בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות חשיפת הקול היהודי: הפגנת מחאה מול בי"ח קפלן

בעקבות חשיפת הקול היהודי על כך שביה"ח קפלן לא פיטר שני אחים רפואיים שהצטלמו עם מחבל, משפחות שכולות ופעילי אם תרצו קיימו משמרת מחאה מול בי"ח קפלן.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' חשון תשפ"ב - 14:35 12/10/2021
גודל: א א א
(קרדיט: קפלן)
(קרדיט: קפלן)

משפחות שכולות ופעילי אם תרצו קיימו אמש משמרת מחאה מול בי"ח קפלן, לאור סירוב ההנהלה לפטר את העובדים שהצטלמו עם המחבל מוקדאד קוואסמה. ההפגנה התקיימה אמש בכניסה לבית החולים קפלן בעקבות חשיפת אתר 'הקול היהודי' על שני אחים המשתייכים לצוותים הרפואיים בבית החולים שהצטלמו לצד המחבל מוקדאד קוואסמה ולא יפוטרו מתפקידם. בנוסף התארחו אצלו בני משפחתו מחמולת קוואסמה מחברון והשייח כאמל חאטיב, מי שהיה ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

מירב חג'אג' מפורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות, אמה של סגן שיר חג'אג' הי"ד שנרצחה בפיגוע הדריסה בארמון הנציב: "אנו דורשים מהנהלת בית החולים קפלן לפטר מיידית את שני העובדים הללו. מי שתומך בטרור לא ראוי לעבוד בבית חולים ומהווה סכנה למאושפזים ישראלים. מי שתומך בטרור, צריך לשלם על זה מחיר".

יהודה שרבאני ראש אגף פעילויות שטח של תנועת אם תרצו: "הגענו לכאן כדי להעביר מסר ברור: אין סובלנות כלפי תמיכה במחבלים. לא ייתכן שמי שאמורים לטפל באזרחים ישראלים  יתמכו במחבל חמאס. הנהלת בי"ח קפלן לא יכולה להתחבא מאחורי בירורים והבעות חרטה גנריות. הם חייבים לפטר את העובדים הללו לאלתר!"​

יו''ר תנועת 'אם תרצו', מתן פלג: ''הנהלת בית החולים קפלן כשלה באופן חמור. ברגע שעובד בבית חולים מחבק ומצטלם עם מחבל, אין מקום לבירור ואין מקום להתנצלות. כל יום שבו בית החולים ממשיך להעסיק את אותם עובדים הוא יום מסוכן לחולים שבאים להתאשפז בבית החולים. הערב נקרא להנהלת בית החולים: פטרו מיידית את תומכי הטרור''.

כזכור, מבית החולים קפלן נמסר לקול היהודי כי העובדים זומנו לבירור משמעתי בהנהלת בית החולים, "במסגרתו הובהר להם חומרת הדבר, והם הביעו חרטה על מעשיהם".

לפני כשלושה חודשים פורסם בקול היהודי כי מתחת לראשו של האסיר המאושפז בקפלן ע'זנפר אבו עטואן, בן 28 מחברון, התנוסס סמל הלחימה של תנועת הפת"ח עם הכיתוב: "פלוגות הסער" - "פתח - תנועת השחרור הלאומי הפלסטיני, מהפכה עד לניצחון".

בהמשך ביקר את האסיר המאושפז ח"כ איימן עודה לצד דגלי ארגון הטרור.

מהמרכז הרפואי קפלן נמסר לקול היהודי בעקבות כך: "אנחנו מוסד רפואי שמעניק טיפול רפואי לכל אדם, ללא הבדל דת, גזע ומין". 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד