בע"ה כ"ז טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אישום: ערבים מיפו נסעו להצטרף למורדים בסוריה

כתב אישום הוגש נגד שני ערבים מיפו שיצאו לסוריה על מנת להצטרף למורדים. החשש במערכת הבטחון כי ערבים ינצלו את ההכשרה בסוריה על מנת לבצע פיגועים בארץ

  • דוד אור שחר
  • ט' חשון תשע"ט - 10:03 18/10/2018
גודל: א א א
יפו. ארכיון (Eyal72)
יפו. ארכיון (Eyal72)

שני ערבים אזרחי ישראל תושבי יפו נעצרו לאחר שיצאו לטורקיה, וממנה התכוונו להמשיך לסוריה ולהצטרף למורדים. החשש במערכת הבטחון ביציאת ערבים לסוריה הוא כי ינצלו את הידע הצבאי שירכשו לביצוע פיגועים וינוצלו על ידי גורמי טרור לצרכי ריגול.

על פי כתב האישום, עבד אלמלק עספור ואדם אבו שחאדה, שניהם ערבים אזרחי ישראל מיפו, יצאו לתורכיה משם היה בכוונתם להצטרף לארגון הג'יאהד בסוריה.

בפרקליטות אומרים כי "תופעה של יציאת אזרחים ותושבים מישראל לזירת הג'יהאד האסלאמי בסוריה, כדי להשתתף בלחימת המורדים נגד הממסד הסורי טומנת בחובה סיכון ממשי.

אחת הסיבות הינה כי ההכשרה האידיאולוגית והצבאית אותה יעברו שם, תנוצל על ידם בין היתר לצורך פעילות חבלנית עוינת נגד ישראל וביצוע פיגועים.

בנוסף, התופעה מהווה סיכון ממשי מכיוון שגורמי הג'יהאד ילקטו מן הערבים הישראלים המגיעים אליהם מידע אסטרטגי וטקטי בנושאים שונים אודות ישראל, בהיותם אזרחי ישראל או תושביה". 

עספור גילה עניין הולך וגובר בארגון המדינה האסלאמית דעא"ש ובארגון "ג'בהת א-נצרה" ופעילותם, תוך שפיתח הזדהות אידיאולוגית עם פעולות ארגוני הטרור וערכיהם והחליט בסוף השנה הלועזית 2015 לצאת לאיזור הלחימה של הארגונים בסוריה.

בתחילת השנה הלועזית 2016 יצר עספור קשר עם אדם הקשור לארגונים דרך "טוויטר", שהפנה אותו לרשת ה"טלגרם" שבה יוכל ליצור קשר עם גורם סורי שיסייע לו להיכנס לשטחי סוריה.

עספור הציע לאבו שחאדה להצטרף אליו, והאחרון הסכים. כך, החליטו הנאשמים לצאת מישראל ולהיכנס לסוריה, דרך טורקיה, וזאת כדי לחבור לכוחות ארגון דעא"ש או ג'בהת אל נוצרה או אחראר א-שם, להשתתף בפעילותם ולסייע בלחימה אל מול הממסד הסורי.

בהגיעם לאיסטנבול, המתינו הנאשמים להנחיות מהגורם הסורי, שהורה להם להמתין יום-יומיים להנחיות, אולם משלא יצר איתם קשר, הבינו הנאשמים כי הקשר עימו ניתק ושבו לישראל.

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד