בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יצא המרצע מהשק של בנט

יש מאבק בין מי שהאומה שלו היא עם ישראל לבין מי שהאומה שלו כוללת את מנסור עבאס ואיבתיסאם מרעאנה

  • הרב יהודה אפשטיין
  • ז' סיון תשפ"ב - 09:40 06/06/2022
גודל: א א א
הרב יהודה אפשטיין
הרב יהודה אפשטיין יו"ר אגודת 'קדושת ציון' – התאחדות החרדים לדרישת ציון על טהרת הקודש

ראש ממשלת ההונאה פרסם 'אגרת לציבור' לרגל שנה ל'הבחרו' – נסו להתאפק ולא לפרוץ בצחוק בקריאת מילה זו - אשר מוכיחה יותר מכל עד כמה הוא מנותק מהמציאות, עד כדי סכנה. באופן רגיל לא הייתי מתיחס להבלים שכותב אדם, אשר באמצעות ההונאה, השקר והכזב פילס את דרכו לתפקיד לו אינו ראוי, ואשר בקושי מגרד את אחוז החסימה, שעה שהוא מדבר על 'הרוב הדומם' שתומך בו. אבל בתוך דבריו צדה את עיני נקודה אחת, אשר גם אם נכתבה מתוך אותו אילוץ להסביר את מהלכיו הנבזיים בכל מחיר – היא עדיין מדליקה אור אדום, המעיד כי מדובר יותר מאשר בסתם נוכל, כפי שנהוג לכנות אותו – מדובר באיש מסוכן ביותר לעצם קיומו של העם היושב בציון.

בתוך שאר להטוטיו, מלין בנט על הימין, אשר לדבריו 'אימץ את השיח של השמאל הקיצוני בארה"ב' בעוסקו בפוליטיקה של זהויות. כוונתו לתיאוריות מסוגה של תיאוריית ד"ר אבישי בן-חיים על 'ישראל השניה' מול 'ישראל הראשונה' וכיוצא בכך, אשר מסבירות את המחלוקת הפוליטית החוצה את מדינת ישראל לשתים לאו דווקא על בסיס הדעה ביחס לסוגיה המדינית או הכלכלית או כל סוגיה אחרת, כי אם על בסיס הזהות השבטית של כל קבוצה במדינה, אם על-פי הדגם של אבישי בן-חיים, אם על-פי זה של רובי ריבלין (אשר מתעלם מקיומו של הציבור המזרחי המסורתי) ואם על-פי כל דגם אחר. שיח זה, אומר בנט, מקורו בשמאל הקיצוני, והוא נועד לפלג ולשסות ציבורים זה בזה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

אך גם כאן, מתברר שבנט הוא נוכל מדופלם, אשר העלה את המרמה וההונאה לדרגה של אומנות. הנרטיב שבנט מנסה לשדר הוא שהוא עוסק בטובת הכלל, בטובת העם בכללותו, ולא בטובתה של קבוצה מסוימת, ולכן, לטענתו, יוצאים נגדו אנשים, אשר מעוניינים בטובת הקבוצה שלהם על חשבון טובת המדינה. כך הוא מסביר, שבחירות חמישיות היו 'אסון למדינה', 'המדינה' הייתה מתמוטטת אילו נערכו (מעניין כיצד שרדה ארבע מערכות קודמות), והוא 'קיבל את ההחלטה הציונית בחייו' בכך שניאות לשמש כראש ממשלה עם ששה מנדטים, כדי 'להציל' את המדינה מבחירות חמישיות. מעניין, אגב, מדוע לא העניק ליאיר לפיד את הבכורה למשך כל הקדנציה, כמתבקש מהעובדה שללפיד יש פי שלושה מנדטים ממנו, אם כל שרצה זה 'להציל את המדינה מבחירות' ותפקיד ראש הממשלה 'נכפה עליו'...  כך, הקים ממשלה שמייצגת את כלל העם, בעוד מתנגדיו מייצגים את השבטיות ואת הפירוד.

כעת נבחן את העובדות לאשורן. בנט, כידוע, עם כל זה שהכניס לממשלתו את הגורמים ההזויים ביותר בשמאל הקיצוני, ששונאים את עם ישראל ומדינתו, שתומכים בכל סטיה חברתית ובזים לכל ערך לאומי ומשפחתי, שלא לדבר על תורני - עדיין לא היה לו רוב. בשביל זה היה צריך את אנשי התנועה האיסלמית, השואפים לכונן כאן רפובליקת שריעה (נראה אז את אנשי מרצ והעבודה צועדים למען 'זכויות אדם'...). השותפות עם שונאי ישראל מבית ומחוץ היא חלק מאותה 'דאגה לאומה', כי האומה שבנט דואג לה – אינה האומה היהודית! מדובר באומה 'ישראלית' שכוללת את רע"מ ומדירה את כל מי שבאמת רוצה כאן מדינה יהודית. מדובר ב'אומה' שמבחינתה יהודי, ערבי, סודני, פיליפני, אריתראי וגוי אוקראיני או רוסי אנטישמי בסגנון ליברמן – כולם שווים, כולם שייכים לאומה. אין דרך אחרת להסביר את הנרטיב של בנט. ומיהם אלו שלא אכפת להם מהעם, אלא רק מהשבט שלהם? נחשתם נכון – החרדים, החרד"לים, הדתיים-לאומיים שאינם ניאו-קונסרבטיבים מהסוג של צה"ר, וכל תומכי נתניהו, שהם בעיקר הציבור המסורתי המזרחי, אלו שאוהבים את ישראל, אוהבים את התורה (גם אם אינם מדקדקים בכל ההלכות), חשים הזדהות עם היהדות וערכיה, משרתים בצבא מתוך מגמה לנצח את האויב (אף שהפיקוד העליון המורכב משמאלנים שונאי-ישראל מונע זאת מהם), יהודים שכאשר תציב בפניהם את הבחירה בין מדינה יהודית לדמוקרטיה מערבית – יעדיפו את המדינה היהודית בלא היסוס. להם הוא קורא 'שבטיים', הם מבחינתו עוסקים בפוליטיקה של זהויות.

לא, בנט, אין כאן מאבק בין מי שדואג לאומה למי שדואג לשבט. יש מאבק בין מי שהאומה שלו היא עם ישראל לבין מי שהאומה שלו כוללת את מנסור עבאס ואיבתיסאם מרעאנה, ביחד עם הגויים האנטישמים שתומכים בליברמן. אל תהתל בנו! אתה הצטרפת אליהם, כי אתה באמת שייך אליהם. אתה מעדיף להתחכך בחברתם, כי הם בעיניך האליטה, ובשביל להשתייך לאליטה תהיה מוכן לעשות הכל, והכיפה הקטנטנה שבקושי יושבת לך על הראש לא תצליח לכסות את ערוותך. הציבור שאתה מדיר – דווקא הוא הציבור שדואג לאומה, לאומה היהודית, האומה שנבחרה בסיני, האומה שעבורה קמה מדינת ישראל. וזה תמצית המאבק שמתנהל כאן, וזו הסיבה שחבריך יצאו לג'יהאד נגד נתניהו, כי הוא מייצג בדיוק את אותו ציבור שנאמן לערכים הללו, שאתה מאסת בהם כדי להגשים את חלומך הילדותי להיות ראש ממשלה ולקבל ליטוף מהאליטה הלבנה.

ואחר שברור לך, כי הרוב האדיר בקרב עם ה' בוחר בזהות היהודית ולא בערכים הפרוגרסיביים של מרצ ומירב מיכאלי, החלטת לחבור לאויב כדי להשיג רוב מזדמן ולמלוך עליהם. ועל כך לא תהיה לך מחילה לעולם. כך או אחרת, זמנך עומד לתום, וכשתקום בעזר ה' ממשלה של תומכי הזהות היהודית, אז נתפלל שהיא תדאג באמת לאומה היהודית, והפוליטיקה של הזהות הפלסטינית, הזהות הרוסית, הזהות האנטי-משפחתית, כל הזהויות שמאיימות עלינו מבפנים ומבחוץ – פוליטיקה זו אכן תושלך לפח האשפה של ההיסטוריה.   

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד