בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הצעת חוק: איסור על מורים לתמוך בטרור

לאחר רצח אליהו קיי הי"ד בירושלים על ידי מורה פעיל חמאס, התגלה כי אין חוק המאפשר לפטר אנשי הוראה התומכים בפעילות טרור. ח"כ בן גביר יוזם הצעת חוק שתמנע אפשרות להעסיק תומכי טרור: "מי שתומך בטרור, צריך לעוף מהכיתה".

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו כסלו תשפ"ב - 10:29 30/11/2021
גודל: א א א
(צילום: ידידיה אפשטיין/חמ"ל חדשות בזמן אמת)
(צילום: ידידיה אפשטיין/חמ"ל חדשות בזמן אמת)

כיום אין חוק האוסר תמיכה של מורים בטרור ומאפשר לפטר אנשי הוראה שתומכים ומשתייכים לארגוני טרור. אולי אף אחד לא העלה זאת בדעתו אבל זה קרה: מחבל, מורה לאיסלאם בבית ספר 'ראשידיה' בעיר העתיקה, רצח בשבוע שעבר את אלי קיי ז"ל. לפי הצעת חוק שהציע ח"כ בן גביר, המחבל שלימד בבית ספר במזרח העיר לא היה יכול להישאר מורה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

באתר הקול היהודי נחשף מיד לאחר הפיגוע כי השייח המחבל פאדי אבו שחידם הועסק על ידי עיריית ירושלים בתיכון רשידיה. בית הספר שייך למשרד החינוך אך תכנית הלימודים שלימד המחבל היא תכנית לימודים ירדנית והוא הוגדר כמורה ללימודי אסלאם.

אריה קינג סגן ראש עיריית ירושלים מסר לקול היהודי: "כסגן ראש העירייה אינני מתפלא לנוכח העובדה שהמחבל ימ"ש וזכרו, עבד כמורה בבית ספר שמתוקצב על ידי משרד החינוך והעירייה".

"שנים שאני קורא לראשי העיר ולשרי החינוך, לפקח על התכנים שמועברים בבתי הספר שמתוקצבים על ידי הממשלה והעירייה, לצערי הרב למרות היותי סגן ראש העירייה, פעם אחר פעם אני וחבר המועצה יונתן יוסף, מוצאים את עצמנו בדעת מיעוט".

"חובתנו לפקח על התכנים שמועברים לתלמידי העיר, כי אי אפשר לסמוך על הפיקוח של משרד החינוך. מי יתן ונזכה לראות בנקמת ה' את דם בניו שנשפך במבואות לבית ה'".

כזכור, ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, אמר לאחר הפיגוע: "אתה לא יכול לפסול אנשים מללמד או לעבוד, כי הם חברים בארגון חמאס. לא קיבלנו עליו שום התרעה או הודעה".

בדבר ההסבר של הצעת החוק נכתב כי "בשנים האחרונות התגברו מקרים שבהם מורים המועסקים בבתי ספר שבמימון משרד החינוך הביעו תמיכה במעשי טרור, או בארגוני טרור הפועלים נגד קיומו של העם היהודי. כך לדוגמה, בשבוע שעבר ביצע מחבל נאלח פיגוע שבו נרצח אליהו דוד קיי הי"ד, ואותו מחבל הועסק כמורה בבית ספר שבתמיכת משרד החינוך, אף שהיה ידוע למשטרת ישראל כי מדובר באיש חמאס".

כמו כן, נכתב כי "חוק החינוך הממלכתי קובע את הנורמות הבסיסיות של מערכת החינוך בישראל. משאלו הם פני הדברים, נדרשת אמירה ברורה נגד תמיכה במעשי טרור או בארגוני טרור מצד מורים, מפקחים ועובדי משרד החינוך. לאור זאת מוצע כי תוקם ועדה שתאפשר פיטורי אנשי צוות שמעורבים בתמיכה בטרור או משויכים לארגון טרור, ונקבע איסור בדבר הפצת תעמולת טרור בבית הספר".

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר מסר: "מנתונים שמסר משרד החינוך בכנסת עולה שאין למערכת תשובה למורים תומכי חמאס, ואיש גם לא מפקח עליהם. במצב כזה הצעת החוק שהגשתי חשובה והכרחית לביטחון מדינת ישראל".

בן גביר הוסיף: "מקווה שהאחריות הלאומית תגבר גם אצל הקואליציה שתצביע יחד איתנו בעד פיטורי מורים מהחמאס. מי שלא נאמן לישראל לא יכול להיות מורה בבית ספר. מי שתומך בטרור צריך לעוף מהכיתה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד