בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חברת פרלמנט מפינלנד ניסתה לחתוך את גדר הרצועה ונעצרה

פרסום ראשון: פעילים אירופאים פרו ערבים ובראשם חברת פרלמנט מפינלנד נעצרו שלשום לאחר שניסו לחתוך את גדר הגבול ברצועת עזה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ח טבת תש"פ - 22:14 15/01/2020
גודל: א א א
גבול הרצועה באזור כרם שלום (אלחנן גרונר)
גבול הרצועה באזור כרם שלום (אלחנן גרונר)

חברת פרלמנט מפינלנד ומספר פעילים פרו ערבים זרים מאוסטריה, אנגליה ודנמרק, נעצרו ביום שני לאחר שניסו לחתוך ולחצות את גדר הגבול עם רצועת עזה, מתוך שטח מדינת ישראל.

על פי פרסום בחשבון טוויטר שנקרא "Gaza 2020 Breaking the Siege" (עזה 2020 שוברים את המצור), חברת הפרלמנט אנה קונטולה הגיע עם פעילים נוספים לאזור גדר הגבול בסביבות השעה 7:00 בבוקר.

כוחות הביטחון עצרו את הפעילים והם עוכבו לחקירה במשטרת אופקים. חברת הפרלמנט שוחררה כעבור מספר שעות וככל הנראה כך גם יתר הפעילים.

כלי תקשורת בפינלנד דיווחו כי שר החוץ של המדינה אמר כי יתחקר את האירוע מאחר ואינו מכיר את פרטיו, וציין באופן כללי כי ישנה חסינות לחברי פרלמנט אך עליהם גם לציית לחוקי המדינה בה הם נמצאים.

בתוך כך, היום ירו מחבלים מספר רקטות מרצועת עזה לעבר ישובי הדרום. מערכת כיפת ברזל יירטה שתי רקטות. צה"ל דיווח כי תקף "מטרות טרור" ברצועת עזה בשעות הערב (ד').

האירוע על גבול עזה בו מעורבת דיפלומטית זרה, מצטרף למעורבות הולכת וגוברת של דיפלומטים זרים בנעשה בישראל. מעבר למימון ארגוני שמאל רדיקאלי המגיע ממדינות אירופה בעיקר, וזאת במטרה לשנות את צביונה של מדינת ישראל, בשבועות האחרונים נחשף כי כמה פעילים בארגוני של החזית העממית היו מעורבים באופן ישיר בביצוע פיגועים נגד יהודים ובהם רצח רינה שנרב הי"ד.
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד