור' ו'שובי אלי' שהספיק להוציא במהלך השנה האחרונה, זכו לתגובות נלהבות בקרב הדור הצעיר והבוגר יותר כאחד וכמובן זכו לתהודה תקשורתית רחבה.

בימים אלה, ימי הרחמים והסליחות של חודש אלול, בואכה הימים הנוראים, משחרר שמואל סינגל חדש: 'וידוי'. מדובר בשיר תפילה המשלב את הנוסח המובא בסידורים ובמחזורים, יחד עם מילים מקוריות ואישיות שלו, בהפקה מוסיקלית של הראל חדד.

את 'וידוי' הלחין שמואל כבר לפני מספר שנים, תוך כדי תפילת נעילה ביום הכיפורים. "התפילה התנגנה אצלי בראש במהלך התפילה ומיד לאחר צאת היום הקדוש, הלכתי הביתה והקלטתי בטלפון כדי לא לשכוח", מספר שמואל. למרבה ההפתעה השיר נשאר גנוז במגירת הלחנים שלו במשך מספר שנים. "תקופה ארוכה היה לי קושי להוציא את השיר הזה משום שהוא לא חומר מקורי ואז נפל לי האסימון וכתבתי בית נוסף לשיר שהוא הוידוי הפרטי שלי על שהתביישתי בשיר שהוא רק מפסוקים".

בבית המקורי שהוסיף שמואל לוידוי, הוא מחדד את ההבנה שנוצרה אלו שאין סתירה בין השניים. "המילים שנכתבו במחזור הם לא פחות חזקות מהמילים האישיות שלי, אלא שיש חוזק מדהים בעובדה שכולם אומרים את אותו הוידוי, כשאצלי הפרטי והכללי חבוקים זה בזה".

מילות השיר:

אלוקי, עד שלא נוצרתי איני כדאי, ועכשיו שנוצרתי כאלו לא נוצרתי. אלוקי, עפר אני בחיי, קל וחומר במיתתי, כלי מלא בושה, אתה יודע- זה אני. אלוקי, עשה שלא אחטא עוד, ומה שחטאתי לפניך, מחוק ברחמיך הרבים. אלוקי, עשה שלא אחטא עוד, ומה שחטאתי לפניך תמחק, אבל לא בייסורים. אלוקי, מנסה למצוא מילה אחת בשקט, נשמתי אין לה מנוח היא תמיד צועקת, מזכירה לי ימים כשהייתי אחרת, היצרים כבויים או גג על רטט. אלוקי, אף פעם לא חשבתי שאלחין פסוקים, עכשיו מבין שאתה גדול יותר מהמילים שלי, אני נפתח ומהלב זורמים פיוטים עתיקים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד