בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דרישה מראש הממשלה: "הפעל את חוק קיזוז משכורות טרור"

"למרות האישורים, עד לרגע זה הקבינט לא התכנס בכדי לאשר את קיזוז סכומי הכסף שהועברו בידי הרש"פ לטרור". מאות משפחות שכולות שיגרו מכתב לנתניהו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו סיון תש"פ - 08:22 07/06/2020
גודל: א א א
(קובי גדעון לעמ)
(קובי גדעון לעמ)

מאות משפחות שכולות חתמו על מכתב הקורא לראש הממשלה בנימין נתניהו להחיל את חוק קיזוז משכורות המחבלים שהועבר בכנסת בי"ט תמוז תשע"ט (02 ביולי 2018).

"החוק מטפל בסוגיית המשכורות והתמלוגים שמקבלים מחבלים ומשפחותיהם על מעשי הטרור והרצח שביצעו באזרחי מדינת ישראל, מתוך כוונה לעצור את התופעה הבזויה בה מחבל שרצח ישראלי מתוגמל על ידי הרשות הפלסטינית המעודדת בפועל עוד מעשי טרור", נכתב.

"בנוסף", כתבו המשפחות השכולות, "כפי שהוכח במספר מקרים – כספי התמלוגים הללו מממנים סיבוב טרור נוסף על ידי אותם מחבלים או שלוחיהם".

"המנגנון שקבע החוק מחייב את שר הבטחון להגיש דו"ח, בתום כל שנה, המפרט את התשלומים שהועברו למחבלים ומשפחותיהם ככל הידוע למערכת הבטחון. במרץ 2019 ,לאחר הירצחה של אורי שינדלר ז"ל, הקבינט אישר בפעם הראשונה את קיזוז הכספים ע"ס כ-500,000₪ כך שבכל חודש עוקב בשנת 2019 יקוזז סכום של 12/1 מהסך הכולל".

"בדצמבר 2019 משרד הבטחון הכין את הדו"ח לקראת אישורו בתום השנה, עקב כספים שהועברו בשנה זו למשפחות מחבלים שהידים. אולם, עד רגע זה הקבינט המדיני-בטחוני לא התכנס כדי לאשר את הדו"ח ולקזז את סכומי הכסף שעברו לטרור, זאת למרות שדו"ח כאמור הוכן על ידי שר הבטחון הקודם, ומחכה לאישור כחצי שנה".

עוד הוסיפו המשפחות השכולות במכתב. "לשון החוק ברורה, ואישור הקבינט הוא למעשה שלב טכני בלבד. במהלך שנה וחצי של עבודת ועדת חוץ ובטחון על החוק, הודגש פעם אחר פעם כי אין לקבינט שום גמישות לעקוף את החוק או להימנע מקיזוז כספים כפי הנדרש מהחוק".

לקריאת המכתב המלא ולצפייה בחתימות >>

במכתב, מביאות המשפחות השכולות ציטוט שאמר נתניהו בעבר: "וכפי שאתה כתבת פעם: "היו ממשלות, שביקשו לזכות בחסינות מצד הטרוריסטים על ידי קשירת עסקאות עמהם. אף אחד מהסדרים אלה לא החזיק מעמד. אלה שסמכו עליהם יצאו מושפלים ומוחלשים".

"לאור האמור לעיל, אנו החתומים מטה - משפחות שכולות ונפגעי איבה – דורשים ממך לכנס לאלתר את הקבינט המדיני-בטחוני, לאשר את הדו"ח ולקיים את החוק כלשונו".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד