בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ההפס"ד כולו שלנו

פיקוד המשטרה הוא גוף שמדברר את עצמו כאילו היה שופט במשחק כדורגל. כל שורה בהודעת דוברות, מלמדת על רפיסות מחשבתית ומעשית. והאזרחים שצריכים לקבל הגנה - הופכים צד במשחקם המצולם.

  • תומר רחובי
  • כ"ח אייר תשפ"א - 14:00 10/05/2021
גודל: א א א
תומר רחובי
תומר רחובי כתב במערכת הקול היהודי, יתום צה"ל, תושב גבעת זאב. נשוי לשרה-טל ואב לארבעה

מכבסת המילים והטרמינולוגיה הקלה על קריאת המציאות בשטח כבר לא מפתיעה אף אחד. חוסר היכולת שלנו כעם לזהות את הנרטיב היהודי ולחילופין לתצפת על המציאות, משל היינו כח ניטרלי של האו"ם, עומד ויעמוד בעוכרינו וככל הנראה רק היסטוריונים יוכלו לשים את האצבע על רגע המפלה של העם שקם משואה לתקומה, מרדיפות ופוגרומים לעצמאות – אך גם את זאת איבדנו במו ידינו. שוטרי ישראל יוצאים להילחם מבלי לדעת על מה. די בלראות הודעת דוברות אחת של המשטרה בכדי להבין שהם לא מבינים באיזה צד הם נמצאים ובטח לא באיזה צד נמצא האויב שלהם.

"כוחות משטרה פעלו לאפשר את חופש הפולחן והדת ולאבטח את השתתפותם של עשרות אלפי המתפללים בהר הבית. גם אמש נערכה המשטרה במטרה לשמור על הסדר ולמנוע מגורמים קיצוניים לשבש את הסדר".

"היערכות זו, לצד היערכויות בגזרות נוספות בירושלים: שייח ג'ראח, משחק כדורגל בטדי, מחאות בבלפור ובגשר המיתרים, הביאו לקיומה התקין של התפילה לצד מספר אירועים של הפרת הסדר בהם המשטרה טיפלה".

"במהלך ההתפרעויות במקומות השונים, נפצעו 17 שוטרים. כוחות המשטרה פעלו לפיזורם תוך שנאלצו להשתמש באמצעים במטרה להשיב את הסדר במקום, להדוף את המתפרעים ולצמצם את הפגיעה בעשרות אלפי המתפללים שנכחו ברחבת הר הבית ובסמוך לה".

כל שורה בהודעת הדוברות האומללה הזו, כמו רבות אחרות, מלמדת על רפיסות מחשבתית ומעשית. הבאנו בקול היהודי לא פעם את ההתנהלות האבסורדית, המוזרה והזרה של מי שאמונים להגן על אזרחי ישראל, שרוצים להאמין שיש מי ששומר עליהם. חוסר היכולת של משטרת ישראל להבין שגם תעודת זהות כחולה לא הופכת את ה'צעיר' הערבי שווה לתלמיד ישיבה שצועד לתפילה בכותל. שמשחק בטדי לא מתחיל להיות דומה להתפרעויות בשער שכם. שטלפון של משפחה יהודית בשכונת מעלה הזיתים, בבקשה לשלוח ניידת לסייע להם אל מול ירי זיקוקים, לא נתון לשיקול דעתם – זו חובתם, אחרת, האזרחים יתחילו להגן על עצמם.

המפכ"ל מינה לאחרונה דובר חדש למשטרה, מרגע זה המפכ"ל ופקודיו הופכים להיות כפופים לדובר ולדוברות, כמו כולם הם רוצים להיראות הכי טוב והכי בשליטה והתמונה תמיד מוקפדת והכל רגוע. רחוק מאוד מהמציאות בשטח.

כבר זמן רב שהציבור איבד אמון במשטרה, ארגון שהרקיב מבפנים מבלי להבין שהאויב הוא לא צעיר והוא לא רוצה חופש פולחן והוא לא עומד בשורה אחת עם נכי צה"ל והלומי הקרב שצורחים – 'תעזרו לנו'.

ערבים עושים פיגועים. ערבים מנסים לפצוע ולהרוג ולא להפר את הסדר שאתם, משטרת ישראל, ברגישותכם הרבה מנסים למנוע זאת מהם, תוך השתדלות רבה להימנע משימוש באמצעים.

ועד שלא תדעו להבדיל בין אויב לאוהב, ועד שלא תדעו להבחין בין יהודי שזה ביתו לערבי שכל רצונו לגרש אותו (ואתכם), ההפס"ד הוא כולו שלנו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד