בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קורונה וחמוצים

  • בעז שפירא
  • י"ח ניסן תש"פ - 09:47 12/04/2020
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

אחד ממטבעות הלשון היותר קולעים שנשתלו בתודעה הישראלית הוא "חמוצים", ביטוי אותו טבע נתניהו אי שם בעבר. אכן, מדהים לראות כיצד התיאור של החמוצים קולע לאמת ומתאר באופן מדהים ובמדויק את רחשי הלב של השמאל הממורמר והמתוסכל, שמאל שהולך ונעלם עד אשר יתנדף כליל ממציאות חיינו.

אני משוחח עם חברים ויש בהם המלאים טענות כרימון. הטענות הן לגבי טיפול הממשלה בקורונה ועל העדר מוכנות למגפה. באופן לא מפתיע, רוב המתלוננים ככולם ניזונים מהתקשורת הישראלית, זו הנאחזת בייאוש ובשחור כבקרנות המזבח ואגב כך עושה כדי להדביק את כולנו, עמך ישראל, בראיית השחורות, בזעף ובביקורת.

נכון, אין בנמצא מוכנות מושלמת ובהחלט ניתן להצביע על עניינים הטעונים שיפור. בין אלה אמנה את ריכוז הטיפול בידי משרד הביטחון (טרם נעשה ועשוי לייעל מאד את המאבק), את מחדל בתי האבות (שם לא ננקטו כל הצעדים שהנם לכאורה מתחייבים מהמצב), את הקושי הכלכלי העצום המושת על תושבי המדינה בשל ההתמודדות עם המגפה וככל הנראה תיתכנה הערות והארות נוספות.

אלא שהחמוצים בוחרים להתמקד ברע, מזינים איש את רעהו במידע הנבחר בקפידה כדי לבקר ולהשחיר, טועים ומטעים (לעתים במכוון כך ניתן להתרשם) וממהרים לזרות מרה שחורה לכל עבר כאילו לא די לנו בצרה האמתית שהתרגשה על חיינו תוך שהיא הופכת סדרי עולם ומשנה חיים, לעתים אף נוטלת חיים, לא עלינו.

מדהים להתבונן בתשומת לב בכמה טיפוסים (יש לומר מפוקפקים למדי) אשר הרהיבו עוז בנפשם לנצל את המגפה על מנת להשתלח באמצעותה  בראש הממשלה, זה העושה לילות כימים ובהצלחה מרובה, על מנת לחלץ את אזרחי המדינה מן המצר. לקמן כמה דוגמאות:

פרופ' ליאונד אידלמן, מועמדו של אביגדור ליברמן לשר הבריאות ונשיא ההסתדרות הרפואית העולמית  הרהיב עוז בנפשו  לקבוע: "עושה רושם שבהלת הקורונה, תופסת בארץ תאוצה בעיקר לאור התקרבות יום הבחירות. דיבורים על אשפוז חולים בכפיה או ביטול מרוצים אולי יועילו לכמה פוליטיקאים, אבל לא יסייעו בזמן אמת לציבור".

פרופ' רבקה כרמי, לשעבר נשיאת אוניברסיטת בן גוריון ורופאה המתמחה בגנטיקה רפואית שיתפה את הציבור ב"תובנותיה" כדלקמן: "הקורונה תיעלם אחרי הבחירות, מישהו מנסה להשאיר את הנושא על סדר היום".

הפוליטיקאי הכושל משה בוגי יעלון שהשקר הפך אצלו לטבע שני ליהג כהרגלו דברי הבל: "כל מי שביקר אותנו כשהזהרנו מפני הפיכתנו לטורקיה של ארדואן שיעכל ויפנים את הניצול הציני של משבר הקורונה לצרכים פוליטיים אישיים של נאשם לפני משפט".

חברו ריקא יאיר לפיד תרם משלו: "אזרחי ישראל אני יודע שכולכם מתעניינים רק בקורונה. נכון להיום ה17 במרץ, אתם כבר לא חיים בדמוקרטיה. לפני ארבעה ימים הממשלה סגרה את בתי המשפט וביטלה את משפטו של ראש הממשלה.זו לא דמוקרטיה, וה'לא דמוקרטיה' הזו הודיעה לכם היום דבר אחד: שאסור לכם לצאת מהבית. תשאלו את עצמכם, באיזה מדינות ממשלה לא נבחרת מודיעה לאזרחים שאסור להם לצאת מהבית".

ואיך לא , אושרת קוטלר (זו החמוצה שהתריעה בעבר על הפיכת חיילי צה"ל לחיות אדם...) מלאה טענות כרימון ומזהירה אותנו: "אז שאלו את עצמכם למי יש אינטרס להכניס את המדינה לחרדה, לכאוס והיסטריה רבתית ממש עכשיו.......תתעוררו, כי עובדים עליכם בעיניים! ולמי שמתעצל לקרוא את מקיאוולי, אומר רק זאת- הדרך האפקטיבית ביותר לשלוט בהמון היא באמצעות – פחד !אופס ובעודי כותבת, עכשיו גם אי אפשר לכנס את הכנסת, כי המנהיג אוסר על התקהלויות של יותר ממאה איש. רק אתמול זה היה 2000תחי מדינת השקר"

עמיתה לחמיצות (ולמקצוע, או שמא החמיצות היא המקצוע?) של קוטלר רינה מצליח, חשדנית, ממורמרת וחמוצה כתמיד : כל הדיווחים שיוצאים מאותו פורום (לטיפול בנגיף הקורונה) אומרים שראש הממשלה רוצה להוביל למהלכים היותר קיצוניים. אי אפשר להימנע מהמחשבה שהוא רוצה להוביל את המהלכים הכי קיצוניים כי יש לו אינטרסים פוליטיים-אישיים-הישרדותיים."

ועוד הדוגמאות רבות.

כאמור בפתיח, אין בנמצא מושלם אלא שהתבוננות בתמונה הכוללת מלמדת על טיפול משובח במשבר פתאומי שנחת על העולם כולו בהתראה קצרה מאד. ההנהגה הישראלית בראשות נתניהו זיהתה את הפוטנציאל המסוכן שבועות לפני שהגיע הנגיף למחוזותינו. באותם ימים החלו כבר בהכנות כאשר ה"פזמון" החוזר היה "הנחת העבודה היא שהנגיף יגיע גגם אלינו".

הוקמו תשתיות לקליטת חולים, החלה היערכות מקיפה – לוגיסטית, רפואית ותודעתית. הוקצו משאבים רבים והתנהלו דיונים על בסיס יומי – כל זה בטרם הגיע הנגיף. אזכירכם, ישראל סגרה את גבולותיה עוד בטרם עשו זאת מדינות העולם, בהחלטה של נתניהו. ישראל החלה להפעיל רכבת אווירית לחילוץ אזרחים מרחבי העולם כולו. הוקצו מתחמים והוקמו מתקנים לאשפוז (הראשון בתל השומר ואחרים בעקבותיו).

והעיקר – מבחן התוצאה. בישראל מספר המתים הקטן ביותר בעולם (ביחס למספר הנדבקים). ארגוני בריאות בעולם , ראשי מדינות, רופאים ומומחים בינלאומיים משבחים את טיפולה של ישראל במשבר. ישראל דורגה במקום הראשון במדד המדינות הבטוחות ביותר מפני התפשטות נגיף הקורונה, על פי הניתוח של אתר Deep Knowledge Group”". במקום השני דורגה סינגפור ואחריה נמצאות סלובקיה, ניו זילנד, הונג קונג טיוואן והונגריה.

רוב המידע הזה, הכול כך חיובי, אינו סוד ובנקל ניתן למוצאו. אלא שאמצעי התקשורת השייכים באופן לא רשמי למפלגת "רק לא ביבי" דואגים שלא יגיע אל עמך ישראל. בהיות אמצעי התקשורת בידי החונטה הזו עושים בהם חברי החונטה התקשורתית כבתוך שלהם וממשיכים כהרגלם להרעיל את הבארות.

ואולי נכון יהיה לשנות מהגדרת החמוצים ולהוסיף על הביטוי המוצלח "נוטפי ארס ומפיצי רעל"?

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד