בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחשבות של אחרי בחירות

נזילת הקולות ציבור הדתי לאומי לימין החדש ולזהות מלמדות על חוסר הקשבה לרבנים מנהיגי הציבור

  • יונתן פולק
  • ח' אייר תשע"ט - 12:44 13/05/2019
גודל: א א א
יונתן פולק
יונתן פולק אברך בישיבת כוכב השחר

בניתוח קטן של הבחירות במגזר. נתגלתה תופעה מדהימה ופורצת שהובילה להפסד גדול של מפלגת הציונות הדתית (איחוד מפלגות הימין) וחשוב לברר את הדברים כי הם מעידים הרבה על נקודות חשובות ותהליכים עמוקים שמתרחשים בתוכנו כציבור וכפרט.

הרב יעקב אריאל שליט"א הביא במאמרו שהציבור הדתי לאומי הוא כ20% מהציבור היהודי במדינה וממילא כוחו היה צריך להיות רב ולפי מה שרמז במאמרו הסיבה שקבלנו כ"כ קצת מנדטים כי מקשיבים לרבנים קטנים לעומת רבנים גדולים.

ארחיב את העניין הזה שבמאמר אחד שראיתי בשם אחד מרבני הציונות הדתית יש לנו באופן שיטתי כציבור 12 מנדטים מאלו שאינם מצביעי ליכוד, וקבלנו 5, כי 4 הלכו לימין החדש ועוד כ3 לזהות.

מה מקור התופעה של ההתפצלות הזאת? (ואפי' בלי להחשיב המון מצביעי ליכוד שיכלו להוביל לנו חוזק כמו של המפלגות החרדיות)

בעוניי נראה לי שאין לנו מספיק ענווה לת"ח ודעת תורה, ובעצם ההבנה מה זו תורת חיים: שהרי כל רבני הציונות הדתית "מהליברל ועד החרד"ל" כמעט כולם התייצבו כולם מאחרי מפלגת ה'אם'. אז איך יצא שיותר מחצי הציבור לא נשמעו לרבנים? האם יש פה עצמאות אישית מופרזת, האם כל אחד מבין טוב מהשני, ויותר מגדולי הרוח שלנו מה טוב לעמ"י?!?!?!

האם אדם שרוב יומו עסוק בענייניו הפרטיים של פרנסה וחינוך וכדומה, וענייני הכלל אצלו מסתכמים בתפילה ובשמיעת חדשות באתרים השונים יוכלו להדריך אותו במי לבחור?!?! (כמובן שיש פה מטען ערכים שלם שחקוק בכל אחד מחינוכו, אבל מכאן ועד להכריע איך ערכים אלו יופיעו וישתלבו בתוך המציאות המסובכת בענייני כלל ישראל שקשורים לשמירת המצוות של האומה כולה, ובכלל למהות הדרך של נשמת המדינה היהודית שעליה חלמו דורי דורות????)

למה הבחירות לא נתפסות בחרדת קודש, שיש לגדולי הרוח צדיקים קדושי עליון, שרוב עיסוקם התמידי הוא כלל ישראל, האם אינם יודעים טוב ממנו למי להצביע ?!?!?! למה אין זה נחשב כמצווה אדירה שיכולה להשפיע על האומה כולה ועל העולם כולו?

אינני אומר שאי אפשר לשאול\ לחשוב\לברר עצמאית, זה חשוב מאין כמותו, אבל איפה הענווה למי שבקי ברזי החיים שלנו, שמבין משמעויות דקות של אמירות פוליטיות, והשלכות רחוקות טווח שלהם. מה קרה לנו. האם שכחנו את מקורנו- מקור התורה שממנו אנחנו רוצים להשקות לאומה?

ואולי נהיינו חלילה חכמים מרבותינו שמבינים רק בכשרויות ומוקצה, וכביכול אינם מבינים בהשלכות אדירות על כלל ישראל ?!?!?!

איפה ההקשבה לדעת תורה שלנו ?!?!?!??!

ואולי באמת היחס לתורתינו ות"ח הוא מקור ההפסד העצום יותר מכל החשבונות שהיו בחילוקים בין המפלגות.

ולוואי שנתחזק בעניין זה של כבוד תלמידי חכמים והקשבה לדעת תורה. "כי שפתי כהן ישמרו דעת ותורה יבקשו מפיהו כי מלאך ה' צבאות הוא" - אם דומה הרב למלאך ה' יבקשו תורה מפיו.

כותב בכאב למען כבוד התורה והאומה.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 4 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד