בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בשב"ס מאשימים: שב"כ הורה על שחרורו של מנהל בסיס הטרור של חמאס שיפא

לאחר שמנהל בסיס הטרור בשיפ"א שוחרר הבוקר, חילופי האשמות במערכת בנוגע למי הגורם מאחורי השחרור

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • כ"ה סיון תשפ"ד - 15:08 01/07/2024
גודל: א א א
מוחמד אבו סלמיה לאחר שחרורו. (הופץ ברשת. שימוש על פי סעיף 27-א)
מוחמד אבו סלמיה לאחר שחרורו. (הופץ ברשת. שימוש על פי סעיף 27-א)

ישראל שחררה הבוקר מהכלא את מנהל בית החולים שיפא, מוחמד אבו סלמייה, לאחר 7 חודשים שהיה במעצר. בשב"ס מאשימים את השב"כ ואת צה"ל בהלחטה לשחררו

יחד עם אבו סלמייה שוחררו 54 עצורים נוספים מרצועת עזה וזאת ללא תמורה שקיבלה ישראל עבור השחרור, למרות שחטופינו נמקים בשבי חמאס.

לאחר שחרורו, התראיין אבו סלמייה ואמר: "המורל של האסירים השבח לאללה יתעלה נמצא בשמיים. הם מחכים לדבריה של ההתנגדות שתשחרר את כולם ותרוקן את בתי הכלא. המסר שלנו אליהם: אנחנו אומרים ההתנגדות מוכנה בשם אללה לשחרור אותם אסירים מכל בתי הכלא וגם קוראים לארגונים הבינלאומיים וארגוני זכויות האדם לבקר את האסירים כדי להשגיח על המצב הטראגי שבו הם נמצאים".

לאחר הביקורת הרבה לה זכה השחרור הנ"ל, התחילו חילופי האשמות במערכת לגבי הגורם שדאג לשחרר את מפקד בסיס הטרור מהכלא.

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

השב"כ מאשים

בהודעה שנמסרה מטעם השב"כ, הוסבר שהסיבה לשחרורו של אבו סלמייה היא הצפיפות בבתי הכלא, והעובדה שלאחרונה הוחלט על שינוי יעודו של מחנה המעצר שבבסיס "שדה תימן" כך שיוחזקו בו אסירים לתקופת זמן קצרה בלבד.

בהודעת השב"כ נכתב: "מזה כשנה מתריע שירות הביטחון הכללי בכל פורום אפשרי, בכתב ובעל פה, על מצוקת הכליאה והחובה להגדיל את מספר מקומות הכליאה, נוכח הצורך במעצר מחבלים באיו״ש וברצועת עזה. מצוקת הכליאה מובילה לביטול יום יומי של מעצרי חשודים בפעילות טרור, ולפגיעה ישירה בביטחון המדינה. גם הלילה בוטלו מעצרים ובכללכם מעצר מבוקשים המתכננים פעילות טרור כנגד אזרחי ישראל".

בשב"כ האשימו את המשרד לביטחון לאומי בכך שהוא לא הגדיל את בתי הכלא. בנוסף לכך, הסבירו בשב"כ שממנהל בסיס הטרור שיפאנשקפת "מסוכנות פחותה" ולכן הוא שוחרר.

תגובת השב"ס

בעקבות הודעת השב"כ וההאשמות נגדם באופן כללי, פרסמו בשב"ס הודעה בה נכתב: "בניגוד לטענות השיקריות המתפרסמות בשעות האחרונות,  מי שקיבל את ההחלטה לשחרר את מנהל בית החולים שיפא' הוא צה"ל ושב"כ  - ולא שב"ס. שב"ס אינו מקבל החלטות על דעת עצמו לשחרר אסירים מכל סוג שהוא, אלא אמון על כליאת אסירים בלבד". 

"בנוסף, מנהל בית החולים לא שוחרר בשל מצוקת הכליאה, העצור שוחרר מתאו בכלא נפחא"

השב"ס גם פרסם את צילום המסמך המורה על שחרור המחבל, עליו חתום תא"ל במיל' מאיר חן, איש צה"ל ולא שב"ס.

גם השר איתמר בן גביר פרסם הודעה בנושא, בה אמר שאין כל מצוקה של מקומות כליאה, וכי המהלך של השב"כ נעשה בגלל הרצון של השב"כ לשפר את תנאי המחבלים, תנאים אותם הרע השר בן גביר.

"בג"ץ לא הורה"

בתשובה של מחלקת הבג"צים לעתירה בעניין מתקן המעצר בבסיס שדה תימן, אמרה המדינה שהיא מתכוונת לפנות אותו עד סוף חודש יולי. ככל הנראה שחרור המחבלים בא על רקע זה.

למרות "מצוקת המקום" בבית הכלא עליה מדווחים, ישנם עדיין 7 עצורים מנהליים יהודים שושבים בכלא.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון