בע"ה י"ט אייר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אסור לפחד מהאמת

עלינו לחזור לתמימות ולאמונה. יש לדרוש מראש הממשלה לומר לפוטין: צאו מסוריה! זו אינה ארצכם, אלא ארצנו!

  • אברהם הרצליך
  • כ"ב סיון תשע"ח - 10:05 05/06/2018
גודל: א א א
אברהם הרצליך
אברהם הרצליך רועה צאן מכפר תפוח

"אֵלֶּה הַדְּבָרִים אֲשֶׁר דִּבֶּר מֹשֶׁה אֶל כָּל יִשְׂרָאֵל בְּעֵבֶר הַיַּרְדֵּן... ה' אֱלֹקֵינוּ דִּבֶּר אֵלֵינוּ בְּחֹרֵב לֵאמֹר רַב לָכֶם שֶׁבֶת בָּהָר הַזֶּה: פְּנוּ וּסְעוּ לָכֶם וּבֹאוּ הַר הָאֱמֹרִי וְאֶל כָּל שְׁכֵנָיו בָּעֲרָבָה בָהָר וּבַשְּׁפֵלָה וּבַנֶּגֶב וּבְחוֹף הַיָּם אֶרֶץ הַכְּנַעֲנִי וְהַלְּבָנוֹן עַד הַנָּהָר הַגָּדֹל נְהַר פְּרָת: רְאֵה נָתַתִּי לִפְנֵיכֶם אֶת הָאָרֶץ בֹּאוּ וּרְשׁוּ אֶת הָאָרֶץ אֲשֶׁר נִשְׁבַּע ה' לַאֲבֹתֵיכֶם לְאַבְרָהָם לְיִצְחָק וּלְיַעֲקֹב לָתֵת לָהֶם וּלְזַרְעָם אַחֲרֵיהֶם" (דברים א, א-ח).

בימים אלה זוכה ראש ממשלתנו לשבח על חלקו בהבאת שגרירות ארצות הברית לירושלים. ואמנם ירושלים עיר הקודש היא ראש שמחתנו, אך אסור שהאירועים אלה יסתירו מעיננו את גודל הסכנה המתפתחת בצפון.

כל האיומים של ראש הממשלה כנגד הערבים והאיראנים אינם משמעותיים, שעה שהוא מקבל את הנוכחות הרוסית בסוריה, חולק כבוד ואף מחניף לפוטין נשיא רוסיה, ולמעשה, אנו נמנעים מלהכות באויב ולהסיר את האיום כפי שראוי היה, וזאת מסיבה אחת – כדי לא להרגיז את רוסיה.

אנו רואים בתורה שהשמות משפיעים, ומסמלים את המהות: חם בן נוח, היה חם מזג וחוטא; נמרוד מרד בה' ועוד רבים אחרים. לא לחינם 'רוסיה' אותיות 'סוריה', הן מאז ומעולם תמכה רוסיה באויב הסורי וחימשה אותו ואת שאר הערבים במטרה אחת – להכחיד את מדינת ישראל.

כך היה כל השנים - הלא ראש הממשלה ודאי זוכר את מלחמת יום הכיפורים הקשה בה שירת כחייל – וכך גם עכשיו, דבר לא השתנה.

ככל שרוסיה מעמיקה את אחיזתה בסוריה, כך יהיה קשה יותר ויותר להסיר את האיום על ישראל.

סוריה היא חלק מארצנו המובטחת

לדאבוננו כמעט כל יהודי הארץ מרוכזים בערים גדולות ופגיעות, שם מרכזת אותם ממשלת ישראל בעיוורונה הנורא, כמטרות לטילי האויב, חס ושלום, במקום לפזר את האוכלוסייה ברחבי הארץ, בהרי ישראל.

עלינו לדרוש מראש הממשלה לומר לפוטין: צאו מסוריה! זו אינה ארצכם, אלא ארצנו!

ומה היא סוריה אם לא ארצנו המובטחת: "פְּנוּ וּסְעוּ לָכֶם וּבֹאוּ הַר הָאֱמֹרִי וְאֶל כָּל שְׁכֵנָיו בָּעֲרָבָה בָהָר וּבַשְּׁפֵלָה וּבַנֶּגֶב וּבְחוֹף הַיָּם אֶרֶץ הַכְּנַעֲנִי וְהַלְּבָנוֹן עַד הַנָּהָר הַגָּדֹל נְהַר פְּרָת".

המקום בו זוממים שונאינו להלחם בנו ולהשמידנו חס ושלום, אותו ציווה אותנו ה' לרשתו! אסור לנו לפחד מהגויים. על נתניהו לומר את האמת לפוטין ולא להסכים לנוכחות הרוסים. עלינו לפעול כנגד אסד, חיזבאללה והאיראנים לפני שהם יתקיפו אותנו, חס וחלילה. עלינו לדעת שאסור לפחד מהאמת.

הלא אומר ה': "רְאֵה נָתַתִּי לִפְנֵיכֶם אֶת הָאָרֶץ בֹּאוּ וּרְשׁוּ אֶת הָאָרֶץ". הקב"ה אומר בתורה הקדושה דברים כל כך פשוטים: הארץ לפניכם, כל שעליכם לעשות הוא לקום ולרשת אותה.

דבר ה' הוא כל כך פשוט, כל שצריך זה להקשיב ולמלא אחריו. "כָּל הַמָּקוֹם אֲשֶׁר תִּדְרֹךְ כַּף רַגְלְכֶם בּוֹ לָכֶם יִהְיֶה מִן הַמִּדְבָּר וְהַלְּבָנוֹן מִן הַנָּהָר נְהַר פְּרָת וְעַד הַיָּם הָאַחֲרוֹן יִהְיֶה גְּבֻלְכֶם: לֹא יִתְיַצֵּב אִישׁ בִּפְנֵיכֶם פַּחְדְּכֶם וּמוֹרַאֲכֶם יִתֵּן ה' אֱלֹקֵיכֶם עַל פְּנֵי כָל הָאָרֶץ אֲשֶׁר תִּדְרְכוּ בָהּ כַּאֲשֶׁר דִּבֶּר לָכֶם" (דברים יא, כד-כה).

כל העולם מפחדים מעם ה' במלאו אחר דבר ה'; אלא שאיננו הולכים ביושר ובתמימות עם דבר ה', ועל כן בזים ולועגים לנו, מאיימים עלינו ומסיתים נגדנו.

עלינו לחזור לתמימות ולאמונה, לדבר ה' בתורה, תורת חיים שנתנה לנו לקיימה, וללכת איתה בתום וביושר. בידנו הדבר להביא את ברכת ה' ולהסיר את האיום והסכנה מעלינו. מי יתן ויפקחו עיננו ועיני מנהיגנו לראות את הדרך הטובה, דרך הטוב והחיים שבה מבקש הקב"ה שנלך!

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון