בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר חשיפת הקול היהודי: חקירה נגד הנהג המסית

המשטרה הודיעה לארגון לביא כי פתחה בחקירה נגד נהג אגד בלאל חמאד שפוטר לאחר שחשפנו פוסטים מסיתים שפרסם

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ח' אייר תשפ"ב - 18:14 09/05/2022
גודל: א א א
אגד פיטרה את הנהג  (צילום: יהודה פרל)
אגד פיטרה את הנהג (צילום: יהודה פרל)

בעקבות הפרסום בקול היהודי ותלונת ארגון לביא, המשטרה פתחה בחקירה פלילית כנגד נהג אגד לשעבר בלאל חמאד שכפי שחשפנו בקול היהודי פרסם בחשבון הפייסבוק שלו פוסטים מסיתים ובכלל זאת סרטון המביע תמיכה במחבלים מתאבדים ובהם מבצע הטבח במלון פארק, וכןפוסט שבו הוא מייחל למות כשהיד.

במענה לעו"ד דוד ורנר מארגון לביא כתבה סנ"צ סמדר קליין יועמ"ש קבת"צ מחוז חוף כי נפתח תיק חקירה לאחר אישור מהפרקליטות משום שמדובר בעבירה של הסתה לטרור.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בארגון לביא דרשו כי המשטרה והרשויות המוסמכות אף ישללו את רשיון הנהיגה של חמאד בכדי למנוע סיכון של נוסעים, אולם בנוגע לנושא זה טרם התקבל מענה. 

עו"ד דוד ורנר מארגון לביא שפנה למשטרת ישראל אמר לקול היהודי כי "כל יום נוסף שנהג כזה מחזיק ברישיון להסעה ציבורית הוא יום שחייהם של עשרות נוסעים יהודים חפים מפשע נמצאים בסכנה, אנו דורשים לשלול את רשיונו להסעה ציבורית לאלתר".

נזכיר כי לאחרונה פרסמנו שחברת אגד פיטרה את חמאד בעקבות הפרסומים בקול היהודי. חמאד תבע את החברה וביקש מבית הדין האיזורי לעבודה בחיפה להורות על השבתו לעבודה באגד.

להשתתפות ולתרומות לפעילות הקול היהודי, לחץ כאן >>

השופט סירב אולם המליץ לצדדים להגיש לפשרה של פיצוי בסך משכורת אחת, וזאת מאחריו ולדבריו על חברת אגד היה לברר אודות הנהג בטרם קבלתו לעבודה.

"רוצים שנעשה בירור שלם איך מקבלים נהגים באגד?" 

"כשאתם הולכים לקבל עובד יש לזה משמעות", אמר השופט יגאל גלם. "כל הדברים האלו היו ידועים לפני שהוא התקבל לעבודה ויכלתם בקלות לברר אותם. אם לאגד חשוב העניינים הללו נורא קל לברר אותם. בחרתם ללכת בדרך הקלה ורק כשמישהו הביא לכם את המידע התחלתם לברר. אי אפשר לעצום עיניים ולומר לא בדקתי לא ראיתי. להיות נהג אוטובוס שמוביל 50 אנשים זה לא דבר פשוט. הייתי בטוח שיש איזשהוא תהליך... על פניו יכלתם למנוע את כל התהליך הזה מהתחלה".

בעקבות כך השופט המליץ לאגד להגיע לפשרה של פיצוי של משכורת אחת של עבודה בגלל התרשלותם לכאורה בבירור לפני קבלת העובד. "אתם רוצים שנעשה בירור שלם איך מקבלים נהגים באגד? ההגה שאמור להיות אמון על התחבורה הציבורית הראשית במדינת ישראל, ויגידו שככה מקבלים עובדים, ככה פועלים בשנת 2022, הכל בסדר, נעשה את זה", אמר השופט גלם לנציג אגד כשזה התלבט אם להגיע לפשרה.

באגד אמרו כי הם שוקלים בעקבות הפרסום בקול היהודי להתחיל בבדיקות שכאלו בטרם קבלת נהגים לעבודה.

עו"ד דניאל כוכבי נציג אגד אמר בדיון כי: "באגד לא נוהגים להסתכל בפייסבוק אחרי מועמדים. זה לא משהו שנהוג לעשות, יכול להיות שאחרי המקרה הזה זה ישתנה, אנחנו עוד לא יודעים".

בסופו של דבר הצדדים התקשו להגיע לפשרה בנוגע לתיק העיקרי בו דרש חמאד פיצויים אך הסכימו להמלצת השופט שתימחק הבקשה לסעד זמני שדורש להשאיר את הנהג בעבודה, מה שמשאיר את הנהג מחוץ לאגד באופן סופי. בנוגע לתביעה בתיק העיקרי הצדדים מסרו כי יודיעו על עמדתם לבית המשפט.

מאגד נמסר אז לקול היהודי: ״ההליך המשפטי עדיין מתקיים ובכל  מקרה הנהג הנדון שנקלט לאגד זמן קצר מאד טרם שהתגלה המידע המטריד והמאיים אודותיו, אינו עובד עוד בשרות הציבור ובוודאי שאין לו מקום להימנות על ציבור עובדי אגד״.

יש לציין כי חמאד הספיק בחודש הרמדאן לשהות במסגד אל אקצא בהר הבית ולפרסם כי הוא מבצע "רבאט" (היאחזות) במסגד, דבר שלו מטיף ראאד סלאח מנהיג הפלג הצפוני. בימים האחרונים פרסם דברי הזדהות עם אברהים חליל, פעיל שנעצר בהר הבית ומזוהה עם הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית.

מילה קטנה לסיום:

השמעת הקול היהודי דורשת כסף ומשאבים רבים.

רק בזכותכם, ובזכות השותפים שלנו, אנחנו מצליחים לפעול ולחשוף את מה שבכלי התקשורת האחרים לא רוצים שתשמעו.
הצטרפו עכשיו לקול היהודי - יחד נשנה מציאות!

לתרומות לחצו כאן >>

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון