בע"ה י"א סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אימון ראשון בלי ארי

ארי פולד הי"ד, גיבור ישראל, היה עמוד התווך של פלוגת המילואים שלו. חבריו ערכו אימון ראשון בלעדיו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' אדר ב תשע"ט - 14:26 14/03/2019
גודל: א א א
ארי פולד הי"ד (צילום מסך מדף הפייסבוק של פולד)
ארי פולד הי"ד (צילום מסך מדף הפייסבוק של פולד)

חבריו לשירות המילואים של ארי פולד הי"ד, תושב אפרת, פעיל הסברה ולוחם, ערכו השבוע אימון ראשון בלעדיו.

‏ארי הי"ד, נרצח לפני כחצי שנה בידי צעיר ערבי חמוש בסכין שהגיע לבצע פיגוע במתחם הקניות בצומת גוש עציון. למרות שהופתע מאחור ועל אף פציעתו הקשה, הצליח ארי לבצע מרדף אחר המחבל ולירות בו ובכך להציל חיי יהודים נוספים. לאחר מכן התמוטט והחזיר את נשמתו לבורא.

ארי היה לוחם בכיתת הכוננות באפרת ובמילואים שירת בפלוגת העורב של חטיבת הצנחנים הצפונית. גם במלחמת לבנון נפגע ארי בקרב הירואי.

חבריו ובני משפחתו השתתפו שלשום (ג') בטקס לזכרו שנערך כחלק משבוע האימונים של חטיבה 226. באירוע נכחו מפקד אוגדה 319 תת אלוף נדב לוטן, מפקד חטיבה 226 אלוף משנה ירון שרוני, בני משפחה וחברים לנשק.מפקד החטיבה אלוף משנה ירון שרוני אמר באירוע: ״בחייו ארי שימש דוגמה ומופת לכל הסובבים אותו. כך גם בשירות המילואים בעורב ארי התמיד להגיע לכל קריאה ייעץ למפקדים וחנך את הלוחמים הצעירים, השתתף בכל תרגיל ופעילות מבצעית ושמר על דריכות מבצעית גבוהה. גם באירוע שהוביל למותו שמר ארי על כל אותם ערכים לאורם פעל כל חיוו. הוא הופתע אך התעשת מיד, לא נרתע, הסתער ופגע במחבל. לא בכדי זכה לאחר מותו לאות מיוחד ממשטרת ישראל. אני משוכנע שארי היה גאה מאוד לראות את כולכם כאן הערב. אני מבקש מכולכם לפעול לאור צוואתו הלא כתובה של ארי ולהמשיך ולתרום, כל אחד כפי יכולתו כדי לשפר את מוכנותנו ללחימה. אני מבקש שנזכור כולנו את ארי איש משפחה, לוחם וחבר. יהי זכרו ברוך".

יש לציין כי המחבל שרצח את ארי לא חוסל מאחר ואזרחים חמושים ואנשי ביטחון שהגיעו למקום חששו לירות בו בשל פקודות הצבא ומדיניות מערכת הביטחון.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד