בע"ה כ"א טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

למה מחנך צה"ל?

החיילים אינם חסינים בפני האינדוקטריניזציה ההרסנית והמסוכנת הזו וכך הולכת ונשחקת רוח צה"ל המקורית • דעה

  • בעז שפירא
  • ז' תשרי תשע"ז - 12:31 09/10/2016
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

דומני שלו נשאלו אזרחיה היהודים של מדינת ישראל מהם הערכים אותם צריך צה"ל להנחיל לחייליו ומפקדיו (למען הקיצור יוגדרו הנ"ל בהמשך- "חיילים") ומכאן כיצד צריך להיראות החינוך בצבא כי אז היה רוב מכריע של הנשאלים משיב שצה"ל הוא צבא הגנה לישראל מדינת הלאום של העם היהודי בארצו ומכאן שהחינוך צריך להתבסס על מורשת העם היהודי לדורותיו, על חזון הנביאים, על התנ"כ וכיבוש הארץ, על מלחמותיו ועל מורשת הקרב של חייליו בעבר הרחוק ובעבר ה"קרוב" מאז הקמתה של מדינת ישראל.בפועל, המצב שונה, שונה וקשה.

המעורים בענייני החינוך בצה"ל מזהים מאפיינים רבים המעידים על השתלטות של שיח פוסט מודרני ופלורליסטי על המרחב הערכי בצה"ל, אשר נכפה על כלל שדרת הפיקוד במישרין ובעקיפין, כשהדבר נעשה בין היתר בהובלה של מכוני חוץ הפועלים לשינוי השיח הפנים צה"לי בסוגיות חברתיות לאומיות ודתיות. בהמשך סדרה זו יורחב על פעילות מכוני החוץ הנ"ל.

תהליך זה של הרחקה משורשים, מורשת ויהדות, נעשה תוך דחיקת הרבנות הצבאית מחד, וייצור סדר יום התואם את הפלורליזם והפוסט מודרנה, ופעילות להטמעת ה"ערכים" החדשים בקרב החיילים מאידך.

בעבר חנכו בצה"ל לאהבת וידיעת הארץ, מורשת קרב, אחוות לוחמים, דבקות במשימה, שאיפה לניצחון ונכונות להקרבה. בשנים האחרונות יש שינוי בחינוך בצה"ל ובעוד שהנושאים לעיל לא ננטשו כליל עבר מרכז הכובד לנושאים אחרים הזרים לרוח צה"ל ולמה שזו צריכה להיות. התהליך ההרסני הנ"ל הולך ומתעצם, כך נוצר רושם, ואחריתו מי ישורנו.

היריעה רחבה מכדי שאוכל להקיף את כולה ומכאן שאסתפק בכמה דוגמאות , כאשר התמונה הנוצרת קשה ומדאיגה ביותר. למי שמעוניין להרחיב ידיעותיו בנושא מומלץ להידרש (כפי שעשה עבדכם וזו ההזדמנות להודות על שיתוף הפעולה) לדו"ח שפורסם לאחרונה על ידי מרכז ליב"ה ובו מידע רב לרבות דוגמאות ופרטים מדירי שינה, חלקם אף מסמרי שיער.

מצטיירת מגמה מובהקת להרחיק את החיילים מזיקתם ליהדות ולעובדת היות ישראל מדינת היהודים. במתח שבין "יהודית" ל"דמוקרטית" צה"ל וחיל החינוך בראש הכריעו מזמן לטובת הדמוקרטיה (ולפלורליזם בהקשרו המזיק והרחוק מרוח צה"ל כרחוק מזרח ממערב). זה נעשה באמצעים שונים ומגוונים, רובם באמתלא של חינוך לסובלנות, להרחבת דעת, להיכרות ומפגש עם ה"אחר" ועוד כיוצא באלה.

לקמן כמה דוגמאות לפעילות "ערכית" ו"חינוכית" בהן עוסק צה"ל ולהן הוא מחנך, כאשר אין כל קשר בינן לבין הכשרת החיילים כלוחמים, בניית מוטיבציה וחיזוק רוח הלחימה.

לפני כשנה וחצי נאלצו מאות חיילים קרביים ממיטב היחידות שהשתתפו בצוק איתן להקשיב להטפה מטעם "השגרירות הנוצרית הבינלאומית", גוף נוצרי בינלאומי הפועל גם בישראל. אל האירוע הוסעו החיילים מבסיסיהם במדים ובו נכח קצין בכיר בדרגת תת אלוף. דובר צה"ל בהתייחסו לתלונה בעניין הגיב: "המקרה מוכר ונבדק על ידי המפקדים על מנת למנוע הישנות"

סדנאות אותן מקיים חיל החינוך כוללות ביקור החיילים במנזרים ובכנסיות (כ"חלק מהיכרות החיילים עם הדתות השונות"). מה ללחימה באויב ולהכרת מנזרים וכנסיות תשאלו ?, גם עבדכם שואל.. במסגרת "הכרת האחר" הועברו לחיילים לקראת חג המולד הנוצרי, תכנים נוצריים מובהקים.

אגב, חינוך ל"פלורליזם הדתי" (לרבות הדגשה שהיהודים הרפורמים הם "זרם ביהדות") מתבצע הן על ידי חשיפה מכוונת לתכנים כדלעיל והן על ידי צמצום פעילות הרבנות הצבאית, חסימת תכנים יהודיים, בלימת יוזמות להנחלת יהדות ונגיסה מתמדת במאפיינים יהודים נוספים. הרחבה תבוא בהמשך הסדרה.

פעילות ה"חינוך" מתפרשת גם לתחומים "חברתיים" וגם כאן ניכרת השפעת הפוסט מודרניזם הליברלי המכה בכל חלקה טובה:

כך למשל, נלקחו חיילי צה"ל ל"פעילות חינוכית" עם ילדי מסתננים בדרום תל אביב. דע עקא שהמסתננים הם כולם עבריינים השוהים בארץ ללא היתר !! בפעילות זו שאורגנה על ידי ארגוני שמאל (כגון א.ס.ף. ואליפלט הנתמכות על ידי הקרן לישראל חדשה) משתף צה"ל פעולה דה פקטו עם תמיכה בשוהים בלתי חוקיים. החיילים נחשפים באופן זה ל"פן אנושי" ו"הומאני" אליו הם מובלים על ידי חיל החינוך בשיתוף עם ארגוני שמאל רדיקליים.

דוגמה נוספת המעידה שאין מקריות בסיפור הזה הוא מדרשת שדה בוקר המעבירה לצוערי בה"ד 1 שיחות העוסקות באופן ישיר בתמיכה במסתננים.

בלא מעט קורסים שהם קורסי חובה בדרך לקידום בצבא פועלים ארגוני שמאל. כאלפיים קצינים מדי שנה נאלצים להיחשף לתכנים בעייתיים מבחינת זיקתם ליהדות ולמדינת היהודים. הקורסים האלה נקראים "יעוד ויחוד" שמות בולטים בשמאל הישראלי מהווים את עמוד השדרה של הארגונים המעבירים קורסים אלה.

עוד התפרסם לאחרונה על אודות קורס טייס שחניכיו נלקחו לצבוע מועדון של סוטים הנקראים להט"ב (ראשי תיבות של "לסביות הומואים טרנסג'נדרים ובי-סקסואליים), כשבמהלך ה"פעילות החינוכית/התנדבותית" נאלצו להקשיב לדברי התועבה מבית מדרש הסוטים). מתברר שצה"ל איננו מסתפק בדיבורים, לאחרונה פורסם כי הצבא מממן לרוצים בכך ניתוחים לשינוי מין !! אוי לאוזניים שכך שומעות...

בתכנית בית הספר לפיקוד ומטה כלולה הרצאה של אויבינו ( ה"פרטנר" הערבי מה"שטחים הכבושים" ) ולאחריה הרצאה של מתנחל. קציני צה"ל (הניטראליים...) דנים לאחר מכן ב"נרטיבים" השונים ומנתחים אותם , משל היו ועדה מטעם האיחוד האירופי או מהאו"ם.

ולסיום "הדובדבן שבקצפת" המקולקלת הזו. מי שמעורה בחינוך בצה"ל לא הופתע עת ערך סגן הרמטכ"ל יאיר גולן השוואה בין ישראל דהיום לבין גרמניה הנאצית, שהרי זו הרוח הנושבת מחיל החינו ך העוסק בהטמעת תודעת השואה בצה"ל. במשלחות קציני צה"ל לפולין הקרויות "עדים במדים" עוברים החיילים הדרכות מטעם חיל החינוך במהלכן נבחנות ההשוואות בין גרמניה הנאצית לבין פעילות צה"ל ביהודה ושומרון !! בעוד שבעבר היו שסברו שבטעות מביכה או מבישה עסקינן, הרי שמתברר שחיל החינוך אכן רואה צורך לקיים סדרת חינוך כזו או ברוח זו ולה אף ניתן שם – "המדרון החלקלק" (ממנו עלינו, חיילי ומפקדי צה"ל להיזהר, לבל נהפוך ונהיה כנאצים – ב.ש.). כמדומני שראיתי שתוכנית המדרון החלקלק הייתה לחלק מקורס קצינים בבה"ד 1.

כמו שהערתי לעיל, הובאו כאן מתי מעט דוגמאות להמחשה, המהוות קצה קרחון של דוקטרינה שלמה, פוסט מודרנית, ליברלית, "נאורה" לדעת מכונניה, הפועלת על החיילים כמכבש חינוכי וכמעצבת זהות. החיילים והמפקדים (צעירים יותר וצעירים פחות) אינם חסינים בפני האינדוקטריניזציה ההרסנית והמסוכנת הזו וכך הולכת ונשחקת רוח צה"ל המקורית, בה כולנו חפצים, בה אנו מתגאים ועליה אנו סומכים שתוביל את חיילינו בקרב בדרכם להדביר את אויבינו ולנצחם.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד