בע"ה י"ז אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: אחיו של המחבל - נהג אוטובוס בבנימין

חשיפת הקול היהודי: אחיו של המחבל מירושלים עובד כנהג 'אגד תעבורה' בקו מעלה אפרים-ירושלים. אמש דווח שהוא ובנו עוכבו לחקירה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ח כסלו תשפ"ב - 17:55 22/11/2021
גודל: א א א

חשיפת הקול היהודי: אחיו של המחבל פאדי אבו שחידם עובד כנהג אוטובוס חברת 'אגד תעבורה' ונוהג בקו האוטובוס 949 ממעלה אפרים לירושלים וקו 946 מחמדת בבקעה.

מדובר בחסאם אבו שחידם שמתגורר גם הוא בשועפט. בשנים האחרונות הוא עובד כנהג אוטובוס בחברת 'אגד תעבורה' ומבצע את הקו בישובי בנימין ממעלה אפרים דרך כוכב השחר ורימונים לירושלים ולסירוגין את קו 946 מחמדת בבקעת הירדן העובר בבסיסי צה"ל.

בכלי תקשורת ערבים דווח אמש כי שלושה מאחי המחבל ובהם חסאם עוכבו בידי המשטרה לאחר הפיגוע. הם שוחררו לאחר תשאול.

כמו כן נודע לקול היהודי כי באסל, בנו של נהג האוטובוס, נחקר בחשד לתקיפת שוטר והפרעה לשוטר והוא הובא הבוקר (ב') לבית משפט השלום בירושלים שם הוא שוחרר בידי השופטת עדי בר טל בהסכמת המשטרה בתנאי ערבות והפקדת 750 ש"ח. עוד נודע לקול היהודי כי לפני כשלושה חודשים הוגש כנגד בנו של הנהג, באסל, כתב אישום על החזקת אגרופן לאחר שנתפס בעמדת שיקוף במחסום כשבתיקו האגרופן.

תושב בנימין שבנותיו נוסעות בקו האוטובוס המדובר הביע בשיחה עם הקול היהודי את החשש מהמשך העסקת הנהג. "זה מלחיץ. אני מצפה שאגד תעבורה תשמור על ביטחון הנוסעים. לא הגיוני שאדם ממשפחה של מחבל יסיע מתיישבים כולל ילדים. גם אם הוא אזרח חף מפשע הוא חי בסביבה של מחבלי חמאס ואני מצפה שאגד תעבורה יעשו תחקיר ביטחוני בשיתוף השב"כ לנהגי אוטובוס ממזרח ירושלים ".

יש לציין כי רוב נהגי אגד תעבורה ביהודה ושומרון הינם ערבים ורבים מהם ממזרח ירושלים.

משפחת אבו שחידם משועפט מוכרת כמשפחה המזוהה עם חמאס, והמחבל עצמו היה שייח מוכר במזרח ירושלים וחמאס הכריז עליו כאחד מבכיריו במחנה שועפט. בנוסף, צעדו אמש מאות ערבים בצעדת הזדהות עם חמאס אל בית משפחת אבו שחידם תוך קריאות נגד ישראל ובעד חמאס ומוחמד דף.

המחבל פאדי אבו שחידם, שייח ומורה שכפי שחשפנו בקול היהודי קיבל משכורת מעיריית ירושלים, ביצע אמש פיגוע ירי ברחוב השלשלת בירושלים סמוך להר הבית ולרחבת הכותל המערבי של הר הבית. הוא רצח את אליהו דוד קיי הי"ד ופצע שוטר ורב מישיבת זילברמן עד שנורה ונהרג. בנו עבד אל רחמן ובני משפחה נוספים פרסמו פוסטים המאדירים את שמו של המחבל. את חלקם חסמה רשת פייסבוק בשל תמיכה לטרור אך הבן פתח פייסבוק חדש ופרסם את הפוסטים שוב.

מאגד תעבורה נמסר לקול היהודי בתגובה: "נהג האוטובוס הוא אזרח ישראלי, שעובד בקווי יו"ש מזה מספר שנים. מדובר בנהג חיובי, שירותי ואחראי. בשלב זה הנהג אינו משובץ למטלות נהיגה עתידיות".

ממשטרת ישראל נמסר לקול היהודי: "מיד לאחר הפיגוע, נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת ובמסגרתה נחקרו מספר אנשים מסביבתו של המחבל. מטבע הדברים לא נוכל לפרט אודות החקירה בשלב זה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 68 מהשבוע האחרון