בע"ה י"ט תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בזירת הפיגוע: "לחסל את מממני הרצח"

תמונות נרצחי הפיגועים האחרונים הוצבו במקום הפיגוע בדרישה לחיסול מממני הרצח מהרש"פ. יוסי דגן דורש לבצע פעולות תגמול קשות וכואבות נגדה

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' אדר ב תשע"ט - 10:46 17/03/2019
גודל: א א א
זירת הפיגוע
זירת הפיגוע

תמונות הנרצחים מהפיגועים בשנתיים האחרונות הוצבו בזירת הפיגוע בצומת אריאל כשלצידם שלטי ענק הקוראים לחיסולו של אבו מאזן ומממני הרצח מהרשות הפלסטינית.

בסמוך לשלטים עמדו מובילי המחאה ודרשו לחסל באופן מיידי את כלל מעודדי הטרור ומשלמי משכורות המחבלים ולפעול בתגובה קשה נגד הרשות הפלסטינית.

ראש המועצה האיזורית שומרון יוסי דגן הגיב גם הוא לפיגוע הקשה בשומרון בו נרצח יהודי ושניים נפצעו קשה.

"מדובר באירוע קשה ביותר עם תוצאות חמורות ביותר, פיגוע כנראה משולב של דקירה וירי. סף התסכול הולך ועולה משום ששוב ושוב הממשלה שלנו מנסה להכיל את הטרור של הרשות הפלסטינית במקום להלחם בו בכל הכח".

דגן קרא למערכת הבטחון לפעול בתוקף נגד הרשות "אני קורא שוב ושוב אחרי כל פיגוע, ולצערי אני קול קורא במדבר, ממשלת ישראל צריכה להחזיר את ההרתעה, להורות לצה"ל לצאת לפעולות תגמול אמיתיות כנגד הרשות הפלסטינית שהיא מממנת ומסיתה ומשלחת הטרור הגדולה ביותר באיזור".

"לייצר צעדים התיישבותיים מהדהדים שיורידו להם את המוטיבציה, לבצע את פיגועי הטרור הללו, לצערי שוב ושוב זה לא קורה, ושוב ושוב באותה גזרה אותם פיגועים ואותם תוצאות קשות. אני קורא לממשלה להתעשת, ההתיישבות בשומרון היא חלק מעם ישראל, היא חלק ממדינת ישראל, אנחנו לעולם לא נשבר, לעולם לא נתקפל, העם הזה הוא עם חזק, והעם הזה דורש מהממשלה שלו להתעשת ולהחזיר את ההרתעה".

ראש המוא"ז מטה בנימין הגיב לפיגוע ואמר כי:  "רק לפני מספר ימים נורו טילים על תל אביב, והנה עוד פיגוע ירי קשה בלב הארץ, ליד העיר אריאל. אנו דורשים מראש הממשלה להנחות את צה"ל לבצע טיפול שורש בתשתיות הטרור, ולנקות את הכפרים הפלשתינים מהנשקים שמסתובבים בהם. אנו סומכים על כוחות הביטחון שיצליחו בע"ה לבצע את המשימה, אילו רק יאפשרו להם".

ח"כ מוטי יוגב אמר: "יש לנו פה מלחמה בין ערבים צמאי דם לבין עם ישראל ששב לארצו וחפץ חיים לכל. ליבנו עם משפחות הנפגעים ורפואה שלמה לפצועים. ביהודה ושומרון, כמו ברצועת עזה, יש לגדוע את הטרור וגם את התקווה למדינת רוצחים פלשתינית. ביהודה ושומרון תשלוט לעולם מדינת ישראל, כולל חיזוק  ההתיישבות היהודית עד בעתיד החלת הריבונות הישראלית".

גם יו"ר מועצת יש"ע קרא לתגובה תקיפה נגד האוייב הערבי ואמר כי: "בכל פעם שמתחילים לדבר על תכניות מדיניות אנו רואים איך הטרור עולה. עלינו לזכור כי מי שמסית באופן מתמשך, משלם משכורות למחבלים ומאדיר אותם היא הרש''פ. הם מלבים את אש השנאה וגורמים להוצאת פיגועים רצחניים. מי שחושב שפיגועים והרג ימנעו מאיתנו להפסיק לבנות ולצמוח טועה! ההיפך הוא הנכון - לא נעצור, נמשיך לבנות, לגדול ולהתפתח. 

אנו שולחים את תנחומינו הכנים למשפחות ההרוגים ומאחלים רפואה שלמה לפצועים. אנו סמוכים ובטוחים כי חיילי צה''ל וכוחות הביטחון יעשו את המוטל עליהם ויבטיחו את השקט ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד