בע"ה ט"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"הרדיפה אחרי מיידה האבנים הייתה מוצדקת"

בית המשפט ביטל את הרשעתו של עובד פדרמן שרדף אחרי מתפרעים ערבים ויידה לעברם אבנים. "רדיפתו נועדה למניעת סכנה מוחשית"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' תמוז תשע"ט - 12:33 09/07/2019
גודל: א א א

שופט בית משפט השלום בירושלים אילן סלע ביטל את הרשעתו של עובד פדרמן, לאחר שזה תועד במצלמות בצלם יחד עם אביו, נעם פדרמן, כשהם רודפים אחרי מיידה אבנים וגורמים נזק למכוניות בבעלות ערבית שחנו בסביבה. 

כזכור, כנגד פדרמן האב והבן הוגש כתב אישום המייחס להם עבירות של חבלה במזיד ברכבים, ונקבעה אשמתם בבית משפט השלום בירושלים כאשר נעם פדרמן  הורשע ונגזר עליו עונש של 40 שעות לתועלת הציבור מאסר על תנאי ופיצוי כספי. 

במשפטו של הבן אותו ייצג עורך דין איתמר בן גביר נטען כי מדובר בחייל שעשה שירות קרבי מלא, צעיר בעל ערכים נורמטיבים ועמדות המכבדות את החוק. עו"ד בן גביר טען שיש להתחשב בכך שבמעשי הבן והאב הם הצילו אנשים אחרים שהיו עלולים לעבור באותו אזור ולהיות מותקפים באבנים כאשר ג'יפ צה"לי נס מהמקום. 

השופט סלע קבע בהחלטתו כי אכן נפגעו ערכים מוגנים ומכוניות ניזוקו, אך יחד עם זאת לא קדם שום תכנון לפעולה והנאשמים נכלאו לסיטואציה בה נזרקו אבנים לעברם והם רדפו אחרי מיידה האבנים כדי למנוע סכנה ממשתמשים אחרים בדרך. עוד נקבע כי חטאם של הנאשמים היה בכך שלא ידעו להפסיק בשלב המתאים את הפעולה שנקטו להפסקת ידויי האבנים. 

עוד בנושא: 

  - "פסקי דין לא ירתיעו אותנו מלהגן על חיינו"

  - פדרמן מספר: מעבר למצלמה של 'בצלם'

  - פדרמן עוכב לחקירה: "עלילות בצלם"

בעניינו של פדרמן הבן קיבל השופט את טענות עו"ד בן גביר וקבע כי לאור נתוניו האישיים, העובדה כי הוא שומר חוק ולקח אחריות על הפגיעה במכוניות הרי שאין להרשיעו ובית המשפט ביטל את ההרשעה. 

בית המשפט גם דחה את עונש עבודות לתועלת הציבור שהמדינה ביקשה להשית על פדרמן הבן והשופט הורה על עונש של קנס על סך 400 ש"ח, מאתים ש"ח לכל בעל מכוניות שנפגעה. 

עו"ד בן גביר אומר בתגובה כי: "אמנם אני סבור שבית המשפט היה צריך לזכות לחלוטין את פדרמן הבן וגם האב, אך אין ספק כי בית המשפט נתן דעתו לנסיבות הקיימות לרבות מעשה הגבורה של הנאשמים שעצרו את רכבם ורדפו אחרי מיידה אבנים. אני מרוצה שבית המשפט קבע שאין להרשיע את פדרמן הבן וסבור שיש כאן מסר של בית המשפט כי חיים של יהודים אינם הפקר וזכותם להגן על עצמם".

נועם פדרמן מתכונן להגיש ערעור על גזר דינו ולצורך כך פתח בפרוייקט גיוס המונים במטרה להיאבק למען זכותם של יהודים שהותקפו להגן על חייהם.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד