בע"ה י"ב חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כשלוחם סיירת משוחרר מצא את עצמו בחדר החקירות

כשגיסי שמע את השותף שלו לדירה צועק הוא רץ מהר לעזור לו. אבל במקום לקבל צל"ש הוא מצא את עצמו בחקירה והנשק שלו הוחרם

  • אלחנן גרונר
  • כ"ה אלול תשפ"א - 15:56 02/09/2021
גודל: א א א
אלחנן גרונר
אלחנן גרונר

הבחור בסרטון כאן הוא גיסי משה. אחרי שלוש שנים בפלס"ר גבעתי הוא החליט ללכת לעבוד בעיר דוד ולגור עם שותפים בעיר העתיקה בירושלים.

ערב אחד השותף יצא לזרוק את הזבל. משה, שכבר התארגן לשינה והיה עם טרנינג שומע אותו לפתע צועק לעזרה. 

הוא דחף את האקדח שלו לטרנינג ויצא בריצה כדי לגלות את החבר שלו על הרצפה ועליו שמונה צעירים ערבים שעשו לו מארב ותקפו אותו בצורה קשה. משה נחלץ לעזרתו והותקף גם הוא. כשהוא עם אף שבור וחבלות הוא קולט שכתוצאה מהמכות והבלגאן עף האקדח שלו מהמכנסיים. הוא הצליח לתפוס אותו רגע לפני שאחד הערבים תפס אותו, לדרוך את הנשק ולסיים את האירוע בכך שהערבים נבהלו מדריכת הנשק והתרחקו. משה והחבר הפצועים פונו לטיפול רפואי.

לא אשכח איך בסביבות 12 בלילה הוא התקשר אלי לספר מה קרה. מניסיוני הלא דל אמרתי לו שהדבר הכי חשוב זה להתקשר לארגון חוננו. הוא אמנם חשב שהכל בסדר והוא זה שבכלל הותקף ולמה שהמשטרה תעשה לו משהו, אבל אני כבר מכיר את התחום והתעקשתי להרים טלפון לחוננו, שב-1 בלילה נתנו ייעוץ משפטי מלא עם עו"ד משה פולסקי התותח.

ואכן שעה אחר כך משה כבר הפך לחשוד ועוכב לתחנת המשטרה, נחקר באזהרה, שוחרר בתנאים מגבילים ונשקו האישי הוחרם כשהחוקר (הערבי) אומר לו שימליץ לשלול לו את הרשיון! (כי להחזיק נשק במילואים זה סבבה, אבל אקדח להגן על עצמו זה כבר אסור).

בקיצור, חוננו ניהלו מאבק משפטי רציני (וגם ח"כ סמוטריץ נחלץ לעזור) וברוך ה' בסופו של התהליך התיק נסגר והנשק הוחזר.

אני לא רוצה לדמיין מה היה המצב שם בלי חוננו. המשטרה ראתה בהתחלה באירוע סכסוך שכנים ולא אירוע לאומני נגד יהודים. כתב אישום על תגרה/תקיפה היו יכולים להיות רק עניין של זמן ומהאקדח הוא יכל לשכוח (גם כמה מהתוקפים יצאו פצועים כתוצאה מהגנה עצמית של גיסי והחבר)

משה ממש לא אוהב חשיפה, אבל היום, בשביל להחזיר טובה לחוננו הוא ביקש לספר את הסיפור שלו ולקרוא לכולם להצטרף אליו לתרומה לארגון. הסיפור שלו מוכיח שלא צריך להיות נערי גבעות כדי להסתבך עם החוק ולהזדקק לחוננו. הנה תראו מה קרה ללוחם פלס"ר משוחרר שבסך הכל יצא מהבית לעזור לחבר שהותקף.

חוננו צריכים אותנו בשעות האחרונות של הקמפיין אז יאללה פשוט כנסו ותנו הוראת קבע קטנה או גדולה (אפשר גם סכום חד פעמי) ובואו ניתן כח לחוננו לעזור לעם ישראל.

וגם תעזרו לי להגיע ליעד שלי...

אז כנסו עכשיו ותתרמו כי חוננו זה כמו ביטוח החיים שלנו.

תודה,
 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד