בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

איומים מעזה: "נכפיל את מספר חולי הקורונה בישראל"

בחמאס מאיימים על המדינות המתווכות בין ישראל לחמאס, כי "נכניס את ישראל למקלטים אם לא יתקבל הסיוע הקטארי לרצועה". 'אל אח'באר': חמא"ס דורשת סיוע רפואי נגד נגיף הקורונה.

  • ברוך ידיד / tps
  • כ"ו אדר תש"פ - 14:52 22/03/2020
גודל: א א א

במסרים שהעביר ארגון הטרור חמא"ס למצרים ולקטאר היא מאיימת "להכניס את מחצית תושבי ישראל למקלטים ולהגדיל את מספר חולי הקורונה", אם לא יתקבל הסיוע הקטארי בקרוב.

העיתון "אל אח'באר" הלבנוני, בעל מקורות טובים בחמא"ס, טוען, כי בתגובה לאיומי חמא"ס, השיבה ישראל, כי לא תסבול התקפות מחודשות מהרצועה.

איומים אלו מתחדשים על רקע דרישות חמא"ס להגדיל את הסיוע לרצועה בשל מצב החירום וההתמודדות עם נגיף הקורונה ונוכח החשש ברצועה מדחיית מועד הכנסת הכסף לרצועה. "אל אח'באר" טוען, כי חמא"ס דורשת מהמתווכים ללחוץ על ישראל לאפשר גם אספקה של ציוד רפואי למניעת התפשטות הנגיף, שבינתיים כבר אותר ברצועה.

גורם במערכת הבריאות ברצועת עזה אומר לסוכנות הידיעות הישראלית TPS, כי אין כל קשר ישיר מול ישראל. לדבריו, עד כה הועברו 500 ערכות לבדיקה לידי משרד הבריאות מארגון הבריאות העולמי, בהסכמת ישראל וכי הבדיקות שנערכו ברצועה הועברו לרמאללה, לצורך  העברתן למעבדות. לדבריו, כעת פועלת ברצועה מעבדה עצמאית. "אנחנו מסתייעים בשלטונות ברמאללה אך אין לנו קשר מול מי מהגורמים בישראל" – הדגיש.

הקטארים כבר הודיעו כי אין כל שינוי בתוכניות וכי הכסף יועבר לרצועה אולם הם מחפשים דרך אחרת להעברת הכסף, נוכח המגבלות על התנועה האווירית באזור והיעדר טיסות בינלאומיות. בין השאר בודקים הקטארים העברת כספים באמצעות הדואר, באופן שלא חייב את נוכחות השגריר הקטארי ברצועה.

בחודש שעבר העבירו הקטארים סך 16 מיליון דולר, לרבות מענק של 100 דולר ל 120,000 משפחות עניות.

בתוך כך הודיע מנכ"ל משרד הבריאות של חמא"ס ברצועה, יוסף אבו אל ריש, כי שני אזרחים, שחזרו מפקיסטן ביום חמישי האחרון, נדבקו בנגיף הקורונה. החולים שהו בבידוד ולא נכנסו לעזה. חמא"ס מדגישה, כי לא נרשמו מקרים בתוך הרצועה. אבו אל ריש קרא גם לסגור את המסעדות, בתי הקפה ואולמות האירועים ואף שלא לקיים את תפילות יום שישי עד להודעה חדשה.

בינתיים מדווחים תושבים ברצועה על תנאים מחפירים בבית הספר "מרמרה" שהוסב למתקן בידוד ארעי. לדבריהם, הם ישנים על מזרונים שהונחו על הרצפה, אינן זוכים לבדיקות על ידי רופאים. רבים דרשו מחמא"ס לעבור לבידוד ביתי ונדחו, בזמן שאחרים, מקורבים לראשי חמא"ס, הורשו לעבור לבידוד בתנאים משופרים.

במלון "קומודור" המשמש לבידוד, שוהים כעת חולים במחלות כרוניות ובמחלות לב.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד