בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: בכיר רע"מ - המתפרעים בהר הבית אנשי רע"מ

השייח' אחמד קעדאן, חבר הלשכה המדינית של רע"מ הצהיר כי המתפרעים במסגד אל אקצא בהר הבית ביום ירושלים היו חברי הפלג הדרומי של רע"מ

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ז סיון תשפ"ב - 09:25 16/06/2022
גודל: א א א
פורעים ערבים בהר הבית. ארכיון
פורעים ערבים בהר הבית. ארכיון

השייח' אחמד קעדאן, בכיר רע"מ, חבר הלשכה המדינית של המפלגה ואחד הפוסקים של הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית, הצהיר כי המתפרעים שנכחו ביום ירושלים האחרון בהר הבית ובמסגדים היו חברי הפלג הדרומי/רע"מ.

צפו:

הדברים נאמרו בכ"ט אייר, למחרת יום ירושלים, בראיון לתוכנית "הד'א אליום" בערוץ 'הלא' בפני המראיין שאדי סמי עאזם.

קעדאן ניהל דו שיח עם עורך הדין עמר ח'מאיסי מנהל ארגון "מיזאן" וסיפר על המחויבות של מנסור עבאס להר הבית.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

קעדאן אמר כי "כולם יודעים היטב שד"ר מנצור עבאס אמר שאלאקצא, חצרותיו ורחבותיו, וכל המקומות הקדושים, הם וקף מוחלט של המוסלמים. ולאיש אין בעלות על אף גרגיר אדמה בהם. זה רק כדי להבהיר".

הוא הוסיף כי "השאלה היא "מי עמד בתוך מסגד אלאקצא ובתוך בית התפילה הקִבּלי (לכיוון הכעבה)?"

המראיין עזאם שאל: "מי?" וקעדאן השיב כשהוא מתכוון לפורעים שיידו אבנים וירו זיקוקים על שוטרים כי: "רוב אלה שהיו שם, שייכים לפלג הדרומי של התנועה האסלאמית, בהכוונה מטעם האחים". ח'מאיסי הטיח בו מיד: "ד"ר מנצור עבאס מוכן להצהיר את זה בכנסת??".

המראיין עאזם פרסם לאחר התכנית בחשבון הפייסבוק שלו את הדברים וכתב: "אחמד קעדאן בהצהרה מעניינת: רוב המראבטין באלאקצא ביום ראשון האחרון שייכים לפלג הדרומי של התנועה האסלאמית. ח'מאיסי: האם מנצור עבאס יכול לומר את זה בכנסת?"

נזכיר כי ביום ירושלים התפרעו עשרות ערבים בתוך המסגדים בהר הבית, ירו זיקוקים ויידו אבנים. כוחות משטרה נעלו את הפורעים בתוך המסגדים והשליכו לעברם אמצעים לפיזור הפגנות.

בכיר נוסף ברע"מ: "מלחמת הדת תסתיים בגירוש היהודים מפלסטין"

אחמד קעדאן הוא שייח' פוסק (מופתי) ברע"מ והוא חבר יחד עם מוחמד סלמה חסאן וראיד בדיר במוסד פסיקת ההלכה של רע"מ. השלושה חתומים יחד על פסקי ההלכה של הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית.

סלמה עלה לאחרונה לכותרות כשנעצר במהלך עימות עם שוטרים בכניסה להר הבית. גם בדיר פורסם השבוע כשבאתר ערוץ 7 דווח על התבטאות שלו כמי שמייחל למלחמת הדת הגדולה ש"תסתיים בגירוש היהודים מפלסטין".

השייח' בדיר, מנהל המוסד לפסיקת הלכה ולמחקרים אסלאמיים של התנועה האסלאמית לה כפופה מפלגת רע"מ, הסביר כי ערביי ישראל יזמו "מלחמת דת" במאי 2021 שאינה אלא המחשה בזעיר אנפין למלחמת הדת הגדולה העתידית.

במאמרו כותב השייח' ראיד בדיר: "[האירועים] שחווינו בחודש רמדאן [מאי] בשנת 2021 [התקוממות ערביי ישראל שכללה תקיפה נרחבת של אזרחים יהודים] היו מלחמת דת ב-100 אחוזים (11 ימים) וזה אחוז אחד בלבד ממה שחבוי במלחמת הדת הגדולה".

במבט לעתיד השייח' בדיר הוסיף: "אם מלחמת הדת הגדולה תיגרם על רקע ירושלים ומסגד אל-אקצה היא תהיה קשה מעבר לדימיון והיא תסתיים בגירוש היהודים מפלסטין, מכל פלסטין מהנהר [הירדן] לים [התיכון] וקורבנות המוסלמים יהיו גדולים יותר ממספר המוסלמים שנהרגו ב-1,500 השנים האחרונות. מכיוון שמדובר במסגד אל-אקצה והמוסלמים יגנו בנפשם על הקוראן הקדוש ועל האמונה שלהם".

"ישראל בסכנה"

בעקבות הפרסום מסר יואל שילה ראש מטה מחאת הקו האדום כי "רע"מ שולחים פעילים להתסיס את הר הבית, אחר כך מסיתים על התקפות על אל אקצא, ומשם גרזנים ברחובות. ובנתיים מנסור עבאס מגנה את האלימות בעברית. ישראל בסכנה של השתלטות פנימית איסלמית בעור של כבש. עכשיו גלוי וידוע לכולם. ניר אורבך אתה ממשיך להחזיק את הממשלה שמאבדת את מדינת ישראל".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד