בע"ה ט"ז כסלו תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אישום: ערבי אזרח ישראל סייע לחמאס

ערבי אזרח ישראל בן לאב משכם ואם מבאקה אל גרבייה ניסה לסייע לחמאס בחשיפת מידע אודות פעילות הכוח של סא"ל מ'. כמו כן ייצר מטען חבלה בביתו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' אדר תשע"ט - 23:00 10/02/2019
גודל: א א א
פגיעת טיל הקורנט באוטובוס סמוך לעזה (צילום מסך מתוך סרטון של חמאס)
פגיעת טיל הקורנט באוטובוס סמוך לעזה (צילום מסך מתוך סרטון של חמאס)

הפרקליטות הגישה ביום חמישי שעבר כתב אישום נגד חוסיין הוארי, ערבי בן 20 מבאקה אל גרביה בגין מספר עבירות של מגע עם סוכן חוץ, עבירת ייצור נשק, עבירת ניסיון ייצור נשק, וכן עבירת החזקת נשק.

מעובדות כתב האישום עולה כי הנאשם התגורר בבאקה אל גרביה, לאחר גירושי הוריו לפני כשש שנים עבר להתגורר בבית אביו שבשכם. בקיץ האחרון, חזר להתגורר בישראל, בבית אמו שבג'ת.

בתקופה זו, החל להתעניין בחמאס באופן גובר. במהלך התקופה, ביצע הנאשם פעולות שונות המביעות תמיכה בארגון חמאס, בין היתר  קיים הנאשם  שיחות והתכתבויות עם פעיל חמאס, באמצעות המסנג'ר, במסגרתן שוחחו על רכישת נשקים והסתרתם. 

במהלך החודשים הלועזיים נובמבר-דצמבר, הצטרף הערבי לארבע קבוצות ווטסאפ המזוהות עם החמאס ובהם פורסמו תכנים שונים הקשורים בארגון החמאס,  דיווחים בדבר פעולות של ארגון החמאס ברצועת עזה, תמונות וסרטי וידאו הקשורים לפעילי חמאס לרבות מחבלים שנהרגו במסגרת פעילותם בארגון, הודעות בדבר תהלוכות ואירועים שמארגן החמאס, הודעות בדבר פיגועים שבוצעו בישראל, וכן קריאות לעקוב אחר ערוצי מידע נוספים של הארגון.

עוד עולה כי לפני חודשיים עת התנהלה הפעילות הצבאית בה נהרג סא"ל מ' ומספר מחבלים נוספים. פורסמו  בקבוצות, בהזדמנויות רבות, בקשה מטעם ארגון החמאס לקבלת פרטים ומידע אודות הכח המיוחד שהשתתף בפעילות ותמונות של אנשים שנחשדו על-ידי החמאס כמשוייכים לכח המיוחד וכן פרסמו פרטים ליצירת קשר. 

כמו כן פורסמו  דברי עידוד ושבח על שיתוף הפעולה עם החמאס והסיוע לארגון באיסוף מידע על הכוח המיוחד, ואף כתבו בקבוצות כי לוחמי החמאס הצליחו להכשיל את הפעילות, להרוג ולפצוע את חברי הכח המיוחד. וכי מאז הפעילות מתקיימות חקירות מתמשכות של החמאס במטרה לחשוף את התמונות האישיות והלבוש של חברי הכח המיוחד, ושבו וביקשו מבני עמם להעביר כל פרט מידע בקשר לתמונות שפורסמו בקבוצות.

בתגובה לכך שלח המחבל למנהל הקבוצה  תמונה של אנשים שנחשדו על ידי החמאס כמשוייכים לכוח המיוחד, עליה רשום: "הכוח הישראלי המיוחד שביצע את הפעולה המודיעינית במזרח חאן יונס" וכן פרטים ליצירת קשר לרבות כתובת דואר אלקטרוני המשוייך לגדודי עז אלדין אלקסאם , כאשר סביב אחד האנשים המופיעים בה, סימן הנאשם עיגול וכתב למנהל הקבוצה  כי הוא חושד שראה אדם זה בעבר, אך אינו יודע אם הוא טועה.

מהאישום השני עולה כי  במהלך החודש הלועזי אוקטובר, ייצר הנאשם בבית בו התגורר בג'ת, מטען חבלה מאולתר בצורת צינור, לאחר שלמד איך להרכיב מטענים מצפיה בסרטונים באינטרנט.

הפרקליטות ביקשה מבהמ"ש להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו  

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד