בע"ה ז' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חברו של אהוביה מגיב לרב יעקב מדן

כשמדובר בפעולה נגד ערבים או כוחות הביטחון, יד הרבנים קלה על ההדק, להטיל את האשמה על ציבור הגבעות ולהתיר את דמו מבלי לחכות לבירור העובדות, מה שלא קורה במקרה ההפוך כשנער גבעות הוא הקורבן | תגובה למאמרו של הרב מדן

  • אלישע ירד
  • ט"ו טבת תשפ"א - 09:13 30/12/2020
גודל: א א א
אלישע ירד
אלישע ירד נשוי, בן 21, תושב מעוז אסתר לשעבר וחברו של אהוביה. נער גבעות בהווה ובעתיד

סליחה על הבוטות, אבל אני אומר את זה בכאב אחרי שנים, שבכל פעם מחדש אני רואה את מקהלת הגינויים מיד אחרי פינוי או אירוע, שבעקבותיהם מתגברת עלינו הרדיפה מצד מערכת הביטחון.

הרב הזה ורבנים שכמותו, הם אלה שהתירו את דמינו במשך שנים והביאו לרדיפה משולחת כל רסן אחרינו, מה שהביא בסוף לרציחתו של אהוביה סנדק הי"ד בידי בלשי ימ"ר.

הרבנים ואישי הציבור לא מחכים שהאמת תתברר או שיחשפו עוד פרטים, אלא מיד יוצאים בגינויים וכותרות מקיר לקיר על "הפשע הנורא", ועל "הרצח שנעשה בידי אנשים חסרי לב יהודי".

"צריך להקיא את הנערים האלה מקרבינו", הם ממהרים להגיד, עוד לפני שהתברר בכלל, אם לא היה זה קרובי משפחתם הערביים שהביאו למותם.

אחד המקרים הוא המקרה של עיישא א ראבי, ערביה שהמשטרה מיהרה להאשים בחורים מישיבה סמוכה ברצח. 

הרבנים לא חיכו לבירור העובדות וכבר יצאו בקריאות וגינויים, מה שנתן את הלגיטימציה לשב"כ, לבצע מעצרים כנגד בחורי ישיבה בני 16 ולהחזיקם בתנאים נוראיים, תוך שימוש במכות והתעלליות אחרות.

לאחר כמה ימים החלו כבר לצוף כמה סימני שאלה מהדהדים על המקרה, ועלה חשד רציני שבעלה של הנפטרת, הוא זה ששלח יד בנפשה.
עד היום לא ברור מהן סיבות מותה, והדבר עוד לא הוכח בערכאה שיפוטית כלשהי.

הדבר לא מנע מאותם רבנים לצאת באופן אוטומטי להגנת הצד הערבי ולתקוף חזיתית את ציבור הגבעות.

גם כאן במאמר שכתב הרב מדן, גורם הרב בצורה ישירה להמשך הרדיפה ולהתרת הדם.

במאמר תוקף הרב מדן את הרבנים שלדבריו, "יוצאים באופן אוטומטי להגנת ציבור הגבעות לפני שמתבררות העובדות".

לא תזיק לרב קצת מודעות עצמית או שמא ח"ו הדברים נכתבו בידיעה ברורה. בהמשך המאמר שכתב נוקט הרב מדן צד ברור ויוצא בעצמו באופן אוטומטי להגנת הצד הערבי, למרות שהדבר לא הוכח.

בהמשך המאמר מתאר הרב, "מקרה קיצוני במיוחד, של עאישה א ראבי, אם לתשעה ילדים, שנרצחה מזריקת אבן על מכוניתה ביום השבת לפני כשנה וחצי. אינני בטוח שרבנים צריכים להיות מגן אוטומטי של נערים כאלו או הדומים להם בכל מקרה בלא לברר את יסודותיו". אומר הרב ומפנה אצבע מאשימה כלפי רבנים שנחלצו לעזרתינו.

לצערינו במקרים שבהם הנפגע הוא ערבי או שוטר, ממהרים הרבנים לקבוע שמדובר ברצח, בעוד שכאשר הנפגע הוא נער גבעות כמו במקרה של אהוביה הי"ד, הרבנים יוצאים רק לאחר כמה ימים באמירות פושרות "שצריך לבדוק את העניין".

מה שיוצא מהדברים האלו זה, שאם אתה משתייך "לצד הנכון", אז הרבנים יצאו להגנתך במיידי, אבל אם אתה נער שלא חושב כמוהם ומאמין שהמדינה צריכה שינוי, אז דמך הפקר ואם רודפים אחריך כנראה שהגיע לך...

כנראה שלשיטת אותם רבנים מה שמאחד את הציבור בישראל ואותם, הוא לא השייכות לעם היהודי אלא האמונה בצדקת דרכה של המדינה.

תגובות (13) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד