בע"ה כ"ג תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

באמצע דיון בביהמ"ש: "ברוח ודם נפדה את אל אקצא"

צפו: עשרות ערבים מיפו בראשות בכירים איסלאמיים פתחו בקריאות קצובות במהלך דיון. השופטת יצאה, והשוטרים והמאבטחים התקשו להתמודד עם המהומה

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אדר תשע"ח - 17:13 28/02/2018
גודל: א א א

צילום: אתר יפו48

אירוע שכזה לא בטוח שחווה בית המשפט המחוזי בתל אביב מעולם. עשרות ערבים מיפו פתחו במהלך דיון בקריאות הסתה קצובות, והמאבטחים והשוטרים נותרו חסרי אונים.

האירוע התרחש היום במהלך דיון בנושא קרקעות בהן נקברו מוסלמים ביפו בבית הקברות טאסו שנמצא בין תל כביר לחולון. הקרקעות נמכרו בעבר, ומוסלמים מיפו מנהלים מאבק כוחני למניעת פינוי קברים ובנייה בשטח.

בית המשפט המחוזי בתל אביב דן בדרישה לפנות את המקום, ובמהלך הדיון שנערך, החלו עשרות מהנוכחים לצעוק קריאות קצובות של "אללה אכבר" ו"ברוח ודם נפדה את אל אקצא", כאשר אנשי דת מוסלמים מלבים את הקריאות כשהם משתמשים במיקרופונים שמיועדים לעורכי הדין, ומתעמתים עם מאבטחים ושוטרים שביקשו להפסיק את הקריאות, אך נותרו חסרי אונים.

השופטת עידית ברקוביץ' עזבה את העולם והדיון הופסק.

יש לציין כי ביפו ישנה מגמה הולכת וגדלה של הקצנה מוסלמית, והתנועה האיסלאמית הולכת ומתחזקת בעיר. השילוב עם עבריינים ומשפחות פשע ערביות רבות באזור, הביא לאחרונה לפיצוץ כאשר פרצו מהומות שכללו ידויי אבנים, חסימת כבישים והצתת מכוניות, לאחר שעבריין שירה על שוטרים נורה בעיר.

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד