בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גופשטיין: לפטר את הקמ"ן שסיפק סוהרת למחבלים

מנכ"ל ארגון להב"ה בנצי גופשטיין פנה לנציבת שב"ס ולשר לבטחון פנים בדרישה לפטר ולהעמיד לדין את האחראים להעברת הסוהרת לאגף המחבלים

  • דוד אור שחר
  • כ"ג סיון תשע"ח - 15:46 06/06/2018
גודל: א א א
גופשטיין  (הלל מאיר, tps)
גופשטיין (הלל מאיר, tps)

מנכ"ל ארגון להב"ה בנצי גופשטיין שלח היום (ד') מכתב חריף לנציבת שירות בתי הסוהר עפרה קלינגר ולשר לביטחון פנים גלעד ארדן בעקבות הפרשייה שנחשפה אמש בערוץ 20.

כתב ערוץ 20 לירן לוי חשף,  כי שירות בתי הסוהר הציב סוהרות באגפי מחבלים לפי דרישת מנהיגי המחבלים הכלואים, שאחד מהם לפחות אף הטריד מינית סוהרת ופגע בה. 

י', סוהרת באחד ממתקני הכליאה של שב"ס, וסוהרת נוספת, סיפרו למקורביהן כי קצין המודיעין בכלא הכריח אותן לעבור מאגף פלילי לאגף של המחבלים לאחר שאחד ממנהיגי המחבלים בכלא הבחין בהן וביקש אותן וכל זאת לכאורה על מנת לרצות את המחבלים ולשמור על שקט תעשייתי.

במכתב ששלח גופשטיין הוא פותח ב"דרישה לפיטורין והעמדה לדין של קצין המודיעין שאילץ וסיפק נשים (סוהרות) למחבלים במתקן כליאה של שב"ס".

בהמשך המכתב פונה גופשטיין אל הנציבה ואל השר.

"ככל עם ישראל נחרדתי לקבל את המידע שפורסם בערוץ 20 על קצין מודיעין במתקן כליאה של שירות בתי הסוהר שאילץ סוהרות לעבוד בצמוד למחבלים על פי בקשת המחבלים. חומרת המעשה כפולה", אומר גופשטיין, "הן עצם הסירסור בבנות ישראל, החפצתן, חילול כבודן וכבוד עם ישראל והן עצם העובדה שגורם רשמי של מדינת ישראל מנהל מו"מ באופן קבוע עם מחבלים ופעילי טרור, נכנע להם ומספק את צרכיהם על מנת לקנות שקט זמני בבתי הסוהר".

"חמור הדבר פי כמה לו יוברר שסחר התן וקח נעשה ממניעים זרים כגון שוחד או לחצים מצד גורמי הטרור. אנו דורשים כי האחראים לאירוע החמור יפוטרו לאלתר ויועמדו לדין, וכי ההתנהלות הנוכחית של שב"ס במשא ומתן מול ארגוני הטרור תפסק בהקדם, לא ייתכן שהעומדים מאחורי מחדלים חמורים אלו לא ישאו באחריות אישית על התנהלותם", סיים את מכתבו.

בתוך כך, בעקבות חשיפת התופעה, זימן יו"ר וועדת הפנים ח"כ יואב קיש, דיון דחוף בכנסת בו יבקש לשמוע תשובות מנציגי שב"ס על הדברים.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד