בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ביקורת רחבה בעקבות חיסולו של בכיר הטרור

בעקבות חיסולו של בכיר הטרור הלילה וירי הרקטות הבלתי פוסק, נמתחת ביקורת חריפה כלפי הפעולה הכירורגית של צה"ל. "במאבק מול הטרור, אנחנו לא בצד המנצח"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ד חשון תש"פ - 09:29 12/11/2019
גודל: א א א
"חצי מדינה מושבתת" (קובי ריכטר, tps)
"חצי מדינה מושבתת" (קובי ריכטר, tps)

לאחר חיסולו של ראש הזרוע הצבאית בצפון רצועת עזה בהאא אבו אל-עטא, ולאחר מטחי הרקטות הכבדים לעבר יישובי וערי ישראל הבוקר, נמתחת ביקורת רחבה כנגד הפעולה הכירורגית והממוקדת שביצע צה"ל הלילה.

"בוקר קשה מאוד, לא לג'יהאד האיסלאמי, אלא לנו", כתב קלמן ליבסקינד. "כשחצי מדינה מושבתת מלימודים ועבודה, בגלל חיסול אחד ברצועה, קשה להשתחרר מהרושם שבמאבק שלנו מול הטרור, אנחנו לא בצד המנצח ולא בצד המרתיע".

הפרשן הפוליטי של חדשות 12 כתב, כי "במבט רחב יותר, העובדה שחיסולו של מפקד בדרג ביניים באירגון לא גדול נתפסת כאירוע אסטרטגי ומכניסה חצי מדינה למקלטים - סיבה לחשבון נפש ישראלי עמוק איך הגענו עד הלום וכיצד נרדמנו בשמירה ב-25 השנה האחרונות", כתב סגל.

עו"ד מוריש הירש, הפרקליט הצבאי הראשי של איו"ש לשעבר, כתב הבוקר כי "לא מנצחים מלחמה נגד ארגון טרור כמו הג'יהאד האסלאמי בפגיעה אחת. לא הבנו שהם יגיבו בירי טילים? מדוע לא נערכנו עם עוד גל של תקיפות לעבר בכירים נוספים בארגון ומרכזי האמל"ח? מה זאת אומרת "שניתן להם לפרוק קצת זעם" איבדנו את העשתונות, מיליוני אזרחים במקלטים", כתב עו"ד הריש והוסיף "ברכות על החיסול. קדימה לשאר העבודה!"

מאיר אטינגר כתב הבוקר, כי "זה אמור להיות ברור: חיסול בודד מוביל להאדרת המחבל, הפיכתו לדמות לחיקוי ולסבב נוסף. חיסולים צריך לעשות בצרורות".

הצייצן הימני 'אוריה' בטוויטר, כתב כי "רק רוצה לציין שלפני 30 שנה צה"ל היה פוגש מחבל בבית שלו בעזה, דופק לו כדור בראש ועובר למחבל הבא. באשקלון ובתל אביב אפילו לא היו יודעים שחוסל מחבל".

העיתונאי נדב אייל כתב: "אם ישראל מחסלת גורם בדרג בינוני בג'יהאד תוך כדי הבטחות נואשות שהיא לא חוזרת למדיניות החיסולים, לא רוצה הסלמה, וזה היה נקודתי, פלוס המדינה מושבתת ואין לימודים, והעורף במצב ספיגה, אז האם ההרתעה נגד ג'יהאד מתחזקת בכלל? או שבעצם היא מורתעת?".

רועי עידן צייץ בטוויטר: "כיפת ברזל:  הישג טכנולוגי וטקטי מרהיב, כישלון מוסרי ואסטרטגי מהדהר".

הפרשן של ערוץ 20 שמעון ריקלין כתב, כי "המשוואה הזו. שחיסול מחבל רצחני מכניסה חצי מדינה למקלטים ומשתקת אותה. חייבת להשתנות. זה הזמן להפציץ בהם ברצועה וחזק וכבד עד ששוועתם של אלו שבחרו ותמכו בחבלה ורצח כדרך חיים. תעלה השמיימה".

פעיל הימין נעם פדרמן כתב כי "לא להאמין שבגלל איזה מחבלון עלוב אחד, מאות אלפי אזרחינו משותקים, ומערכת הבטחון ממהרת להצטדק בפני החמאס, ולהודיע שאין חזרה למדיניות הסיכולים. ברגע שנורתה הרקטה הראשונה, היו צריכים למות 20 כל שעה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד