בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בצה"ל מתחמקים: מדוע לא נעשה שימוש בחומרים המפלילים?

בקול היהודי שאלנו את דובר צה"ל מדוע לא נעשה שימוש בתמונות המתפרעים שמביא ארגון 'עין לציון' שם התחמקו מתשובה עניינית לטענות

  • דוד אור שחר
  • ל' שבט תשע"ט - 15:42 05/02/2019
גודל: א א א
התפרעויות שצילם הארגון (צילום: עין לציון)
התפרעויות שצילם הארגון (צילום: עין לציון)

לאחר שבחודשים האחרונים תיעדו בפרוייקט עין לציון מאות תמונות של מתפרעים ברחבי יהודה ושומרון זאת במטרה להעמידם לדין, נוצר הרושם בארגון כי מישהו במערכת מסרב לקבל את התמונות ולהשתמש בהם.

בכתבה שפרסמנו לפני כיומיים צוטט ארי קניאל מנכ"ל פרוייקט הצילום שאמר לקול היהודי כי הוא באופן אישי העביר עשרות פעמים תמונות של מתפרעים גלויי פנים לידי גורמים רבים ובכירים ביותר במערכת הבטחון ובאוגדת איו"ש אך בכל זאת אלו בחרו שלא להתייחס לחומרים האיכותיים.

לדברי קניאל באם מישהו היה מוכן להתחיל במבצע מעצרים נגד הפורעים שצולמו הרי שהדבר היה מרתיע את כנופיות הפורעים ויכול להביא לירידה בתופעת יידוי האבנים בכבישים. נציין כי רק בחודש האחרון יידו ערבים אבנים לעבר יהודים בלמעלה מ-170 אירועים ברחבי יהודה ושומרון.

עם הטענות שהציג קניאל פנינו לדובר צה"ל בבקשת תגובה עניינית מדוע לא ננקטות פעולות כנגד הפורעים וגם אלו שננקטו היו מינימליות ביותר.

כך לדוגמא באחד מימי שישי האחרונים שלח קניאל לצה"ל כ-20 תמונות של פורעים גלויי פנים. מתוך 20 המתפרעים בחרו במערכת לעצור מתפרע אחד בלבד.

אולם בצה"ל בחרו שלא להתייחס עניינית לטענות המתיישבים. לאחר שעות ארוכות של "בדיקת הנושא" והפיכתו מצד לצד נמסרה התגובה הלקונית הבאה:

"צה״ל פועל הן בציר ההתקפי והן בציר המודיעיני לסיכול הטרור העממי בגזרת יהודה ושומרון.  בנוסף, כנגד פעילי טרור עממי, ובפרט מיידי אבנים, מוגשים כתבי אישום לבתי המשפט הצבאיים באיו"ש וככלל נגזרים עליהם עונשי מאסר.
כוחות הביטחון ימשיכו במשימתם - הגנה על התושבים במרחב ויפעלו ככל שיידרש".

בארגון עין לציון תקפו את תגובתו המתחמקת של דובר צה"ל.

"כואב לראות שהגוף האמון על בטחון הציבור בכל מקום ברחבי הארץ מתחמק מתשובות על שאלות עניניות. השאלה ששאלנו הייתה פשוטה: למה ארגון השמאל הקיצוני בצלם שנלחם בחיילי צה"ל מעבירים מידע ומקבלים מענה מיידי וארגון שעוזר לצה"ל להילחם במחבלים ומנסה לעשות עבורו את העבודה ולהקל עליו זוכה לטריקת דלת ומריחות חוזרות ונשנות?", מסרו.

 

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד