בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

משרד התחבורה יבחן את שלילת רשיון הנהג המתעלל

לאחר פניית ארגון "לביא" לשלול את רשיון הנהיגה בתח"צ מנהג אוטובוס ערבי שהתעלל בנער יהודי משרד התחבורה אומר לקול היהודי כי יבחן את התלונה

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • ז' סיון תשפ"ב - 15:29 06/06/2022
גודל: א א א
(יח"צ)
(יח"צ)

משרד התחבורה אומר לקול היהודי כי יבחן את שלילת רשיונו של הנהג הערבי שהתעלל בנער יהודי בבית שמש.

לפני מספר שבועות ארגון לביא פנה אל משרד התחבורה ואל היועצת המשפטית לממשלה בדרישה, כי יורו על שלילת רשיון הנהיגה בתחבורה ציבורית מנהג ערבי שהואשם באיומים לאומניים על נער יהודי בבית שמש.

מדובר באירוע שהתרחש לפני כשנה, זמן קצר לפני פרוץ מאורעות תשפ"א, כאשר נער יהודי עלה אל אוטובוס קו 13 בעיר בית שמש של חברת "סופרבוס", ובאוטובוס נהג מוחמד קרקי, ערבי בן 35 מירושלים.

על פי כתב האישום, כאשר קרקי והנער נותרו לבדם, עצר קרקי את האוטובוס וקרא לנער להתקרב אליו. כשהגיע הנער סמוך אליו הוציא קרקי את מכשיר הפלאפון שלו והחל לצלם את הנער, בעודו שואל אותו שאלות.

קרקי שאל את הנער היהודי בטון מאיים, "אם אני נמצא בעיר העתיקה ואני פוגש אותך מה אני עושה לך? המתלונן אשר חשש מן הנאשם השיב לו על מנת לרצות אותו - "מכות". נהג האוטובוס השיב לו: "לא מכות; מכות מכות מכות".

עוד על פי המתואר בכתב האישום, לאחר שקרקי שאל את הנער "אתה אוהב פלסטינים?", והנער השיב בשלילה, הורה לו קרקי "תגיד כן", והנער שחשש מהנהג אמר אחריו כן.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

באותו אופן הורה קרקי לנער לומר כי הוא איננו אוהב יהודים.

"בשלב זה", נכתב בכתב האישום, "המתלונן אשר חש מאוים מן הנאשם ביקש מן הנאשם לרדת מן האוטובוס, אך הנאשם לא נעתר לבקשתו ואמר כי הוא מעוניין להמשיך להסריט את המתלונן עוד פעם משיב לאותן השאלות".

וכך, לאחר שקרקי חזר על כל השאלות והכריח את הנער להשיב שוב באותו האופן, הורה הנהג הערבי לנער לחזור אחריו על משפט שאמר בערבית. רק לאחר דקות ארוכות המשיך קרקי בנסיעה, והנער ירד בתחנת האוטובוס הקרובה.

כאמור, בעקבות הגשת כתב האישום, פנה ארגון לביא אל יועמ"ש משרד התחבורה, אל היועצת המשפטית לממשלה עו"ד גלי בהרב מיארה ואל מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, כי יפעלו בהתאם לסמכותם לשלול את רשיון הנהיגה בתחבורה ציבורית מקרקי.

עורך הדין דוד ורנר, החתום על המכתב מטעם ארגון "לביא", מזהיר כי במידה ולא תתקבל תגובה למכתבו כמבוקש, יעתור האירגון לערכאות המוסמכות.

לאחר פניית ארגון לביא פנינו אל משרד התחבורה, ובתגובה נמסר כי המשרד בוחן את התלונה בימים אלה ויפעל בהתאם לממצאי הבדיקה.

יש לציין, כי לאחר תלונת ארגון "חוננו" כנגד קרקי, חברת סופרבוס פיטרה אותו.

נהגי האוטובוס הערבים

אין זו הפעם הראשונה שבה נהגי אוטובוס ערבים בתחבורה הציבורית מתגלים כלאומנים ואף כתומכי טרור.

מעקב הקול היהודי העלה כי רוב גדול של נהגי האוטובוס בישראל הם ערבים. בחברות מסוימות מדובר בכ-60% ובחלקן אף מגיע המספר ל-80 ו-90% מכלל הנהגים.

בחודשים האחרונים סיקרנו מספר מקרים של נהגי תחבורה ציבורית שהביעו תמיכה בטרור. בין השאר פרסמנו אודות בלאל חמאד, נהג אגד מהצפון שהביע תמיכה במחבלים מתאבדים, וחוסאם אבו שחידם, אחיו של מחבל חמאס פאדי אבו שחידם שרצח את אליהו קיי הי"ד בפיגוע ירי בירושלים. אבו שחידם שימש כנהג אגד תעבורה בישובי בנימין והבקעה ובקול היהודי חשפנו כי הוא פירסם פוסט תמיכה ושבח לאחיו המחבל לאחר ביצוע הפיגוע.

בעקבות הפרסומים בקול היהודי הנהגים פוטרו ובאגד אף הודיעו כי ישקלו לבצע בדיקת רקע לנהגים.

לאחרונה פירסמנו גם כי נהגי אוטובוס ערבים סירבו להסיע תלמידי ישיבה לריקוד הדגלים ביום ירושלים האחרון.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד