בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פרסום ראשון: עובדי קפלן שצולמו עם המחבל ישארו בתפקידם

מבית החולים נמסר לקול היהודי כי העובדים שהצטלמו עם מחבל חמאס המאושפז במרכז הרפואי "התחרטו על מעשיהם" ולא יפוטרו. סמוטריץ' בתגובה: "מדינה בהתאבדות"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ה' חשון תשפ"ב - 16:21 11/10/2021
גודל: א א א
האחים שהצטלמו בקפלן עם המחבל (מתוך הרשתות החברתיות)
האחים שהצטלמו בקפלן עם המחבל (מתוך הרשתות החברתיות)

פרסום ראשון בקול היהודי: עובדי בית החולים קפלן ברחובות שהצטלמו עם מחבל החמאס השובת רעב ומאושפז במקום ישארו בתפקידם מאחר ו"הביעו חרטה על מעשיהם".

מבית החולים קפלן נמסר לקול היהודי: "העובדים המדוברים זומנו לבירור משמעתי בהנהלת בית החולים, במסגרתו הובהר להם חומרת הדבר, והם הביעו חרטה על מעשיהם".

כפי שחשפנו בקול היהודי, שני עובדים שטיפלו במחבל מקדאד קוואסמה השובת רעב ומאושפז בקפלן, הצטלמו איתו במה שנראה כתצלום תמיכה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב להחלטת בית החולים קפלן. "מדינה בהתאבדות", כתב סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו. "מצד שני, אם תומכי טרור יכולים להיות חלק מהקואליציה ולכהן בתפקידים בכירים בה בלי אפילו להתנצל ולגנות טרור מכאן ולהבא, למה הם לא יכולים להיות אחים בבית חולים ציבורי? אנחנו בתקופה מטורפת ומסוכנת קיומית".

יו"ר תנועת אם תרצו מתן פלג קורא להנהלת בית החולים קפלן לפטר את מחבקי המחבלים: "הנהלת בית החולים קפלן כשלה באופן חמור. ברגע שעובד בבית חולים מחבק ומצטלם עם מחבל, אין מקום לבירור ואין מקום להתנצלות. כל יום שבו בית החולים ממשיך להעסיק את אותם עובדים הוא יום מסוכן לחולים שבאים להתאשפז בבית החולים".

"מול תמיכה בטרור אין בירורים ואין גמגומים - תפטרו מיידית את תומכי הטרור", דברי פלג.

החשיפה עוררה סערה וחברי הכנסת עמיחי שיקלי ואיתמר בן גביר דרשו לפטר את העובדים, והחשיפה סוקרה בכלי תקשורת שונים.

בנוסף פרסמנו כי הוריו של המחבל, אשר אביו הוא בכיר חמאס מחברון ובני משפחתו הקרובים בכירי הזרוע הצבאית של חמאס שאחראים לרצח עשרות יהודים, ביקרו אותו ללא אישורי כניסה לישראל.

פנינו לדובר צה"ל בשאלה האם ההורים יעצרו אך בצה"ל מסרו כי הם מסרבים להגיב לשאלה.

מי שעוד ביקר את המחבל השובת רעב הוא כמאל חטיב בכיר הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית. חטיב המואשם בהסתה ונעצר בזמן מבצע שומר החומות. הוא כבר ללא תנאים מגבילים והספיק להשתתף בשורת אירועים בהם שיפוץ בית קברות מוסלמי בכזיב, לתת הרצאות על מעצרו והשיא הוא ביקור אצל המחבל שובת הרעב מקדאדה קוואסמה בקפלן.

המחבל מוקדאד קוואסמה, שנעצר לאחרונה במעצר מנהלי, עצור מספר חודשים. בעבר ישב במאסרים ומעצרים מנהליים וכאלו שנוהלו לפי ההליך הפלילי. בין השאר היה במספר חקירות שב"כ בחשד לביצעו ותכנון פיגועים. כעת הוקפא מעצרו המנהלי בשל שביתת הרעב בה פתח.

האב שביקר את בנו בבית החולים הוא בכיר חמאס שמוגדר בתקשורת הערבית כ"מנהיג" תנועת החמאס, עומר אל-קוואסמי. הוא הוביל בתקופה האחרונה צעדות הזדהות עם  בנו והמחבלים הכלואים. בצעדה שנערכה בחברון נשמעו קריאות הלל למחבלים שחטפו בגוש עציון את שלושת הנערים.

דודו של המחבל המאושפז הוא מפקד הזרוע הצבאית של חמאס (גדודי עז א-דין אל-קסאם) בחברון עבדאללה קוואסמה שחוסל ב-2003 בידי הימ"מ לאחר שהיה בכיר המבוקשים ביהודה ושומרון ומיוחסים לו עשרות פיגועי ירי והתאבדות בהם נרצחו 44 יהודים ומעל 150 נפצעו. גם דודו שאפק אל -קוואסמה, ובני דודיו חאתם ובאסל ביצעו פיגועים במסגרת חמאס וחוסלו בידי צה"ל.

חמולת קוואסמה נחשבת לחמולת המחבלים הגדולה ביותר ביהודה ושומרון וממנה יצאו גם חוטפי שלושת הנערים בגוש עציון ב-2014.

מארגון בצלמו נמסר: "מצער מאוד ששני האחים נשארים בתפקיד. הם שייכים לתנועת "האחים המוסלמים " ושם מקומם לא בבתי חולים עם חסרי ישע".

"נמשיך לפעול נגדם בכל דרך אפשרית ונדאג לפרסום שמם ותמונתם שחולים שבאים לבתי חולים ידעו להיזהר מהם", דברי ארגון 'בצלמו'.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד