בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ה"חבר'ה" מהחמאס

למילים יש כוח ולא אתעייף מלהאיר ולנסות לשכנע. מי שמכנה את הרוצחים "חבר'ה" מכשיר את הלבבות לראות בהם בני אדם, בני שיח, "פרטנרים" • דעה

  • בעז שפירא
  • ג' סיון תשע"ו - 21:06 09/06/2016
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

ליקוי מאורות, חוסר הבנה, קהות חושים, טמטום, סתם שטחיות – בחרו אתם בהגדרה המתאימה.

מזה שנים שאני שומע בדיווחים שונים בתקשורת על ה"חבר'ה" מהחמאס. פרשנים השונים, פוליטיקאים למיניהם, ואפילו עמך ישראל מתארים את הרוצחים הנאלחים הערבים, הניאו נאצים של דורנו בכינוי "חבר'ה". תצלינה אזני השומע.

אותם ערבים אחוזי דיבוק השנאה ליהודים, המניפים מאכלת, סכין, גרזן וכל כלי משחית כנגד יהודים במטרה לרצחם נפש – את תתי האדם האלה, פראי האדם האלה, מכנים רבים מבני עמנו בתואר "חבר'ה".

בעיני זה לא רק כואב, מצמרר, מכעיס ובל ייאמן. זו שערורייה והפקרות הנובעת מחשיבה פסולה, רופסת ומבולבלת, כזו המחלחלת כמעט לכל חלקה טובה, גם בקרבנו בקרב היהודים הטובים עצמם, שבחייהם ובמעשיהם נלחמים ברוצחים מלחמה שערה - בעשייה, בלחימה, בהתיישבות ובבנייה.

את הביטוי "החבר'ה מהפלמ"ח" כולנו מכירים. סוג של חברות נעימה, קושרת, חווייתית, בעלת סדר יום משותף, שותפה למאבק ושותפות באידיאולוגיה. ה"חבר'ה" האלה הם מקור לא אכזב לסיפורי מורשת מהימים שקדמו להקמת המדינה ובתקופת המלחמה ולאחריה.

ה"חבר'ה" מהחמאס?!?!?!

האם ניתן להעלות על הדעת שיהודי - איש ציבור או איש תקשורת או כל יהודי יוציא משפתיו את הדיבור דלקמן: "החבר'ה הנאצים השמידו...." או "החבר'ה אייכמן גרינג והס התכנסו לדיון..." ? (יימח שם כל הרוצחים כולם).

השאלה רטורית כמובן.

זילות השפה וכתוצאה מכך גם זילות עניינים מהותיים, חלקם בנפשנו, היו לחלק מנוף חיינו כאן בארץ הקודש.

רוני דניאל (המאיים בנטישת ילדיו את ארצנו מתייסר ומקונן על זאב אלקין ובנצי גופשטיין) לא רואה שום בעיה בתיאור רוצחי החמאס כ"חבר'ה". חבר הנכנסת איציק שמולי מתאר הפיגוע אמש בהאי לישנא: "אחד החבר'ה ברח ואחריו כוחות הביטחון". לא טעיתם - "אחד החבר'ה" הוא הרוצח הערבי ששניות קודם לבריחה רצח יהודים בדם קר.

למילים יש כוח ולא אתעייף מלהאיר ולנסות לשכנע. מי שמכנה את הרוצחים "חבר'ה" מכשיר את הלבבות לראות בהם בני אדם, בני שיח, "פרטנרים" וכולי...

מאסנו בכך ומי שהורגל בעיוות הנ"ל מוזמן ומתבקש להתעורר ולשנות ממנהגיו.

ובאותה הזדמנות - אין מקום בשפתנו לאוצר המילים של האויב הערבי הרוצח בנו על מנת להשמידנו ולהכריתנו מארצנו. בראש ממוקם השקר הגדול בדבר ה"עם הפלסטיני" שלא היה ולא נברא. כל המעלה על דל שפתיו (ולו בתמימות גמורה) את ההיגד "עם פלסטיני" או "מדינה פלסטינית" או "רשות פלסטינית" , משתף פעולה שלא מדעת עם האויב (שהרי חלק מהמלחמה הוא על התודעה – ומדוע ולמה ניתן לרוצחים ניצחון בתחום חשוב זה?). וכיוצא באלה "תהדייה", "אינתיפאדה" ושאר מרעין בישין.

"חבר'ה" יש בתנועת הנוער, סביב המדורה, בצבא, בישיבה, ובכל מקום שם תימצא קבוצת יהודים אחים הרוחשים חיבה איש לרעהו ואהבה ואחווה ביניהם.

החמאס ושאר פראי האדם הערבים הרוצחים וטובחים בנו א י נ ם !! "חבר'ה" ואל לנו לכנותם ככאלה.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד