בע"ה ט"ו ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דרישה: לאסור כניסת חברת הפרלמנט הפיני לישראל

בעקבות הפרסום בקול היהודי, 'אם תרצו' פנו לשרים ארדן ודרעי בדרישה להכניס את הארגון והפעילים שניסו לחבל בגדר הבטחון של ישראל, לרשימה השחורה ולאסור את כניסתם לישראל

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' שבט תש"פ - 10:59 27/01/2020
גודל: א א א
גדר רצועת עזה. ארכיון (מג'די פתחי,tps)
גדר רצועת עזה. ארכיון (מג'די פתחי,tps)

לאחר הפרסום בקול היהודי, דורשים בתנועת 'אם תרצו' לאסור את כניסתם לישראל של חברת הפרלמנט הפיני ואנרכיסטים נוספים, שחיבלו בגדר הביטחון של ישראל.

לפני כשבוע וחצי פרסמנו בקול היהודי לראשונה, כי פעילים אירופאים פרו ערבים, ובראשם חברת פרלמנט מפינלנד, נעצרו לאחר שניסו לחתוך את גדר המערכת סמוך לרצועת עזה.

הפעילים, המזוהים עם הארגון "Gaza 2020 Breaking the Siege" (עזה 2020 שוברים את המצור), הגיעו מאוסטריה, אנגליה ודנמרק, וכאמור נעצרו לחקירה. לאחר מספר שעות הם שוחררו.

"הארגון "Gaza 2020 Breaking the Siege" הינו חלק מתנועת החרם העולמית נגד ישראל", כתב אלון שוורצר, ראש אגף מדיניות בתנועת 'אם תרצו' בפניה ששיגר לשר הפנים אריה דרעי ולשר לביטחון פנים גלעד ארדן.

"אין ספק שבפעילות זו נעשו מספר עבירות על החוק". במכתב צוינו בין היתר עבירות של פגיעה ברכוש, פגיעה בבטחון המדינה, כניסה למקום צבאי ועוד.

השר דרעי נתבקש לשלול את אשרות הכניסה של פעילים אלו לישראל. "במקרה ואחד מהפעילים עוד נמצא בארץ נראה כי ההשתתפות בפעילות עבריינית זו מצדיקה שימוש בסמכויותיך לפי סעיפים 2(ד), 11(א) ו-13 לחוק הכניסה לישראל – שלילת אשרותיהם, הרחקתם ממדינת ישראל והכנסתם לרשימת מסורבי הכניסה לישראל, במידה וכל הפעילים כבר אינם נמצאים בארץ יש לאסור על כניסתם מחדש למדינת ישראל", כתב שוורצר לשר דרעי.

מהשר ארדן דרש שוורצר, להכניס את הארגון "לרשימות השחורות של הארגונים שכניסה לארץ של פעילים בהם אסורה. כמו כן אנו מבקשים שהפעילים שהתפרסמו יוכנסו גם הם לרשימת מסורבי הכניסה לישראל".

במכתבים לשר דרעי וארדן, צויינו שמות הפעילים מהאירוע שפורסם בקול היהודי. "Anna Kontula – חברת פרלמנט מפינלנד, Lisa Duscheck – מאוסטריה, Julia Lister – מבריטניה (לא בטוח שזהו השם האמיתי של הפעילה), Mads Gram – מדנמרק".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד