בע"ה ב' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נהג אגד תומך במחבלים מתאבדים ומייחל למות כשהיד

חשיפה: נהג אוטובוס פעיל בפלג הצפוני ומפרסם סרטון הסתה חריג בו תמיכה במחבלים מתאבדים ובהם המחבל שביצע את הטבח במלון פארק. באגד מסרבים להגיב

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ז אדר תשפ"ב - 15:52 28/02/2022
גודל: א א א
תמונת המחבל עבד אל-בסט עודה שביצע את הטבח במלון פארק (צילום מסך רשת חברתית)
תמונת המחבל עבד אל-בסט עודה שביצע את הטבח במלון פארק (צילום מסך רשת חברתית)

האם תומך טרור עובד כנהג אוטובוס בחברת אגד? בילאל חמאד, נהג חדש בסניף אגד בחוף הכרמל ותושב חיפה הוא פעיל בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שהוצא אל מחוץ לחוק, ועמדותיו הקיצוניות הכוללות לכאורה תמיכה בטרור ואף במחבלים מתאבדים מתפרסמות בגלוי בחשבון הפייסבוק שלו.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בדיקת הקול היהודי העלתה כי לאחר הפיגוע שביצעו שלושה צעירים ערבים בהר הבית ביולי 2017 פרסם חמאד שורת פוסטים קיצוניים ובהם נאצות כלפי אישים ערבים כדוגמת מנסור עבאס שהביעו בצורה עקיפה צער על מות השוטרים.

באחד הפוסטים שהעלה לאחר הפיגוע כתב "הוי אללה, תטפל בבני העוולה, תחילה בממשלות הערבים", עמדה קיצונית המתנגדת גם לממשלות ערביות מתונות ברחבי העולם.

הסרטון שצירף חמאד לפוסט הוא סרטון תעמולה של חמאס בו נראים שחקנים המגלמים מחבלים הלוקחים סכין או אקדח ויוצאים לבצע פיגוע. בסרטון מופיעים מחבלי חמאס שונים המבצעים פעולות טרור בישראל, תמונות של מחבל נושא חגורות נפץ וכן תמונת המחבל המתאבד עבד אל-באסט עודה שביצע את פיגוע ההתאבדות במלון פארק בנתניה בליל הסדר בו נרצחו 30 יהודים.

מחבל אחר שמופיע בסרטון כגיבור הוא חמזה אבו אלהיג'א, מחבל מאזור ג'נין שחוסל בידי הימ"מ בקרב יריות לפני מספר שנים. בסרטון מופיע לצדו גם אביו, ג'מאל אבו אלהיג'א, בכיר חמאס המרצה מספר מאסרי עולם בגין אחריות לשורת פיגועי תופת ובהם הפיגוע באוטובוס בצומת מירון, מסעדת מצה בחיפה, מסעדת סבארו בירושלים, מכונית תופת בחדרה ומחבל מתאבד בנהריה.

רוצה למות כשהיד

בין נאצות ואיחולים קשים לשוטרים לבין הפגנות של הפלג הצפוני ניתן למצוא פוסט מתאריך 12.5.19 בו העלה תמונה שלו במסגד איסתקלאל בחיפה וכתב "אינני רוצה דבר בעולם הזה כמו את המוות בסגידה, מוות בהשתחוות כשהיד ברחבת מסגד אל-אקצא המבורך".

חמאד הוא פעיל בפלג הצפוני. בחשבון הפייסבוק שלו הוא משתף תמונות עם השייח המסית ראאד סלאח, באחת מהן סלאח מעניק לו תעודה.

לאחרונה פעיל חמאד במאבק הפלג הצפוני כנגד בנייה באזור בית הקברות המוסלמי בנשר בו קבור רב המרצחים עז-א-דין אל-קסאם. הוא משתתף בקביעות בהפגנות במקום וקורא לאנשים להגיע לפעילות בבית הקברות.

בפוסט שפרסם ב-29/1/22 כתב כי הוא חושש לכתוב בפומבי את דעתו על המאבק כדי שלא יגיע "מידע כוזב" לשירותי המודיעין הישראלי ולכן "תבינו לבד" מה דעתו.

יש לציין כי לצד פעילותו האסלאמית רדיקאלית, פעיל בילאל חמאד במיזם "קשר עין" בו הוא רץ מרתונים יחד עם צעיר ערבי עיוור.

פנינו לחברת אגד בשאלה כיצד מועסק אדם שכזה בחברה אך בחברה אמרו כי הם מסרבים להגיב לדברים.

יש לציין כי לפני מספר חודשים חשפנו בקול היהודי כי אחיו של המחבל פאדי אבו שחידם, מחבל חמאס שביצע פיגוע ירי ורצח בעיר העתיקה בירושלים את אליהו קיי הי"ד, הינו נהג חברת אגד תעבורה בבנימין.

בעקבות הפרסום ותלונה שהגיש נגדו ארגון לביא על דברי שבח שפרסם לאחיו, הוא פוטר.

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 27 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד