בע"ה ז' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אליהו עלה לישראל, שירת בצנחנים, התנדב בקיבוץ נירים

מאות רבות ליוו את אליהו הי"ד בהר המנוחות בירושלים. קיי, בן 26, נרצח אתמול בפיגוע ירי סמוך להר הבית. רבים ליוו אותו בדרכו האחרונה.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח כסלו תשפ"ב - 10:23 22/11/2021
גודל: א א א
(השומר החדש)
(השומר החדש)

אליהו דוד קיי הי''ד תושב מודיעין בן 26, שנרצח אתמול בפיגוע ירי סמוך להר הבית, מובא למנוחות בגבעת שאול בירושלים, מאות רבות מלוים אותו בדרכו האחרונה.

קיי, עלה לארץ לפני כחמש שנים מדרום אפריקה, למד בישיבת חב"ד, התגייס לחטיבת הצנחנים, התנדב דרך ארגון 'השומר החדש' לעבודה חקלאית בקיבוץ נירים שבדרום, עבד כמדריך הסברה בקרן למורשת הכותל המערבי  ואמור היה להינשא בעוד מספר חודשים. הוריו ואחותו עלו לארץ בעקבותיו ובעקבות אחיו לפני פחות משנה.

יעקב חגואל, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר בפועל של הסוכנות היהודית מסר: "אלי קיי, מסר את נפשו בירושלים, העיר שכל כך אהב, במדינה שאליה חלם להגיע. אלי, בוגר תכנית ׳מסע׳ של הסוכנות היהודית שנרצח הבוקר על ידי מחבל נתעב, סיים את מסע חייו כאן בארץ ישראל. אנחנו מחבקים את משפחתו  שעלתה לישראל לפני כשנה מדרום אפריקה ומחזקים את מורשתו. אלי, סמל לאהבת העם והארץ, אנחנו מרכינים היום ראש לזכרכך ולגבורתך".

מארגון השומר החדש נמסר: "המומים וכואבים קיבלנו את הבשורה על הרצח המתועב של אלי קיי הי"ד. אלי עלה מדרום אפריקה והיה חייל בודד בצנחנים. עם שחרורו מצה"ל הוא הצטרף לתכנית מאהל ומגדל שלנו בקיבוץ נירים שם מצא "קהילה תומכת ועשייה משמעותית" כפי שסיפר בעבר".

"הוא היה מוזיקאי מוכשר והביא איתו אור לכל מקום שהגיע. עם סיום התכנית אלי אף נשאר לרכז את התכנית והוביל קבוצה של משוחררים ומשוחררות בעבודה החקלאית בתכנית. איבדנו בחור ערכי, ציוני, שהגיע לישראל מתוך שליחות אמיתית.  משפחת השומר החדש, חבריו לתכנית וצוות התכנית כואבים את לכתו בטרם עת ושולחים את תנחומינו למשפחתו. יהי זכרו ברוך". 

מעמותת נצח יהודה נמסר: "עמותת 'נצח יהודה' וארגון בוגרי המסלולים החרדים בצה"ל 'דרך אחים', חברי ההנהלה, הרבנים והצוות מרכינים ראש בכאב ובצער גדול על הירצחו של הקדוש אליהו קיי הי"ד בעת שהיה בדרכו לעבודתו בכותל המערבי, על ידי רוצח נתעב ושפל".

"אליהו ז"ל עלה ארצה מדרום אפריקה ושירת במסלול 'חץ'. צוות העמותה המלווה את החיילים המשרתים במסלולים החרדים בצה"ל זכה להכיר מקרוב את אליהו שהיה אהוב על חבריו ולאורך כל שירותו היווה סמל למופת של מסירות ואהבת הארץ".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד