בע"ה ז' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
ביום האזכרה:

צעיר ממשפחת דוואבשה נרצח בדומא

ריב חמולות פרץ ביום האזכרה למותה של אם המשפחה שנטען כי ביתה הוצת בידי יהודים. ברקע: סימני שאלה רבים סביב המשפט ופרשת העינויים

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ט"ו אלול תשע"ז - 10:56 06/09/2017
גודל: א א א
(אברהם שפירא)
(אברהם שפירא)

ביום האזכרה במלאת שנתיים למותה של ריהם דוואבשה מפצעיה בשריפת הבית המפורסמת בכפר דומא, פרץ בכפר ריב חמולות, במהלכו נרצח צעיר מבני משפחת דוואבשה.

מדיווחים בכלי התקשורת הערבים עולה כי הצעיר, עבדול דוואבשה, נדקר מחפץ חד במהלך הקטטה ומת מפצעיו. בעקבות האירוע הושבתו היום (ד') הלימודים בבית הספר בכפר.

האירוע מתרחש כשברקע נמשך משפטם של עמירם בן אוליאל וצעיר נוסף ששמו אסור בפרסום, המואשמים בהצתת הבית בכפר לפני כשנתיים, אירוע בו נשרפו למוות שלושה מבני המשפחה וילד נוסף נפצע קשה. 

בתיק ישנם סימני שאלה רבים, וזאת בין השאר נוכח הצתות רבות של בתים בכפר במסגרת ריב החמולות ארוך השנים בו מעורבת משפחת דוואבשה.

צבי סוכות, שפרסם תחקיר אודות הפרשה, דיווח הלילה כי האירוע בדומא מצטרף להצתת בתיהם של שני עדי הראייה היחידים בתיק: איברהים ועלי דוואבשה, וכן הצתת ביתו של מנור דוואבשה, אחיו של מי שביתו נשרף בהצתה המפורסמת.

ההודאות בתיק דומא נגבו תחת עינויים קשים שבוצעו בידי אנשי השב"כ, וכתב האישום שהוגש לימד על חורים רבים בפרשה וסתירות בין טענות השב"כ והמשטרה לאורך הדרך לתוצאה הסופית של כתב האישום, שייחס לעמירם בן אוליאל ביצוע יחיד של לא פחות מהצתת שני בתים באמצעות בקבוקי תבערה וריסוס כתובות גרפיטי בכפר הערבי.

המשפט עצמו ממשיך להתנהל בדלתיים סגורות ותחת מספר צווי איסור פרסום, וזאת על פי הערכות בעיקר נוכח חשש כבד של השב"כ והפרקליטות שהתנהלות חוקרי השב"כ המעידים בתיק על צורת ניהול החקירה ואופן עינוי החשודים, יצא לציבור.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד