בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אמירת פיטום הקטורת יש בכוחה לעצור את המגיפה!

יחד עם ההשתדלות המוטלת עלינו לנקוט בכל אמצעי הזהירות כדי לשמור על הבריאות, עלינו גם לחרוט הדק היטב בליבנו את כוח התפילה באופן כללי, ובמיוחד את כוח אמירת פיטום הקטורת.

  • הרב אריאל לוי
  • כ"א אדר תש"פ - 11:01 17/03/2020
גודל: א א א
הרב אריאל לוי
הרב אריאל לוי

אחד ומיוחד היה חכם ישועה בן שושן זצ"ל שמסר את נפשו כל חייו למען עם ישראל. גם לאחר שנפצע קשה במהלך שירותו הצבאי במלחמות ה' שנלחם בהם וזכה להכות את האוייב שוק על ירך, לא נח. המשיך למסור את נפשו בתפילותיו המיוחדות על עם ישראל.

מי שבא בגבולו התרשם עמוקות מהוודאות והבטחון שהיו לו לחכם ישועה בכוח התפילה. אין לנו מושג כמה שמירה הגנה והצלה יש לעם ישראל עד היום מכוח תפילותיו. (בשבוע של פורים אמר האדמו"ר מתולדות אהרון לבנו של חכם ישועה זצ"ל: עד היום אנחנו חיים מהחסכונות של אבא שלך! דהיינו מכוח תפילותיו...)

בימים אלו, יחד עם ההשתדלות המוטלת עלינו לנקוט בכל אמצעי הזהירות כדי לשמור על הבריאות, עלינו גם לחרוט הדק היטב בליבנו את כוח התפילה באופן כללי, ובמיוחד את כוח אמירת פיטום הקטורת.

הגמרא במסכת שבת מספרת שכאשר עלה משה רבינו לשמיים לקבל את התורה, כל מלאך נעשה לו אוהב ומסר לו דבר. וגם מלאך המוות גילה לו את "סודו", איך אפשר לעצור את המלאך המשחית מלהמית. הוא מסר לו את כוח הקטורת. "ויעמוד בין המתים ובין החיים ותעצר המגיפה!" ובימינו, שאין לנו עדיין את בית המקדש, אמירת פיטום הקטורת יש בכוחה לעצור את המגיפה!

ועל כך דורש הזוהר הקדוש בפרשת ויקהל: "דבר זה גזירה עומדת לפני הקב"ה, שכל מי שמסתכל וקורא בכל יום מעשה הקטורת, ינצל מכל הדברים הרעים שבעולם, ומכל פגעים רעים.. וממוות, ולא ינזק כל יום ההוא. וצריך שיכוון בו". וממשיך הזוהר הקדוש ואומר: "אמר רבי שמעון, אילו בני אדם היו יודעים כמה עליון הוא מעשה הקטורת לפני הקב"ה, היו לוקחים כל מילה ומילה ממנו, והיו מעלים אותה עטרה על ראשם ככתר של זהב" וכו'

הלוואי ונזכה לשוב אל האוצרות שה' נתן לנו, ולהשתמש בהם בשמחה ובבטחון למען עם ישראל כולו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד