בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
ניצחון למאבק

בעקבות חשיפת הקול היהודי: אחיו של המחבל פוטר

'אגד תעבורה' פיטרה את אחיו של המחבל פאדי אבו שחידם שעבד כנהג אוטובוס בבנימין ופרסם תמיכה באחיו. מועצת בנימין ומשפחות שכולות מברכות

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ח טבת תשפ"ב - 11:41 22/12/2021
גודל: א א א

פרסום ראשון: חסאם אבו שחידם, אחיו של המחבל פאדי אבו שחידם, פוטר בימים האחרונים מעבודתו בחברת "אגד תעבורה".

הפיטורין מגיעים בעקבות חשיפות הקול היהודי על כך שאחיו של המחבל, שרצח את אליהו קיי הי"ד בפיגוע הירי בעיר העתיקה, עובד כנהג אוטובוס בבנימין ואף פרסם תמיכה באחיו המחבל.

לקול היהודי נודע כי האח חתם על ויתור טענות כנגד אגד תעבורה והסכים לעזיבתו את החברה, וזאת בשל החשש המשותף הן שלו והן של החברה מפני המשך העסקתו. מאגד תעבורה נמסר בתגובה: "הנהג אינו מועסק בחברה".

יש לציין כי בתחילה גיבו בחברה את הנהג וטענו כי הוא "נהג חיובי, שירותי ואחראי". בהמשך אמרו כי הנושא בבדיקה.

"מי שמזדהה עם האויב אין מקומו כאן"

בעקבות הפרסומים בקול היהודי דרשו במועצת בנימין כי כוחות הביטחון יבדקו את הנושא, וארגון לביא ופורום המשפחות השכולות 'בוחרים בחיים' אף הגישו תלונה על הסתה כנגד הנהג.

במועצת בנימין בירכו על פיטורי נהג האוטובוס: "מי שתומך בטרור ומזדהה עם האוייב אין מקומו כאן ודאי לא כעובד עם ציבור", מסרו לקול היהודי.

גם בפורום "בוחרים בחיים" בירכו את "אגד תעבורה" על הפסקת העסקתו של הנהג: "פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור מודים לחברת אגד תעבורה על פיטוריו לאחר שהביע תמיכה והזדהות עם אחיו המחבל ועם מעשיו. להיות נהג עם שנאה ליהודים על אוטובוס ממוגן שבו כ-50 נוסעים יכול להוביל למגה פיגוע וטוב שפוטר לפני שיכל או ביצע פיגוע בעצמו".

נהג האוטובוס שיתף סרטון של אנשי חמאס

כפי שחשפנו, חסאם אבו שחידם עבד בשנים האחרונות כנהג אוטובוס בחברת 'אגד תעבורה' ונהג בקו האוטובוס 949 ממעלה אפרים לירושלים, קו העובר בישובים כוכב השחר ורימונים, וכן בקו 946 מחמדת בבקעת הירדן, קו העובר בבסיסי צה"ל באזור.

בכלי תקשורת ערבים דווח כי שלושה מאחי המחבל ובהם חסאם עוכבו בידי המשטרה לאחר הפיגוע. הם שוחררו לאחר תשאול. כמו כן נודע לקול היהודי כי באסל, בנו של נהג האוטובוס, נחקר בחשד לתקיפת שוטר והפרעה לשוטר והוא הובא הבוקר (ב') לבית משפט השלום בירושלים שם הוא שוחרר בידי השופטת עדי בר טל בהסכמת המשטרה בתנאי ערבות והפקדת 750 ש"ח.

עוד נודע לקול היהודי כי לפני כשלושה חודשים הוגש כנגד בנו של הנהג, באסל, כתב אישום על החזקת אגרופן לאחר שנתפס בעמדת שיקוף במחסום כשבתיקו האגרופן.

בנוסף, כפי שחשפנו, בפוסט ששיתף חסאם אבו שחידם, מופיע סרטון תמיכה באחיו המחבל. בסרטון נראה מיצג להאדרת שמו של אבו שחידם שיצר אמן תומך חמאס בחוף הים של חאן יונס, ונשמע ברקע שיר המהלל את המחבל. בנוסף נראים תמונתיו של המחבל, אחת מהן כשהוא חמוש בנשק בעת ביצוע הפיגוע.

בתגובות ופוסטים אחרים מהלל הנהג את אחיו והוא אף החליף את תמונת הנושא של הפרופיל שלו לתמונה עם אחיו המחבל, וכן החזיר את שם משפחתו לשם הפרופיל. באחד הפוסטים הוא אף מצטט את המשפט האחרון מצוואתו המסיתה של אחיו, משפט הקושר את מותו לאל אקצא. יש לציין כי המחבל קרא בצוואתו להמשיך בג'יהאד נגד יהודים.

מילה קטנה לסיום:

עריכת התחקירים של הקול היהודי דורשים כסף ומשאבים רבים.

רק בזכותכם, ובזכות השותפים שלנו, אנחנו מצליחים לפעול ולחשוף את מה שבכלי התקשורת האחרים לא רוצים שתשמעו.
הצטרפו עכשיו לקול היהודי - יחד נשנה מציאות!

לתרומות לחצו כאן >>

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


14 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 71 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד