בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יוחמר עונשו של בן המרצח שסייע למחבל מברקן?

הפיגוע בברקן: מחר תתקבל ההחלטה בערעור על קלות עונשו של בן רב המרצחים משוויכה שידע על כוונת המחבל לבצע פיגוע על מנת לשחרר את אביו

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א אייר תשע"ט - 15:31 26/05/2019
גודל: א א א
מקום הפיגוע בברקן (רפי אביטל TPS)
מקום הפיגוע בברקן (רפי אביטל TPS)

מחר (ב') תינתן בבית המשפט הצבאי לערעורים במחנה עופר ההחלטה בערעור שהגישה הפרקליטות הצבאית על קולת עונשו של הקטין שהורשע באי מניעת הפיגוע בברקן, בו נרצחו קים לבנגורנד יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד. 

מכתב האישום עולה כי הקטין נפגש עם המחבל מברקן מספר פעמים לפני הפיגוע, וידע על כוונותיו. בערב הפיגוע אף אמר לו המחבל כי אביו (של הקטין) ישתחרר למחרת מהכלא הישראלי, דבר המצביע על כוונת המחבל לבצע פיגוע חטיפה לצרכי מיקוח. 

בקול היהודי פורסם לפני מספר חודשים תחקיר מקיף בדבר כוונות המחבל מברקן לבצע פיגוע מיקוח על מנת לשחרר את המחבל ואף נחשפה אהדתו הרבה למחבל הבכיר בן כפרו. כזכור גופתה של קים לבנגונד יחזקאל הי"ד נמצאה כשהיא קשורה באזיקוני פלסטיק לאחר שהמחבל הכריח את אחד מעובדי הנקיון לכבול אותה לפני שירה בה.

על הקטין נגזרו שמונה חודשי מאסר בלבד. כאמור, הפרקליטות הצבאית ערערה על קולת העונש, ומחר תינתן החלטת בית המשפט לערעורים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את משפחות הנרצחים מסר "כולנו בצפייה דרוכה לפסק הדין שיינתן מחר לגבי הערעור על קולת העונש. אנו מצפים שבית המשפט הצבאי לערעורים יחמיר עם הנאשם, אשר ידע על כוונות המחבל לבצע פיגוע קשה בברקן זמן רב קודם הוצאתו לפועל ואף ייחל להצלחת הפיגוע. יש צורך בענישה חמורה שיש בכוחה להרתיע ולגרום לאחרים היושבים על הגדר ללכת ולמנוע את הפיגוע, ולא - האחריות לתוצאות תוטל על כתפיהם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד