בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בכיר נוסף בארגון זכויות אדם חשוד בפעילות טרור

לאחר שנחשף כי המחבל שאחראי לרצח רינה שנרב הי"ד, היה רואה החשבון של ארגון זכויות אדם המקבל מימון ממשלתי אירופאי, כעת נחשף כי עובד בכיר נוסף בארגון נעצר בשל פעילותו בטרור

  • יח"צ
  • ד' תשרי תש"פ - 21:48 03/10/2019
גודל: א א א

מכון המחקר NGO Monitor חושף כי וואליד חנאתשה, שנעצר הלילה בחשד לפעילות טרור, מכהן בתפקיד בכיר בארגון Health Work Committees, הממומן באופן ישיר על ידי האיחוד האירופי, ממשלת שבדיה, ורשויות מקומיות בספרד.

חנאתשה הוא מנהל הכספים והאדמיניסטרציה, ואחראי באופן ישיר לניהול הכסף בארגון. ממצאים אלו מתווספים לפרסום מאתמול בו נחשף כי ראש החולייה שרצחה את רינה שנרב הי"ד, סאמר ערביד, עבד במשך שנים כרואה חשבון בארגון זכויות האדם אל-דאמי", הנהנה גם הוא ממימון ממשלתי אירופאי ובעל קשרים מתועדים לארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין (חז״ע).

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >>

הירשמו לניוזלטר שלנו >>

ארגון HWC מוכרז בישראל כהתאגדות בלתי חוקית. בשנים 2018-2017, ממשלת שבדיה תרמה לארגון למעלה מ-2.4 מיליון דולר. בשנה הלועזית 2017, האיחוד האירופי תרם 700 אלף אירו לפרויקט שכלל את הארגון.

מזה שנים אנו מתריעים כי ארגון HWC הוא חלק ממערך ארגונים הקשורים לחז"ע, המוכרז כארגון טרור באיחוד האירופי, קנדה, ארה"ב וישראל. למרות זאת, האיחוד האירופי וממשלות נוספות ממשיכות לתמוך ב-HWC בטענה שהוא מקדם זכויות אדם.

פרופסור ג'ראלד שטיינברג, נשיא NGO Monitor אמר, כי "מאז 2016 אנו מתריעים על התופעה בה ארגוני 'חברה אזרחית' פלסטיניים במימון אירופאי קשורים ברמות שונות לארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין. לאור ריבוי המקרים בהם פעילי חז"ע שעובדים בארגונים אלו עוסקים בפעילות טרור, אנו חוזרים וקוראים לממשלות אירופה וסוכנויות האו"ם לבצע חקירה מקיפה כיצד הוחלט על מתן המענקים לארגונים אלו למרות כל הממצאים והעדויות בדבר קשרים לחז"ע, מדוע תהליך המימון לוקה בחוסר שקיפות וכיצד תפקידם של חנאתשה וערביד מתיישב עם פעילות הטרור בה הם חשודים".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד