בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אישום: שלושה שוטרים ערבים סחרו בנשק

שוטרים מכפר מנדא שאחד מהם היה אחראי על מחסני תחמושת במשטרה, מואשמים בסחר בנשק ותחמושת שגנבו מהמשטרה

  • אלחנן גרונר
  • כ"א כסלו תש"פ - 15:45 19/12/2019
גודל: א א א

בבית משפט המחוזי בחיפה הוגש היום (ה') כתב אישום כנגד שלושה שוטרים ערבים מכפר מנדא וצעיר נוסף מהכפר, בגין קשירת קשר לביצוע פשע, סחר בנשק, גניבה בידי עובד ועבירות נוספות, וזאת לאחר שהשוטרים גנבו תחמושת מהמשטרה וסחרו בה.

השוטרים הם מוסא מוראד בן 33, אחיו, אחמד מוראד בן 20, ג'מיל עבד אלחלים בן 21 והצעיר הנוסף הוא עמאד עבדאללה.

הארבעה נעצרו בידי המחלקה לחקירות שוטרים לפני כשבועיים. מכתב האישום עולה כי בתקופה הרלוונטית לכתב האישום שירת מוסא מוראד כשוטר בתפקיד  רמת"ל (ראש משרד תמיכה לוגיסטית) ביחידת התפעול במלמ"ש (מרכז ללימודי משטרה) בקריית אתא; נאשם ג'מיל עבד אלחלים שירת כשוטר מג"ב בפלוגת ברק בירושלים ואחמד מוראד, אחיו של מוסא, שירת כשוטר מג"ב במג"ב איו"ש.

כתב האישום מתאר כי במתקן המלמ"ש ישנן 17 יחידות משטרה וארבע נשקיות. במסגרת תפקידו היה אחראי מוסא מוראד על מחסני הלוגיסטיקה בבסיס ועל עדכון מלאי ציוד ותחמושת במערכת משטרתית ממוחשבת.

לעבד אלחלים היתה גישה במסגרת תפקידו לאמצעים לפיזור הפגנות, בין היתר, נשקים, רימוני הלם סנוור, רימוני גז ותחמושת.   

השניים יחד עם הנוספים חשודים שניצלו את תפקידם לסחר בנשק ותחמושת.

בשיחות אשר נערכו בין הנאשמים בכל הנוגע לעבירות הנשק, השתמשו הנאשמים במילות קוד עבור סוגי רימונים שונים, תוך מחיקת הודעות, לרבות קבצים, ממכשירי הטלפון הנייד שלהם, הקושרות אותן לביצוע העבירות.

כתב האישום מתאר מספר אישורים. כך לפני כחדשיים פנה הנאשם 1 לנאשם 2 וביקש ממנו לספק לו רימונים. נאשם 2 השיב לנאשם 1 כי יספק לו שבעה רימוני גז ושלושה רימוני הלם, כבקשתו, במחיר כולל של 4,000 ₪ . לבסוף, העסקה לא יצאה אל הפועל.

אישום נוסף מתאר כי לפני כחודש פנה הנאשם 1 פעם נוספת לנאשם 2 וביקש ממנו לרכוש רימוני רסס. נאשם 2 השיב כי יש בפניו אך אפשרות לספק לנאשם 1 רימוני עשן. בתגובה התרצה נאשם 1 והסכים לרכישת רימוני עשן תוך שאמר לנאשם 2 כי דרושה לו כמות של מינימום שישים רימונים מכל סוג שהוא.

נאשם 2 סיפק לנאשם 1 שני רימוני עשן, תשעה רימוני הלם סנוור M7290 וחמישה רימוני גז, אשר את חלקם החביאו בבית האחים מוראד.

נאשם מספר 1 מוסא מוראד מואשם גם כי בעת מעצרו ביום 05.12.19 החזיק ברכב, בתא הכפפות אשר היה נעול, מוסלק בתוך שתי שקיות ניילון, עטופים בנייר, שני רימוני עשן ו-100 כדורים בקוטר 9 מ"מ מוסלקים בשתי קופסאות קרטון.

כמו כן, החזיק הנאשם 1 בבית 32 כדורים בקוטר 9 מ"מ מוסלקים בארון  בחדר השינה שלו.

אחיו מואשם כי ביום מעצרו החזיק 262 כדורים בקוטר 5.56 מ"מ, מוסלקים בתוך קופסאות קרטון בתוך שני תיקי גב שהוסלקו אחד בתוך השני, זאת בתוך ארונית בחדר השינה שלו בבית.

נאשם 2 שוטר המג"ב עבד אלחלים מואשם גם בירי מנשק חם לאחר שמסרטון שאותר ברשותו עולה כי ירה צרור יריות מנשק מסוג 16M, מבעד לחלון הרכב.

במחלקה לחקירות שוטרים הודיעו כי הם מבקשים להאריך את מעצרם של שלושה מהנאשמים עד לתום ההליכים נגדם, ואת מעצרו של נאשם 3 שוטר המג"ב ממג"ב איו"ש, לשחרר למעצר בית עד לתום ההליכים.

"עבירות בנשק, מקימות יסוד סביר לחשש שהמשיבים יסכנו את בטחון הציבור, בשל האופי הייחודי והבטחוני של העבירה, הנגישות הקלה לביצוע מעשי העבירה, והסכנה הביטחונית שעשויה הייתה להתממש - ואולי אף התממשה מעצם טיבה של העבירה", נכתב בבקשת המעצר עד תום ההליכים .

"דווקא משום שמדובר באמל"ח, הקלות שבה ניתן להעבירו מיד ליד, היא המהווה את הסכנה הגדולה. מעבר לכך, המשיבים 1-3 ביצעו את העבירות בהיותם שוטרים במשטרת ישראל,  אשר יכולים היו ביתר קלות לבצע את העבירות המופיעות בכתב האישום וניצלו את היותם שוטרים בעלי גישה לתחמושת ונשק על מנת לבצע העבירות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד