בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

באישור ישראל: רכבים משוריינים לרשות הפלסטינית

באישור ישראל הועברו 10 כלי רכב משוריינים לכוחות הבטחון של הרשות הפלסטינית. "הפקרות מוחלטת וסיכון בלתי מתקבל"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז אייר תשע"ט - 10:34 22/05/2019
גודל: א א א

עשרה רכבים משוריינים הועברו בימים האחרונים לידי כוחות הבטחון של הרשות הפלסטינית כמתנה מהאיחוד האירופי. מדובר בכלי רכב משוריינים ומתקדמים המשמשים צבאות שונים בעולם שהועברו באישור רשמי של ישראל.

על פי הדיווחים כלי הרכב הועברו לשטחי יהודה ושומרון דרך ירדן.

"העניין אושר לבקשת האמריקאים על ידי שר הביטחון הקודם וראש הממשלה כבר לפני למעלה מתשעה חודשים וסופק לפלסטינים על ידי האמריקנים כבר לפי ארבעה חודשים", כך צוטט גורם בטחוני בחדשות 13.

גורמים בהתיישבות זועמים על ההחלטה להעביר את כלי הרכב. לזעם הרב מצטרפת העובדה כי בתחילת השבוע הוגש כתב אישום נגד המחבל זכריה זביידי שביצע יחד עם המחבל ועו"ד טארק ברגות פיגועי טרור בחודשים האחרונים תוך שימוש ברכב רשמי של הרשות.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר: "הפקרות מוחלטת של חיי אדם, ולקיחת סיכון בלתי מתקבל על הדעת, הן של חיי חיילי צה"ל והן של חיי התושבים ביהודה ושומרון. כל בר דעת מבין שלספק רכבים משוריינים שעליהם מקלעים למחבלים במדים, זו החלטה שעלולה לעלות בדמים רבים.

רבים מהפיגועים ביהודה ושומרון, בהם נרצחו חיילים ואזרחים יהודים התבצעו ע"י או בסיוע חיילי פאתח או שוטרים של הרשות הפלסטינית. עדו זולדן, הרב מאיר חי, בן יוסף לבנת, אביתר בורובסקי ועוד רבים שנרצחו ע"י שוטרים פלסטינים או ע"י השב"כ הפלסטיני.

מדהים שאותם אנשים שככיכבו בהפגנות "אל תתנו להם רובים" בימי אוסלו, נותנים להם היום שריוניות. אני קורא למי שקיבל את ההחלטה האומללה הזו להתעשת ולחזור בו. לאחר שנמנעו מהשלמת פערים בצרכי בטחון ביו"ש בסך 400 מליון ש"ח, קיצצו בכוחות, עכשיו גם נותנים לאויב שריוניות. לא ייאומן".

ח"כ מוטי יוגב, חבר ועדת החוץ והביטחון, דורש דיון דחוף בנוגע להעברת המשוריינים לרשות הפלסטינית: "הכנסת המשוריינים לרשות הפלשתינית, זה פשוט חלם, אם לא פשע מסכן חיים.
רשות שמחנכת את בניה ובנותיה לרצח יהודים, לא מוסרים בידיה כלי מלחמה. כל זאת, שידוע לשרותי הביטחון שמכוחות המשטרה הפלשתינית יצאו טרוריסטים רוצחים.

עוד אמר יוגב כי בכוונתו לפנות לראש הממשלה ושר הביטחון בעניין, כמו גם להעביר דרישה לוועדה הזמנית לכנס דיון חריג בנושא חימוש הרשות הפלסטינית. "אשלח מכתב בעניין לראש הממשלה ושר הביטחון ובקשתי דיון דחוף בנושא בועדת החוץ והביטחון, כי בנפשנו הדבר. אחריותנו לביטחון אזרחי ישראל, לא להגברת הסיכון להם. את המשוריינים צריך לעצור ולהחזיר חזרה לאיחוד האירופי ולהציע להם שימסרו את המשורינים לטרוריסטים מוסלמים באירופה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד