בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אישום: איש הוואקף מהר הבית תמך בטבח שביצע חמאס

עובד הוואקף הירדני הואשם בתמיכה בארגון הטרור חמאס והזדהות עמו. כתב האישום מציג שוב את הקשר בין הוואקף לחמאס שנחשף בתחקיר הקול היהודי בעבר.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' כסלו תשפ"ד - 17:49 19/11/2023
גודל: א א א
שומרי וואקף בהר הבית. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: אלחנן גרונר, הקול היהודי)
שומרי וואקף בהר הבית. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: אלחנן גרונר, הקול היהודי)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית משפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד סאמר סיאם, ערבי כבן 49 ממזרח ירושלים, שעובד בוואקף הירדני בהר הבית.

כתב האישום, שחושף שוב את הקשר שבין תנועת הטרור חמאס לבין הוואקף הירדני, מייחס לסיאם עבירות של גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה לטרור, זאת לאחר ששיתף מספר פרסומים בפייסבוק המביעים תמיכה בתנועת הטרור חמאס.

מעובדות כתב האישום עולה, כי סיאם פרסם תמונה שבה נראה טנדר לבן שחדר לישראל ביום הטבח ועליו מספר מחבלים המכוונים נשק ארוך אל עבר ניידת משטרה החולפת לידם. על גבי התמונה מצויר חץ ירוק המסמן לעבר הניידת עם הכיתוב "יש לו יותר נוסעים, אם אתם גברים תעצרו אותו ותנו לו דוח", לצד סמלון דומע מצחוק.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

בפרסום השני שיתף סיאם תמונה בה נראה חטוף במראה מפוחד ומבוהל, כאשר על גבו מונחת ידו של אדם. בפוסט המקורי ששיתף הנאשם נכתב "נשבע באלוהים שכולנו הופתענו ובהלם לא רק אתה" לצד סמלון דומע מצחוק. סיאם הוסיף לשיתוף את הכיתוב "אל תדאג יקירי, אמא בדרך".

בפרסום השלישי פרסם הנאשם, כאמור עובד וואקף, תמונה המורכבת משלוש תמונות – תמונה של מחבלים אשר חדרו לישראל באמצעות רכב, תמונה של ים ותמונה של מחבלים אשר חדרו לישראל באמצעות דאונים, עם הכיתוב "ביבשה, בים ובאויר". הנאשם הוסיף לפוסט את הכיתוב "הג'יהאד הוא עודנו הדרך הקצרה ביותר לגן עדן. שמחה אין סופית למי שידפקו על דלתות גן עדן בעזרת הגולגולות שלהם".

עוד נאשם סיאם בהסתה לטרור בכך ששיתף בחשבון הפייסבוק שלו במהלך השנה הלורזית הקודמת תמונה של המחבל עודאי תמימי שפרסם אדם אחר באותו היום עם הכיתוב "מה שאוהב בבחורים הירושלמיים שהם אוהבים את החיים, חדר הכושר, התיירות, הלבוש הנאה, התמונות היפות, האופנועים, ומתחרים בכיבוש להראות את השמחה והשמחות. אבל אם קרא מסגד אל אקצא המבורך, נענים לבקשתו וכל דבר עושים לו הקרבה". על פרסום הוסיף הנאשם את הכיתוב "יאלוהים ישמור אתכם, כולם גיבורים".

תזכורת - תחקיר: הוואקף הפעיל עמותת חמאס בהר הבית

תחקיר הקול היהודי חושף: יו"ר העמותה ומורשה חתימה בעמותת חמאס הוא בכיר הוואקף מנהל מסגד אל אקצא עומר אל-קסוואני, אולם הוא לא נעצר. האם בשב"כ ובמשטרה אתרגו אותו? כך פעל חמאס בהר הבית במימון ארגוני טרור בעולם ותחת אפה של ישראל.

להורדת דו"ח המחקר המלא >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד