בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות חשיפת הקול היהודי: הפורעים הערבים נעצרו

שלושה ערבים שיידו אבנים על מטיילים באזור נווה צוף נעצרו הלילה בעקבות פרסום תמונותיהם המפלילות בקול היהודי

  • אלחנן גרונר
  • כ"ו תשרי תשע"ח - 08:22 16/10/2017
גודל: א א א
אחד הפורעים הערבים שהופלל צילום: סוכנות TPS
אחד הפורעים הערבים שהופלל צילום: סוכנות TPS

בעקבות חשיפת הקול היהודי נעצרו הלילה שלושה פורעים ערבים מהכפר כובר שהופללו בתמונות כאשר הם מיידים אבנים לעבר מטיילים באזור הכפר ג'יביא הסמוך לנווה צוף בבנימין.

דובר צה"ל דיווח כי כוחות צבא ומג"ב פשטו על הכפר כובר ועצרו את שלושת הפורעים. במהלך הפעילות יידו ערבים אבנים לעבר הכוחות. יש לציין כי הכפר כובר הוא כפרו של המחבל שביצע את הטבח בנווה צוף ורצח שלושה מבני משפחת סלומון ופצע את אם המשפחה.

לפני כחודשיים פרסמנו בקול היהודי את תמונות שלושת הפורעים ואף את שמו של אחד מהם. בעקבות החומרים, שצולמו בידי סוכנות TPS, החליטו בצה"ל לעצור את הפורעים. האירועים התרחשו באזור הכפר ג'יביא, כאשר באירוע הראשון תקפו עשרות ערבים מהכפרים כובר וג'יביא, קבוצת מטיילים יהודים מכל רחבי הארץ שערכו טיול זיכרון לנרצחי נווה צוף, וביקשו להגיע לאזור הכפרים ג'יביא, בורהום וכובר, ממנו יצא הרוצח, וזאת בכדי לטייל באתרי העתיקות הנמצאים בהם, ובראשם חירבת סיא בכפר ג'יביא.

בצה"ל העבירו ביקורת על כך שהטיול נערך ללא תיאום, ובעקבות כך תואם טיול נוסף לחירבת סיא שנערך באבטחת חיילים ובאישור צה"ל.

אלא שאותם פורעים ערבים שתקפו את המטיילים בטיול הראשון ולא נעשה להם דבר, חיכו למטיילים שוב וחסמו את דרכם. המטיילים דיווחו כי לתגבורת הצבאית ובראשה סמח"ט בנימין לקח כשעה להגיע לאירוע וגם כח זה לא הצליח להתמודד עם הפורעים, ובהמלצת הצבא נאלצו המטיילים לוותר על ביקור במקום ולסגת מהאזור.

המטיילים עצמם זיהו בין הפורעים חלק מאלו שיידו עליהם אבנים שלושה שבועות קודם לכן ואף תועדו בידיהם. למרות זאת לא דווח ולו על מעצר אחד מקרב הפורעים, שעשרות מהם יידו אבנים על הכוחות, שבסופו של דבר הדפו אותם לכפר, שם נמשכו ידויי האבנים. 

מאחר ובצה"ל לא הצליחו במשך שלושה שבועות לשים יד על הפורעים, ערכנו בקול היהודי השוואה של התמונות המפלילות, ובעזרת מקורות שונים התברר כי שמו של אחד ממיידי האבנים הוא סאמר חמדאללה זיבאר. הלילה כאמור, כחדשיים לאחר הפרסום, נעצרו השלושה.

בסרטונים שפורסמו בין השאר בעמוד פייסבוק של כתב ערבי בשם עלי דאר עלי המתגורר בכפר בורהום הסמוך והגיע למקום, נראים ערבים מתעמתים עם החיילים, צועקים עליהם ומשפילים אותם כאשר החיילים נמנעים מתגובה.

"כשמטיילים בלי אישור של הצבא, הצבא אומר לנו איך לא ביקשתם אישור, ומאשים אותנו בכך שהותקפנו, ואילו כשמטיילים עם אישור הצבא, החיילים לא מעיזים להתמודד עם כמה עשרות ערבים ולאפשר את הטיול", אמר אז לקול היהודי אחד המטיילים. "כשזה המצב, מה עוזרת האבטחה של צה"ל? יש רק יותר בזיון מול הערבים כי הידיים של החיילים כבולות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד