בע"ה ט"ו ניסן תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בזמן הפיגוע: האלוף פוקס במהלך חריג כנגד פעיל ההתיישבות

בפיקוד המרכז הגישו באופן חריג בקשה לעיון חוזר כנגד החלטת בית המשפט הצבאי שדחה את תחילת הצו המנהלי של אלישע ירד. הבקשה להחריגה הוגשה בשעה שהפיגוע בגוש טלמונים עדיין התנהל. "בשעה שחיילנו נלחמים בגבורה ובעוז באוייב - האלוף פוקס מבולבל'

  • יח"צ
  • י"ב אדר ב תשפ"ד - 10:00 22/03/2024
גודל: א א א
(חוננו)
(חוננו)

אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס הגיש הבוקר (שישי) בקשה לעיון חוזר כנגד החלטת בית המשפט הצבאי בעופר אמש, אשר דחה את תחולת הצו המנהלי שהוצא כנגד פעיל ההתיישבות אלישע ירד עד לאחר חג הפורים - אז יתקיים דיון בערעור שהוגש על הצו.

את הבקשה הגיש פוקס בשעות הבוקר בשעה שהתנהלו עדיין הקרבות כנגד המחבל בגוש טלמונים. את הבקשה החריגה הגיש האלוף באמצעות סרן קוראל רוהקר קצינה במדור טרור בפיקוד מרכז.

בחוננו תקפו את הבקשה החריגה "בשעה שחיילנו נלחמים בגבורה ובעוז באוייב, בשלל החזיתות, ובשעה שבפיקוד מרכז מתנהלים חילופי אש עם מחבלים, משקיע האלוף פוקס אנרגיה לרדוף פעילי התיישבות, האלוף מבולבל ולא מבדיל בין אוהב לאוייב, מדובר בבקשה מנותקת וברדיפה לשם רדיפה, אלוף שמתעסק בלערר על החלטה שמאפשרת למתיישב לחגוג חג הפורים בביתו הוא אלוף מבולבל, לעם ישראל מגיע יותר".

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

נזכיר כי אמש, באופן תקדימי הורה בית המשפט הצבאי לערעורים בעופר על דחיית יישום צו ההרחקה המנהלי שהוצא כנגד פעיל ההתיישבות אלישע ירד עד לאחר חג הפורים, וקבע כי לאחר החג יתקיים דיון בערר שהגיש ירד על הצו. צו ההרחקה המנהלי הוצא כנגד ירד ע"י אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס לפני כשבועיים ומורה על הרחקתו משטחי יהודה ושומרון למשך חצי שנה. צו ההרחקה ניתן לירד ארבעה ימים בלבד לאחר ששב לביתו בבנימין עם תום תוקפו של צו דומה שהוצא נגדו בו הורחק מביתו למשך חצי שנה. את ירד מייצג עו"ד עדי קידר מארגון חוננו. 

בערר שהגיש עו"ד קידר, פירט קידר על רדיפת מערכת הביטחון בראשות האלוף פוקס אחר ירד תוך הגשת ערעור תקדימי לבית המשפט המחוזי אשר קיצר את תוקפו של צו ההרחקה הקודם נגד ירד. עו"ד קידר מדגיש בערר כי בצו החדש כנגד ירד מופיעים אותם נימוקים על מסוכנתו לכאורה בהעתק מדיוק - מילה במילה, דבר המעיד כי אין כל סיבה למתן הצו כנגד ירד: "המערער לא עוסק בשום צורה בפעילות אלימה ואין כל טעם בטחוני המצדיק את הרחקתו מהאזור. החלטת וועדת הערעורים ביחס לצו הקודם מדברת בעד עצמה, והביקורת שהושמעה ע"י שופטי בימ"ש העליון ביחס להליך ולפסק הדין שניתן בבימ"ש המחוזי צריכים היו להביא את המשיב לשקול את צעדיו שבעתיים, אך חלף כך בחר המשיב לשוב ולנקוט בצעד דרקוני כלפי המשיב תוך רמיסת זכויותיו ורמיסת זכויותיהם של בני משפחתו. העובדה כי הפראפרזה שציין המשיב ביחס למערער זהה לחלוטין לפראפרזה ביחס לצו הקודם יש בה כדי ללמד על כך כי אין כל מידע עדכני על מסוכנות עדכנית של המערער לביטחון האזור וכי אין כל הצדקה בהרחקתו מהשטח".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד